متخصص جراحی زیبایی واژن در اصفهان | بهترین لابیاپلاستی اصفهان

متخصص جراحی زیبایی واژن در اصفهان | بهترین لابیاپلاستی اصفهان


آزمایشات قبل از بارداری برای حاملگی بی خطر و نوزادی سالم توسط بهترین پزشک زنان اصفهان

حامگلی بی خطر و نوزاد سالم

اگر در حال تلاش برای بچه دار شدن هستید یا فقط به آن فکر می کنید، هنوز زود نیست که برای بارداری آماده شوید. بهداشت و مراقبت های بهداشتی قبل از بارداری بر روی کارهایی تمرکز دارد که می توانید قبل و بین بارداری انجام دهید تا شانس داشتن یک نوزاد سالم را افزایش دهید. برای برخی افراد، آماده سازی بدنشان برای بارداری چند ماه طول می کشد. برای افراد دیگر، ممکن است بیشتر طول بکشد. چه این اولین، دومین یا ششمین نوزاد شما باشد، مراحل زیر به شما کمک می کند تا برای سالم ترین بارداری ممکن آماده شوید.

۱.تصمیم به بارداری:

چه آنها را یادداشت کرده باشید یا نه، احتمالاً به اهداف خود برای داشتن یا نداشتن فرزند و چگونگی دستیابی به آن اهداف فکر کرده اید. برای مثال، زمانی که نمی‌خواستید بچه دار شوید، از روش‌های موثر کنترل بارداری استفاده می‌کردید. اکنون که به باردار شدن فکر می کنید، مهم است که برای رسیدن به هدف خود گام بردارید.

۲. به پزشک خود مراجعه کنید:

قبل از باردار شدن، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود در مورد مراقبت های بهداشتی قبل از بارداری صحبت کنید. ارائه‌دهنده شما می‌خواهد در مورد سابقه سلامتی شما و هر گونه شرایط پزشکی که در حال حاضر دارید که می‌تواند بر بارداری تأثیر بگذارد صحبت کند. آنها ممکن است بخواهند در مورد مشکلات بارداری قبلی، داروهایی که در حال حاضر مصرف می‌کنید، واکسیناسیون‌هایی که ممکن است نیاز داشته باشید و اقداماتی که می‌توانید قبل از بارداری برای کمک به جلوگیری از برخی نقص‌های مادرزادی انجام دهید، صحبت کنند.

فهرستی از نکات صحبت کردن را تهیه کنید تا چیزی را فراموش نکنید.

دکتر شهرزاد شعبانی نیا

👩‍⚕️جراح و متخصص زنان و زایمان و زیبایی زنان
🔰دارای بوردتخصصی⁣ جوانسازی واژن در اصفهان
🔰لابياپلاستی اصفهان و وایتینگ اصفهان

متخصص جراحی زیبایی واژن در اصفهان | بهترین لابیاپلاستی اصفهان

متخصص جراحی زیبایی واژن در اصفهان | بهترین لابیاپلاستی اصفهان

چکاپ های پیش از بارداری چیست؟

معاینه پیش از بارداری شامل مجموعه ای از آزمایش ها است که پزشک شما ممکن است بر روی شما و شریک زندگی تان انجام دهد، تا اطمینان حاصل کند که هر دوی شما از بیماری هایی که ممکن است شانس شما برای باردار شدن را از بین ببرند، آزاد هستید.

براساس نتایج این آزمایش ها، پزشک دستورالعمل هایی را برای دنبال کردن در زمینه هایی مثل ورزش کردن، رژیم غذایی، سبک زندگی و مکمل های لازم برای شما فراهم خواهد کرد. او همچنین تغییراتی در عادات خاص مانند سیگار کشیدن و مصرف الکل برای داشتن یک بارداری ایمن و یک کودک سالم را توصیه می کند.

اگر به دنبال بهترین لابیاپلاستی اصفهان هستید با ما در ارتباط باشید.

چرا چکاپ پیش و حین حاملگی مهم است؟

چکاپ قبل از بارداری برای اطمینان از اینکه مادر سالم است و آمادگی جسمانی برای پرورش و تحمل کودک را دارد، ضروری است. یک چکاپ قبل از بارداری برای زوج مهم است، زیرا می تواند امکان بارداری زن را افزایش دهد.

پیشنهاد مطالعه
آیا لابیاپلاستی بر حس تأثیر می گذارد؟

خطر ناتوانی های مادرزادی، بی قاعدگی ها یا سقط، در صورتی کاهش می یابد و مشخص می شود که یک چکاپ قبل از بارداری انجام شود. این امر به اجرای هر گونه مشکلات آتی که ممکن است در دوران بارداری به عنوان نتیجه مشکلات سلامتی موجود با مرد و زن به وجود آید، کمک می کند.

برای چه چیزی می توان به ارائه دهندگان خدمات مراقبت پیش از بارداری مراجعه کرد؟

افراد متخصص پزشکی می توانند قبل از زایمان، دوران زایمان و بعد از زایمان مراقبت های لازم را انجام دهند.

آزمایش های قبل بارداری چه هستند؟

شما باید متخصصان زیر را برای آزمایش ها پیش از بارداری ببینید

 1. پزشک خانواده:

این شخص حرفه ای آموزش دیده توانایی درمان بیماری ها و مراقبت از شما را در طی و برای مسائل مربوط به دوران پس از بارداری دارد.

 1. ماما:

یک ماما یک فرد آموزش دیده و تحصیل کرده ای است که می تواند از زنان باردار یا غیر از آن ها صرف نظر از سن آن ها مراقبت کند.

 1. متخصص زنان و زایمان:

این یک پزشک است که برای مراقبت از زنان باردار و وضع حمل آموزش دیده است.

 1. متخصصجنینو مادر:

پزشکی که متخصص مراقبت از زنان با ریسک های بالا است. شما ممکن است در صورتی که شرایط سلامتی دارید، منجر به مشکلات در طول دوره بارداری یا بعد از بارداری شوید، در این صورت می توانید متخصص طب پیش گیری از زایمان داشته باشید.

 1. پرستار خانوادگی:

این یک پزشک دارای صلاحیت های پرستاری است و به طور کامل واجد شرایط مراقبت از زنان باردار می باشد.

 1. متخصص پرستار و بهداشت زنان:

این فرد واجد شرایط مراقبت از زنان به طور ویژه است و برای این کار آموزش دیده است و در مورد مشکلات مربوط به بارداری آگاه است.

آزمایش ها و نکات لازم قبل بارداری 

در طی چکاپ و آزمایشات قبل بارداری چه اتفاقی می افتد؟

در طی یک بررسی پیش از بارداری، پزشک شما آزمایش ها و تست های مختلفی را انجام خواهد داد، تا مطمئن شوید که برای بارداری آماده هستید.

برخی از آن ها در ادامه این بخش از نکات دوران بارداری لیست شده اند:

 1. بررسی وزن:

لازم است بدانید که وزن بدن شما باید برای اندازه و نوع بدن شما ایده آل باشد. اگر اینطور نیست, پزشک تغییرات خاصی را در رژیم غذایی شما توصیه خواهد کرد و یا داروهایی تجویز می کند که به آن ها کمک کند وزن خود را به حالت عادی برگرداند.

اگر وزن بدنتان درست باشد, پزشک توصیه می کند که باردار نشوید. شاخص توده بدنی (BMI) بین ۱۸.۵ و ۲۲.۹ برای زنان ایده آل است.

 1. غربالگری بهداشت روانی:
پیشنهاد مطالعه
تاخیر در انزال و درمان آن؟

مشکلات روانی مانند اختلالات اضطراب، افسردگی و یا اختلالات تغذیه ای می تواند در هنگام آبستن شدن مشکل باشد.از آنجا که نوسانات خلقی عظیم وجود خواهد داشت، این ممکن است اختلالات را افزایش دهد و با لقاح مداخله داشته باشد.

برای کاهش خطر اختلالات روحی، غربالگری سلامت روانی قبل و حین حاملگی توسط پزشک شما در طول یا پس از چک آپ انجام خواهد شد.

 1. تست های ادرار:

بررسی ادرار برای وجود عفونت دستگاه ادراری و بیماری های کلیوی، بخشی از کنترل بارداری پیش از بارداری است.

متخصص جراحی زیبایی واژن در اصفهان | بهترین لابیاپلاستی اصفهان

متخصص جراحی زیبایی واژن در اصفهان | بهترین لابیاپلاستی اصفهان

آزمایش های قبل بارداری شامل چه هستند؟

 1. غربال گری زنان و زایمان:

این غربالگری برای کنترل سلول های رحمی، کیست ها، تومورهای خوش خیم، یا هر گونه بیماری های التهابی در لگن انجام می شود (PID).همچنین به دنبال دوره های بی قاعده و PCOS (سندرم پلی کیستیک تخمدانی) یا هر بیماری زنان و زایمان دیگر است که می تواند حاملگی را مختل کند.

 1. معاینات سینه، لگن و شکمی:

تست لگن برای عفونت های مثل مخمر یا تریکومونیاز که ممکن است مشکلی ایجاد کند را چک می کند.شکم بررسی می شود که آیا هیچ ناهنجاری فیزیکی وجود دارد یا خیر.سینه ها برای بررسی توده هایی که ممکن است به توجه نیاز داشته باشند، بررسی می شوند.

 1. فشار خون:

فشار خون برای شناسایی خیلی بالا یا خیلی کم BP چک می شود،زیرا هر دو ممکن است منجر به بروز مشکلات شوند.

 1. تست PAP:

تست پاپ اسمیر بخش مهمی از اولین بازدید شما از پزشک تان است. تست با قرار دادن یک اسپکولوم در واژن برای دیدن رحم انجام می شود. سپس پزشک یک پنبه را بر روی دهانه رحم قرار می دهد و سلول هایی را جمع آوری می کند که برای تحلیل به آزمایشگاه فرستاده می شوند.

این تست ارزیابی می کند که آیا شما آلوده به بیماری های جنسی (STD) مانند سوزاک، سیفیلیس، HIV یا هپاتیت B هستید یا خیر. اگر پزشک در طی این آزمایش سلول های غیر عادی پیدا کند، یک کولپوسکوپی انجام خواهد شد.

در آزمایش قبل بارداری چه چیزی چک می شود؟

تست های پیش از حاملگی:

تست های خون قبل از حاملگی و پس از حاملگی باید قبل از اینکه شما تصمیم به باردار شدن بگیرید، انجام شود. البته، پزشک شما بهترین فرد است که تست های درست را پیشنهاد می کند، بنابراین بهتر است با او در رابطه با او مشورت کنید:

 1. شمارش کامل خون (CBC):

این یک تست اجباری برای تعیین این است که آیا باید از مکمل های آهنی استفاده کنید یا نه. زمانی که بدن شما با کمبود آهن مواجه باشد، شما می توانید از کم خونی رنج ببرید.

 1. تست هپاتیت B:
پیشنهاد مطالعه
علائم میل جنسی پایین در زنان و راه های تشخیص و درمان آن چیست؟

اگر پزشک احساس می کند که شما در معرض خطر این بیماری هستید، این آزمایش برایتان توصیه می شود. قبل از اینکه باردار شوید، می توانید خود را در برابر هپاتیت B واکسینه کنید.


برای مشاهده نمونه کارهای دکتر شهرزاد شعبانی نیا در  صفحه اینستاگرام  کلیک کنید.


۴۰۰ میکروگرم اسید فولیک را هر روز مصرف کنید:

اسید فولیک یک ویتامین B است. اگر یک زن برای بدن خود حداقل ۱ ماه پیش و در دوران بارداری به اندازه کافی اسید فولیک بگیرد، می تواند به جلوگیری از نقص های مادرزادی مغز و ستون فقرات کودک کمک کند.

توقف مصرف الکل، سیگار کشیدن و استفاده از مواد مخدر خیابانی:

سیگار کشیدن، نوشیدن الکل و استفاده از مواد مخدر خیابانی می تواند باعث مشکلات زیادی در طول دوران بارداری برای زن و بچه شود، مانند تولد زودرس، نقص های مادرزادی و مرگ نوزادان.

اگر می خواهید باردار شوید و نمی توانید مشروب، سیگار، یا استفاده از مواد مخدر را متوقف کنید، کمک بگیرید! با پزشک خود و یا مرکز درمان محلی تماس بگیرید.

 

اجتناب از مواد سمی و مواد سمی محیطی:

از مواد سمی و آلاینده های محیطی محل کار یا در خانه، از جمله مواد شیمیایی مصنوعی، فلزات، کود، اسپری حشره کش و یا مدفوع موش اجتناب کنید. این مواد می توانند به سیستم های تولید مثل مردان و زنان آسیب برسانند. آن ها می توانند باردار شدن را مشکل تر کنند.

سلامت روانی خود را حفظ کنید:

سلامت روان این است که ما چگونه فکر می کنیم، احساس می کنیم، و همانطور که با زندگی سازگار می شویم عمل می کنیم. برای اینکه در بهترین حالت خود باشید، باید در مورد زندگی خود احساس خوبی داشته باشید و ارزش خود را به دست آورید.

هر کسی نگران، ناراحت، غمگین، یا مضطرب می شود. اما اگر این احساسات از بین نرود و با زندگی روزمره شما تداخل پیدا کند، باید به خودتان کمک کنید. با پزشک خود و یا یک متخصص بهداشت دیگر در مورد احساسات و گزینه های رفتاری خود صحبت کنید.

داشتن و حفظ وزن سالم:

افرادی که اضافه وزن دارند یا چاق هستند، ریسک بالاتری برای بسیاری از شرایط جدی دارند، از جمله مشکلات در دوران بارداری، بیماری قلبی، دیابت نوع ۲ و سرطان های خاص (آندومتری، پستان و کلون). افرادی که وزن زیادی دارند نیز در معرض مشکلات جدی سلامتی قرار دارند.

کلید دستیابی و حفظ وزن سالم در مورد تغییرات رژیم غذایی کوتاه مدت نیست.این در مورد سبک زندگی است که شامل خوردن سالم و فعالیت فیزیکی منظم است.اگر وزن کم، اضافه وزن یا چاقی دارید، با پزشک خود درباره راه های رسیدن و حفظ وزن سالم قبل از باردار شدن صحبت کنید.

اگر در مورد آزمایشات قبل از بارداری در اصفهان سوالی دارید، یا می خواهید برای مشاوره برنامه ریزی کنید، همین امروز با ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *