چرا زنان تصمیم به انجام لابیاپلاستی می‌گیرند؟

لابیاپلاستی-اصفهان

لابیاپلاستی-اصفهان


چرا زنان تصمیم به انجام لابیاپلاستی می‌گیرند؟

انجام لابیاپلاستی

 

لابیاپلاستی یک روش جراحی است که برای تغییر شکل لابیا مینور – “لب‌های” داخلی فرج انجام می‌شود. با توجه به انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (ASPS)، از زمانی که این سازمان در سال ۲۰۱۵ شروع به پیگیری کرد، تعداد افرادی که به دنبال تغییر ظاهر لابیای خود هستند در حال افزایش است.

گزارش های خبری در مورد محبوبیت روزافزون لابیاپلاستی ممکن است شما را بر این باورند که زنان آن را به دلایل زیبایی انجام می دهند، بر اساس تمایل به انطباق با آنچه که آنها معتقدند طبیعی یا جذاب تر است. با این حال، این احتمالاً با دلیل اصلی انجام اکثر لابیاپلاستی ها فاصله زیادی دارد.

دکتر شهرزاد شعبانی نیا متخصص زنان زایمان و نازایی ، بهترین پزشک زنان اصفهان ، لابیاپلاستی اصفهان ، واینتینگ اصفهان که دوره های مختلف جراحی زیبایی زنان را گذرانده و موفق به کسب مدرک جراحی زیبایی زنان از دانشگاه اصفهان شده اند.

پیشنهاد مطالعه
آیا لابیاپلاستی بر احساس جنسی تاثیر می گذارد؟

 

لابیاپلاستی-اصفهان

لابیاپلاستی-اصفهان

 

چرا لابیاپلاستی انجام دهیم؟

اندازه و شکل لابیا به اندازه رنگ چشم فردی است، و دامنه آنچه که “طبیعی” است گسترده و عمیق است. با این حال، زمانی که لابیای یک فرد به خصوص دراز است، بافت اضافی می تواند باعث ناراحتی شود یا مانع عملکرد طبیعی شود.

به عنوان مثال، ورزشکاری که لابیای او بلند است ممکن است متوجه شود که در حین فعالیت بدنی، بافت به پایش می چسبد. بافت لبی که بیرون زده می تواند نشستن روی صندلی دوچرخه را ناراحت کند.

و بله، افرادی هستند که به دلایل زیبایی شناسی تصمیم به انجام لابیاپلاستی می کنند، اما طبق ASPS به ندرت تحت تأثیر برخی از هنجارهای ظاهری زیبایی قرار می گیرند.

 

 

برای عضویت یا مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر شهرزاد شعبانی نیا کلیک کنید.

برخی که لابه‌های داخلی خود را غیرطبیعی می‌بینند:

ممکن است نسبت به ظاهر بیرونی اندام تناسلی خود احساس خودآگاهی داشته باشند و در حین رابطه جنسی یا هنگام پوشیدن بند شلواری یا لباس شنا باعث ناراحتی عاطفی یا روانی در آنها شود. لابیا می تواند در شلوارهای یوگای تنگ نیز مشخص باشد.

پیشنهاد مطالعه
غذاهایی که برای بچه دار شدن باید خورد

در یک مطالعه بسیار کوچک منتشر شده در مجله جراحی زیبایی در سال ۲۰۱۶، که در آن از ۱۴ زن که تحت عمل لابیاپلاستی قرار گرفته بودند، پرسیده شد که انگیزه آنها برای انجام این جراحی چیست، برخی به بهبود ظاهر یا سلامت جنسی اشاره کردند، اما مسائل مربوط به راحتی فیزیکی را ذکر کردند. به همان اندازه رایج بودند.

و در واقع، ASPS گزارش می دهد که اکثر زنانی که این روش را انجام می دهند، که نسبتاً ساده و ساده است، به دلایل عملی این کار را انجام می دهند.

 

لابیاپلاستی-اصفهان

لابیاپلاستی-اصفهان

 

از جراحی چه انتظاری داریم؟

برای انجام لابیاپلاستی، جراح به سادگی بافت اضافی را برش می‌دهد تا به لب‌های لابیا مینور اجازه دهد تا به خوبی در لابیا ماژور (لب‌های خارجی فرج) قرار گیرند. این می تواند تحت بیهوشی موضعی یا عمومی انجام شود و بهبودی معمولاً سریع و بدون عارضه است.

پیشنهاد مطالعه
تأثیر رابطه جنسی بر عفونت زنان

معمولاً پس از آن نیاز به داروهای ضد درد است، اما فقط برای چند روز. برای اکثر افراد، بهبودی سریع و بدون عارضه است.

ASPS توصیه می‌کند یک هفته مرخصی از محل کار را برای استراحت و بهبودی لابیاپلاستی، پوشیدن شلوار گشاد و راحت و یک مینی پد برای جذب خونریزی‌های جزئی بپوشید. در صورت انجام این روش، ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی نیز ممکن است به شما دستور دهد که در اولین قاعدگی بعد از آن از تامپون استفاده نکنید. در عرض یک ماه باید به فعالیت های عادی خود بازگردید.

در صورت داشتن هرگونه سوال یا برای راهنمایی بیشتر و همچنین رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *