لابیاپلاستی اصفهان | دکتر شهرزاد شعبانی نیا | drshabaninia.com

مدت زمان مطالعه: ۱۲ دقیقه

اختلال میل جنسی بیش فعال (HSDD) ، که امروزه به عنوان اختلال برانگیختگی یا علاقه جنسی زنان شناخته می شود ، وضعیتی است که میل جنسی مزمن را در زنان ایجاد می کند. این بر کیفیت زندگی زنان و روابط آنها تأثیر می گذارد. HSDD شایع است و طبق انجمن پزشکی جنسی در آمریکای شمالی ، تخمین زده می شود که از هر ۱۰ زن ۱ نفر آن را تجربه می کند. دکتر شهرزاد شعبانی نیا ، لابیاپلاستی اصفهان ، یکی از پزشکان متخصص و جراح زیبایی زنان است که با عمل های زیبایی زنان بسیاری از مراجعین رو درمان و زیبایی زنان را بهشون هدیه داده است.

بسیاری از زنان در جستجوی درمان HSDD مردد هستند. ممکن است دیگران از وجود آن بی اطلاع باشند. در حالی که شروع مکالمه با پزشک ممکن است دشوار باشد ، مهم است که با او صحبت کنید.

اگر با میل جنسی کمی روبرو هستید…..

اما در صحبت با پزشک خود تردید دارید ، می توانید لیستی از سوالات را بنویسید یا تایپ کنید تا به پزشک خود مراجعه کنید تا از سوالات شما اطمینان حاصل شود. همچنین ممکن است بخواهید یک دفترچه یادداشت یا دوست مورد اعتماد ببرید ، بنابراین می توانید بعداً پاسخ های پزشک خود را به خاطر بسپارید.

در اینجا چند سوال وجود دارد که ممکن است بخواهید در مورد میل جنسی کم و درمان HSDD بپرسید.

۱. چه کسی HSDD را درمان می کند؟

پزشک شما ممکن است به کسانی که در درمان HSDD تخصص دارند مراجعه کند. آنها ممکن است متخصصان مختلف ، از درمانگران جنسی گرفته تا متخصصان بهداشت روانی را توصیه کنند. گاهی اوقات ، درمان شامل یک تیم بین رشته ای است که می تواند عوامل احتمالی را بررسی کند.

سایر سوالات مشابه که ممکن است بخواهید بپرسید عبارتند از:

آیا قبلاً با زنان با نگرانی های مشابه رفتار کرده اید؟
آیا می توانید توصیه ای برای کارشناسان روابط درمانی یا زناشویی که می توانند به من کمک کنند ، ارائه دهید؟
برخی از درمان های غیر پزشکی چیست؟
آیا متخصصان دیگری وجود دارد که من باید در مورد هرگونه بیماری پزشکی زمینه ای که می تواند بر میل جنسی من تأثیر بگذارد ، مراجعه کنم؟

پیشنهاد مطالعه
چرا زنان پریود می شوند؟

۲. چه داروهایی برای درمان HSDD موجود است؟

هر زن مبتلا به HSDD به داروهای تجویزی نیاز ندارد. گاهی اوقات ، درمان فقط می تواند شامل تغییر داروهای فعلی ، گذراندن زمان بیشتر غیر جنسی با شریک زندگی شما یا ایجاد تغییراتی در شیوه زندگی باشد.

با این حال ، چندین دارو برای درمان HSDD وجود دارد. درمان های هورمونی شامل درمان با استروژن است که می تواند به صورت قرص ، پچ ، ژل یا کرم تجویز شود. پزشکان ممکن است گاهی پروژسترون را نیز تجویز کنند.

سازمان غذا و دارو (FDA) دو درمان تجویز شده را به طور خاص برای کاهش میل جنسی در زنان قبل از یائسگی تایید کرده است. یکی داروی خوراکی معروف به فلیبانسرین (Addyi) است. دیگری داروی خود تزریقی است که به برملانوتید (وایلسی) معروف است.

دکتر شهرزاد شعبانی نیا ، لابیاپلاستی اصفهان ، یکی از پزشکان متخصص و جراح زیبایی زنان است که با عمل های زیبایی زنان بسیاری از مراجعین رو درمان و زیبایی زنان را بهشون هدیه داده است.

با این حال ، این درمان های تجویزی برای همه مناسب نیست.

عوارض جانبی Addyi شامل افت فشار خون (فشار خون پایین) ، غش و سرگیجه است. عوارض جانبی وایلسی شامل تهوع شدید ، واکنش های محل تزریق و سردرد است.

برخی از سوالات بیشتر در مورد داروهای HSDD عبارتند از:

مصرف این دارو چه عوارض جانبی بالقوه ای دارد؟
از مصرف این دارو چه نتایجی می توان انتظار داشت؟
به نظر شما چقدر طول می کشد تا این درمان موثر واقع شود؟
آیا این دارو می تواند با داروهای دیگر یا مکمل های من تداخل داشته باشد؟
خبرنامه بهداشتی
دوبار در هفته ایمیل سلامت زنان ما را دریافت کنید
برای کمک به سلامت شما ، ما صحبت های صادقانه ای در مورد بدن زنان و توصیه های زیبایی ، تغذیه و تناسب اندام برای شما ارسال می کنیم.

پیشنهاد مطالعه
سفت کردن واژن با جراحی لابیاپلاستی

۳. برخی از درمان های خانگی برای HSDD چیست؟

زنان مبتلا به HSDD مجبور نیستند در درمان خود احساس ناتوانی کنند. چندین مرحله را می توانید در خانه برای درمان HSDD انجام دهید. اغلب ، این مراحل حول ورزش ، تسکین استرس ، باز بودن بیشتر با شریک زندگی و آزمایش فعالیت های مختلف در زندگی جنسی شما می چرخد. پزشک شما می تواند به شما کمک کند تا راههای کاهش استرس را در صورت امکان بررسی کنید. آنها همچنین می توانند برای سناریوهای خاص رابطه درمانی یا زناشویی را پیشنهاد دهند.

سوالات بیشتری که ممکن است در مورد درمان های خانگی بپرسید عبارتند از:

برخی از عاداتی که می توانند به HSDD من کمک کنند چیست؟
برخی از موثرترین راههایی که می توانم استرس و اضطراب را از بین ببرم کدامند؟
آیا تکنیک های دیگری برای تقویت ارتباط و صمیمیت وجود دارد که توصیه می کنید؟

۴. بهبود HSDD من چقدر طول می کشد؟

ممکن است ماه ها قبل از ابراز نگرانی با پزشک خود ، میل جنسی کمی داشته اید. گاهی اوقات ممکن است سالها طول بکشد تا متوجه شوید مسائل مربوط به رابطه جنسی و میل جنسی در واقع یک بیماری قابل درمان است.

برای برخی از زنان ، ممکن است زمان ببرد تا تغییرات در میل جنسی شما مشاهده شود. ممکن است لازم باشد رویکردهای متفاوتی را در مورد درمان HSDD امتحان کنید تا تعیین کنید که بیشتر مثر است. زمان بندی این امر می تواند از ماه ها تا یک سال متغیر باشد. شما همیشه باید با پزشک خود مشورت کنید و در مورد پیشرفت خود صادق باشید.

پیشنهاد مطالعه
10 مورد داروی خانگی برای عفونت های قارچی چیست؟

سوالات دیگری که باید در این زمینه از پزشک خود بپرسید عبارتند از:

چگونه می توانم بفهمم که درمان م workingثر نیست؟
نقاط عطفی است که می توانم در درمان خود جستجو کنم؟
چه عوارضی باید با شما تماس بگیرم؟

دکتر شهرزاد شعبانی نیا ، لابیاپلاستی اصفهان ، یکی از پزشکان متخصص و جراح زیبایی زنان است که با عمل های زیبایی زنان بسیاری از مراجعین رو درمان و زیبایی زنان را بهشون هدیه داده است.

۵. چه زمانی باید در مورد درمان با شما پیگیری کنم؟

پیگیری پزشک در مورد درمان HSDD بسیار مهم است. پزشک شما ممکن است زمان های متفاوتی را برای معاینه توصیه کند ، از ماهانه تا هر شش ماه یا بیشتر. این پیگیری ها می تواند به شما و پزشک شما کمک کند تا تشخیص دهید کدام درمان موثر است و کدام موثر نیست.

همچنین ممکن است بخواهید بپرسید:

نشانه هایی که نشان می دهد عملکردم بهتر است چیست؟
انتظار دارید پیشرفت من در بازدید بعدی ما در کجا باشد؟
چه علائم یا عوارض جانبی به این معناست که باید یک قرار ملاقات زودتر را تعیین کنم؟

برداشتن اولین قدم برای بحث در مورد میل جنسی پایین با پزشک می تواند دلهره آور باشد. هنگامی که تشخیص HSDD را دریافت کردید ، ممکن است سوالات بیشتری در مورد نحوه درمان آن داشته باشید. اما با تهیه لیستی از سوالاتی که باید در قرار بعدی خود بپرسید ، به زودی می توانید خود را در راه بازگشت به یک زندگی جنسی رضایت بخش پیدا کنید.

برای عضویت در صفحه اینستاگرام دکتر شهرزاد شعبانی نیا کلیک کنید.

دکتر شهرزاد شعبانی نیا جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی میباشند و به شما پیشنهاد میکنیم هرگونه سوال و راهنمایی نیاز دارید با ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *