درمان دیر انزالی

درمان دیر انزالی


تاخیر در انزال و درمان آن؟

درمان دیر انزالی

مدت زمان مطالعه: ۱۳ دقیقه

 

برای توصیه به درمان تاخیر انزالی ، ممکن است یک معاینه فیزیکی و سابقه پزشکی باشد. با این حال ، اگر به نظر می رسد تاخیر انزال ناشی از یک مشکل زمینه ای است که ممکن است نیاز به درمان داشته باشد ، ممکن است به آزمایشات بیشتری احتیاج داشته باشید یا نیاز به مراجعه به متخصص داشته باشید.

 

آزمایشات برای مشکلات اساسی می تواند شامل موارد زیر باشد:

۱. معاینه بدنی. این ممکن است شامل بررسی دقیق آلت تناسلی و بیضه ها باشد. پزشک از لمس ملایم برای اطمینان از وجود احساس طبیعی در اندام تناسلی خود استفاده می کند.

۲. آزمایش خون. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما ممکن است یک نمونه خون گرفته و به آزمایشگاه بفرستد تا علائم بیماری قلبی عروقی ، دیابت ، سطح پایین تستوسترون و سایر مشکلات سلامتی را بررسی کند.

۳. آزمایش ادرار (تجزیه و تحلیل ادرار). آزمایش ادرار برای بررسی علائم دیابت ، عفونت و سایر بیماریهای زمینه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

دکتر شهرزاد شعبانی نیا ، بهترین پزشک زنان اصفهان ، یکی از پزشکان برجسته ، متخصص و جراح زیبایی زنان است که با عمل های زیبایی زنان بسیاری از مراجعین رو درمان و زیبایی زنان را بهشون هدیه داده است و همچنین در درمان دیر انزالی تجربه ی شگفت انگیزی را رقم زده اند.

درمان تاخیری انزال بستگی به علت زمینه ای دارد ، اما ممکن است شامل مصرف دارو یا تغییر در داروهایی باشد که در حال حاضر مصرف می کنید ، تحت مشاوره روانشناسی یا رسیدگی به الکل یا مصرف غیرقانونی مواد مخدر باشید.

 

داروها

اگر از داروهایی استفاده می کنید که ممکن است باعث تاخیر در انزال شود ، کاهش دوز دارو یا تغییر داروها ممکن است مشکل را برطرف کند. گاهی اوقات ، افزودن یک دارو ممکن است کمک کند.

هیچ دارویی که به طور خاص برای درمان تاخیر انزال تأیید شده باشد وجود ندارد. داروهایی که برای درمان تاخیر در انزال استفاده می شوند در درجه اول برای درمان سایر بیماری ها استفاده می شوند.

پیشنهاد مطالعه
افزایش ضخامت رحم

 

داروهایی که گاهی برای درمان تاخیر در انزال استفاده می شود عبارتند از:

  • آمانتادین ، داروی پارکینسون
  • بوسپیرون ، یک داروی ضد اضطراب
  • سیپرو هپتادین ، یک داروی آلرژی

درمان دیر انزالی

درمان دیر انزالی

 

مشاوره روانشناسی (روان درمانی)

روان درمانی می تواند با رفع مشکلات زمینه ای سلامت روان منجر به تاخیر در انزال ، مانند افسردگی یا اضطراب ، کمک کند. همچنین برای رسیدگی به مسائل روانی که به طور مستقیم بر توانایی شما برای انزال تأثیر می گذارد استفاده می شود.

مشاوره ممکن است مستلزم مراجعه به روانشناس یا مشاور سلامت روان به تنهایی یا همراه شریک زندگی شما باشد. بسته به علت زمینه ای ، ممکن است بیشتر از مراجعه به یک درمانگر جنسی – یک مشاور بهداشت روانی که متخصص صحبت درمانی برای مشکلات جنسی است ، سود ببرید. نوع مشاوره ای که برای شما مناسب است به نگرانی های خاص شما بستگی دارد.

دکتر شهرزاد شعبانی نیا ، بهترین پزشک زنان اصفهان ، یکی از پزشکان برجسته ، متخصص و جراح زیبایی زنان است که با عمل های زیبایی زنان بسیاری از مراجعین رو درمان و زیبایی زنان را بهشون هدیه داده است و همچنین در درمان دیر انزالی تجربه ی شگفت انگیزی را رقم زده اند.مقابله و پشتیبانی

اگر دغدغه مداوم باشد ، دیر انزالی می تواند استرس روحی و روانی را برای شما و همسرتان ایجاد کند. اگر انزال را فقط در مواقعی به تأخیر انداخته اید ، سعی نکنید تصور کنید که یک مشکل دائمی دارید یا انتظار داشته باشید که در برخورد جنسی بعدی شما دوباره رخ دهد. به یاد داشته باشید ، انزال گاه به گاه ناشی از استرس یا عوامل موقتی دیگر ممکن است با بهبود علت زمینه ای بهبود یابد.

علاوه بر این ، اگر دچار انزال گاه به گاه یا مداوم می شوید ، مهم است که به شریک جنسی خود اطمینان دهید. شریک زندگی شما ممکن است فکر کند ناتوانی شما در رسیدن به اوج نشانه کاهش علاقه جنسی است.

در مورد وضعیت خود با شریک زندگی خود صریح و صادقانه صحبت کنید. اگر زوجین به صورت تیمی با هم کار کنند ، درمان اغلب موفق تر است. حتی ممکن است بخواهید با شریک خود به مشاور مراجعه کنید. این می تواند به شما کمک کند نگرانی هایی را که هر دوی شما در مورد تاخیر انزال دارید ، برطرف کنید.

پیشنهاد مطالعه
بی نظمی قاعدگی

 

آماده شدن برای قرار ملاقات خود

اگر برای رسیدن به ارگاسم مشکل داشته اید ، با پزشک مراقبت های اولیه خود صحبت کنید. ممکن است پزشک شما را به یک متخصص ارجاع دهد – مانند یک پزشک متخصص در مشکلات دستگاه تناسلی مردان (اورولوژیست) ، یک پزشک متخصص در سیستم های هورمونی (غدد درون ریز) ، یک پزشک که مشکلات بهداشت روانی را تشخیص داده و درمان می کند (روانپزشک) ، یا پزشک دیگری نوع متخصص

در اینجا برخی از اطلاعات به شما کمک می کند تا برای قرار ملاقات آماده شوید و بدانید که از پزشک خود چه انتظاری دارید.

دکتر شهرزاد شعبانی نیا ، بهترین پزشک زنان اصفهان ، یکی از پزشکان برجسته ، متخصص و جراح زیبایی زنان است که با عمل های زیبایی زنان بسیاری از مراجعین رو درمان و زیبایی زنان را بهشون هدیه داده است و همچنین در درمان دیر انزالی تجربه ی شگفت انگیزی را رقم زده اند.

 

درمان دیر انزالی

درمان دیر انزالی

 

برای آماده شدن برای قرار ملاقات خود:

هر علائمی را که داشتید بنویسید ، از جمله علائمی که ممکن است به تاخیر در انزال مرتبط نباشند.
اطلاعات شخصی کلیدی ، از جمله هرگونه استرس عمده یا تغییرات اخیر زندگی ، بیماری ها یا تغییر در داروهایی که مصرف می کنید را بنویسید.
لیستی از تمام داروها ، ویتامین ها ، داروهای گیاهی و مکمل هایی که مصرف می کنید تهیه کنید.
در صورت امکان شریک خود را همراه ببرید. ممکن است شریک شما بتواند اطلاعاتی را ارائه دهد که به تشخیص و درمان مشکل کمک کند.
سوالاتت رو برای پرسیدن از دکتر بنویس.

 

برای تاخیر در انزال ، برخی از سوالات اساسی که باید از پزشک خود بپرسید عبارتند از:

محتمل ترین علت تاخیر انزال من چیست؟
چه نوع آزمایشاتی نیاز دارم؟
آیا این مشکل موقتی است؟
چه درمان هایی در دسترس است و کدام را برای من توصیه می کنید؟
من شرایط سلامتی دیگری دارم. چگونه می توانم این شرایط را با هم به بهترین نحو مدیریت کنم؟
آیا جایگزینی کلی برای دارویی که برای من تجویز می کنید وجود دارد؟
آیا باید به متخصص مراجعه کنم؟
کجا می توانم اطلاعات بیشتری در مورد وضعیت خود پیدا کنم؟

پیشنهاد مطالعه
پلاسما ژل چیست و در چه مواردی کاربرد دارد؟

 

چه انتظاری از پزشک خود داشته باشید

آمادگی برای پاسخگویی به سوالات پزشک ممکن است به شما اجازه دهد تا از نکاتی که می خواهید زمان بیشتری را صرف آن کنید ، بگذرد. ممکن است پزشک شما بپرسد:

چند مدت است که با انزال مشکل دارید؟ آیا این امر فقط در حال حاضر اتفاق می افتد یا یک مشکل مداوم است؟
آیا قادر به انزال در حین مقاربت جنسی هستید؟ یا آیا تنها زمانی می توانید انزال داشته باشید که همسرتان مستقیماً آلت تناسلی شما را لمس کند یا هنگامی که خودارضایی می کنید؟
اگر قادر به انزال هستید ، پس از شروع فعالیت جنسی چقدر طول می کشد؟
آیا در میل جنسی یا مشکلات جنسی دیگری تغییراتی داشته اید؟
آیا در رابطه شما با شریک جنسی خود مشکلی وجود دارد؟
آیا اخیراً جراحی داشته اید؟ یا آیا جراحی در ناحیه لگن انجام داده اید ، مانند جراحی برای درمان بزرگ شدن پروستات؟
چه مشکلات سلامتی یا شرایط مزمن دارید؟ آیا برای این شرایط دارویی مصرف می کنید؟
آیا مشكلات جنسی دیگری مانند مشكل در نعوظ یا حفظ نعوظ (اختلال نعوظ) داشته اید؟
آیا الکل می نوشید یا از مواد مخدر غیرقانونی استفاده می کنید؟ اگر چنین است ، چقدر؟

 

دکتر شهرزاد شعبانی نیا ، بهترین پزشک زنان اصفهان ، یکی از پزشکان برجسته ، متخصص و جراح زیبایی زنان است که با عمل های زیبایی زنان بسیاری از مراجعین رو درمان و زیبایی زنان را بهشون هدیه داده است و همچنین در درمان دیر انزالی تجربه ی شگفت انگیزی را رقم زده اند.

برای عضویت یا مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر شهرزاد شعبانی نیا کلیک کنید.

در صورت داشتن هرگونه سوال یا برای راهنمایی بیشتر و همچنین رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *