چه چیزی باعث بزرگ شدن لابیا می شود؟

لابیاپلاستی اصفهان | بهترین پزشک زنان اصفهان | دکتر شهرزاد شعبانی نیا

لابیاپلاستی اصفهان | بهترین پزشک زنان اصفهان | دکتر شهرزاد شعبانی نیا


چه چیزی باعث بزرگ شدن لابیا می شود؟

لابیاپلاستی اصفهان | متخصص زنان،زایمان و نازایی در اصفهان | دلیل بزرگ شدن لابیا

 

همچنین به عنوان هیپرتروفی لبی شناخته می شود، بزرگ شدن لابیا معمولا یک وضعیت بی ضرر است، اگرچه در برخی موارد می تواند باعث درد و ناراحتی شود. بزرگ شدن می تواند بر روی یک یا هر دو لابیا بزرگ (چین های بیرونی واژن) و لابیا مینور (چین های داخلی واژن) تاثیر بگذارد. دلایل زیادی وجود دارد که چرا لابیا ممکن است بزرگ شود:

برخی از زنان با لابیای بزرگ به دنیا می آیند؟

افزایش سطح استروژن و سایر هورمون ها در دوران بلوغ ممکن است منجر به رشد لابیا مینور شود.
بارداری و زایمان باعث تغییرات متعددی در بدن می شود که می تواند لابیاها را بزرگ کند. دلیل بزرگ شدن لابیا

جدول زمانی بهبودی لابیاپلاستی

جدول زمانی بهبودی پس از لابیاپلاستی برای هر بیمار متفاوت است. با این حال، جزئیات زیر روند بهبودی معمولی برای بیمار معمولی است:

روز اول

تا چند ساعت پس از جراحی، اندام تناسلی شما به دلیل اثرات بیهوشی بی حس می شود. پس از آن، ممکن است کمی درد و ناراحتی در لابیا بزرگ و لابیا مینور ناشی از تورم و سایر عوارض جانبی پس از جراحی احساس کنید که می توانید با داروهای مسکن تجویز شده آن را کنترل کنید.

پیشنهاد مطالعه
آیا لابیاپلاستی برای من مناسب است؟

دکتر شهرزاد شعبانی نیا  دارای بیشترین سابقه در جراحی لابیاپلاستی و متخصص  لابیاپلاستی اصفهان می باشند.

لابیاپلاستی اصفهان | بهترین پزشک زنان اصفهان | دکتر شهرزاد شعبانی نیا

لابیاپلاستی اصفهان | بهترین پزشک زنان اصفهان | دکتر شهرزاد شعبانی نیا

هفته اول

عوارض جانبی و درد به تدریج در هفته اول کاهش می یابد، اغلب به حدی که دیگر نیازی به داروی مسکن نخواهید داشت. بسیاری از زنان می توانند به طور منظم راه بروند و فعالیت های بدنی سبک دیگری را انجام دهند. با این حال، همچنان ممکن است با ادامه بهبودی برش‌ها، تورم، کبودی و خارش را تجربه کنید. دلیل بزرگ شدن لابیا

هفته ۲

در طول هفته دوم بهبودی، اکثر زنان به اندازه کافی خوب هستند که بتوانند کار اداری و فعالیت های کم تاثیر را از سر بگیرند. تورم، خارش و سایر عوارض جانبی باید تا این مرحله به میزان قابل توجهی کاهش یابد، بنابراین نتایج لابیاپلاستی شما آشکار می شود. با این حال، همچنان باید از استفاده از تامپون، مقاربت جنسی، و سایر فعالیت هایی که ممکن است لابیاها را تحت فشار قرار دهند، خودداری کنید.

هفته ۶

تا هفته ششم، اکثر زنان بهبودی کامل خواهند داشت. می توانید انتظار داشته باشید که همه فعالیت ها، از جمله ورزش های شدید، آمیزش جنسی و استفاده از تامپون را از سر بگیرید. علاوه بر این، از آنجایی که تورم تقریباً به طور کامل از بین خواهد رفت، باید بتوانید نتایج نهایی جراحی خود را تا این مرحله مشاهده کنید.

پیشنهاد مطالعه
همگام سازی پریود چیست؟

برای مشاهده نمونه کارهای دکتر شهرزاد شعبانی نیا در  صفحه اینستاگرام  کلیک کنید.

نکات بازیابی

قبل از جراحی، یک برنامه مراقبت پس از عمل شخصی و دقیق دریافت خواهید کرد. با این حال، در زیر برخی از نکات بهبودی ذکر شده است که به هر بیمار در بهبودی از لابیاپلاستی کمک می کند:

منطقه را بالا نگه دارید

توصیه می کنیم در چند روز اول لگن خود را تا حد امکان بالا نگه دارید. شما می توانید این کار را با نشستن روی صندلی یا دراز کشیدن با یک بالش در زیر لگن انجام دهید. این موقعیت به کاهش تورم کمک می کند زیرا اثرات گرانش مایع اضافی را از ناحیه دور می کند.

از کمپرس سرد استفاده کنید

همچنین توصیه می‌کنیم در ۴۸ ساعت اول از کمپرس سرد روی ناحیه استفاده کنید تا تورم به حداقل برسد. می توانید به سادگی با قرار دادن یخ خرد شده در کیسه های زیپ دار، کمپرس سرد ایجاد کنید. برای جلوگیری از هر گونه آسیب ناشی از سرما، حتماً کمپرس را روی لباس زیر یا حوله ای نازک قرار دهید.

دکتر شهرزاد شعبانی نیا  متخصص زنان،زایمان و نازایی در اصفهان می باشند.

لباس های گشاد بپوشید

شما باید در ۷۲ ساعت اول پس از جراحی، لباس‌های گشاد و لباس زیر بپوشید، زیرا لباس‌های تنگ تخیلی ایجاد می‌کند که می‌تواند ناراحتی شما را افزایش دهد. بسیاری از زنان ترجیح می دهند تا دو هفته پس از جراحی از پوشیدن شلوار جین و ساق خودداری کنند زیرا تورم، خارش و سایر عوارض جانبی معمولاً تا این مرحله باقی می مانند. دلیل بزرگ شدن لابیا.

لابیاپلاستی اصفهان | بهترین پزشک زنان اصفهان | دکتر شهرزاد شعبانی نیا

لابیاپلاستی اصفهان | بهترین پزشک زنان اصفهان | دکتر شهرزاد شعبانی نیا

از رابطه جنسی خودداری کنید

جراح پلاستیک شما احتمالاً پس از ۶ تا ۸ هفته از شما اجازه می دهد تا همه فعالیت ها، از جمله آمیزش جنسی را از سر بگیرید. تا آن زمان، باید از هرگونه فعالیت جنسی که به واژن فشار وارد می کند خودداری کنید تا اطمینان حاصل شود که زخم های جراحی شما به درستی بهبود می یابند و نتایج جراحی شما را مخدوش نمی کند.

پیشنهاد مطالعه
خشکی واژن: علل و درمان های مرطوب کننده آن چیست؟

بهداشت را در اولویت قرار دهید

برای جلوگیری از عفونت و اطمینان از بهبودی مناسب، اولویت بندی بهداشت زخم های جراحی ضروری است. دستورالعمل های دقیقی در مورد نحوه انجام این کار دریافت خواهید کرد. برخی از نکات معمول برای تمیز نگه داشتن ناحیه شامل استفاده از کرم پارافینی تجویز شده، پوشاندن ناحیه با حوله های بهداشتی نرم برای جلوگیری از ساییده شدن آن به لباس و اجتناب از دوش گرفتن در ۴۸ ساعت اول است.

برای برنامه ریزی یک مشاوره شخصی و کسب اطلاعات بیشتر در مورد لابیاپلاستی اصفهان با ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *