همه چیز در مورد لابیاپلاستی در اصفهان و هودکتومی!

لابیاپلاستی در اصفهان وهودکتومی موضوعی است که در این مقاله به آن میپردازیم.

کلیتوریس یکی از اندام‌های جنسی پیچیده در بدن خانم‌ها است که به‌نوعی شبیه آلت تناسلی مردان است و نقش مهمی در تحریک جنسی ایفا می‌کند. کلیتوریس زیر کلاهکی به‌نام هود قرار گرفته تا از این اندام جنسی در مقابل تحریک محرک‌های خارجی محافظت کند. سایز هود در خانم‌ها متفاوت است و در برخی نسبت به اندازه طبیعی بزرگ‌تر است.

آشنایی بیشتر با انجام عمل لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یک روش جراحی برای کاهش یا افزایش اندازه لابیا بسته به نیاز هر فرد انجام می‌شود. این جراحی برای بهبود ظاهر لابیا و کاهش مشکلات فیزیکی حین فعالیت‌های روزانه انجام می‌گیرد.

لابیاها (لب‌های اطراف واژن) در اطراف دهانه واژن قرار دارند. لابیای بیرونی به عنوان لابیا ماژور و قسمت بزرگ لبه واژن است. این قسمت چین‌های بزرگتری دارد که از اندام‌های تناسلی خارجی شما محافظت می‌کند و پس از بلوغ با موهای ناحیه تناسلی پوشانده می‌شود.

لب‌ها یا چین‌های داخلی به عنوان لابیای مینور شناخته می‌شود که همان لب‌های کوچک واژن است. این چین‌های پوستی از دهانه مجرای ادرار (قسمتی که ادرار از بدن شما خارج می‌شود) و واژن محافظت می‌کند.

پیشنهاد مطالعه
واژینیت چیست؟

در طول این عمل جراحی و بسته به دلیل انجام آن، جراح شما یکی از این موارد را انجام می‌دهد:

 • مقداری از بافت لابیا را برای کاهش اندازه آن کاملا جدا می‌کند.
 • یک ماده پر کننده یا چربی به لابیا تزریق می‌شود تا آن ناحیه بزرگ‌تر شود.
 • در صورت نیاز ترمیم را در این قسمت انجام می‌دهد.

جراحی زیبایی کلیتوریس یا هودکتومی

ناحیه تناسلی در خانم‌ها از دو بخش داخلی و خارجی تشکیل شده است. ناحیه خارجی خود از سه قسمت کلیتوریس، لابیا ماژو و لابیا مینور تشکیل می‌شود. لابیا ماژور همان بافت گوشتی است که موهای زائد دارد. لابیا مینور هم ناحیه‌ای است که لابیاپلاستی روی آن انجام می‌شود. محل اتصال لابیا مینور از بالا را کلیتوریس یا هودکلیتوریس می‌گویند.

مجرای ادرار، هایمن، و ورودی واژن زیر همین هود قرار گرفته‌اند. کلیتوریس از اندام‌ حسی، عصب‌های حسی و عروق خونی تشکیل شده است. تقریبا نزدیک به ۶۰ درصد خانم‌ها از تحریک کلیتوریس به ارضا و ارگاسم جنسی می‌رسند.

به پوست روی کلیتوریس، کلیتورال هود می‌گویند که در عده‌ای ظریف است و در برخی خانم‌ها هم شاهد بزرگ و پرچین بودن این ناحیه هستیم. بزرگی هود کلیتوریس از ارگاسم خانم حین رابطه جنسی جلوگیری می‌کند، مشکلات رعایت بهداشت ایجاد کرده به‌علاوه اینکه ظاهر نازیبا هم دارد.

پیشنهاد مطالعه
چگونه می توانید یک ارائه دهنده معتبر برای لابیاپلاستی پیدا کنید؟

جراحی کلیتوریس یا هودکتومی نوعی جراحی زیبایی دستگاه تناسلی خانم‌ها است که برای کوچک کردن سایز کلاهک کلیتوریس انجام می‌شود. در افرادی که هود کلیتوریس به‌حدی بزرگ و پرچین است که روی کلیتوریس را می‌پوشاند می‌توان از هودکتومی برای هدف زیبایی و بهبود کیفیت ارگاسم در رابطه جنسی کمک گرفت.

کلیتوریس دارای اعصاب حسی زیاد است و حساسیت بالایی دارد و هرگونه دستکاری آن ممکن است باعث اختلال در عملکرد این اندام جنسی شود. جراحی هودکتومی باید روی پوست کلیتوریس انجام شود. به‌علاوه اینکه برای جلوگیری از هرگونه آسیب، خون‌ریزی و عوارض جانبی باید این عمل را زیر نظر جراح و متخصص زنان باتجربه انجام دهید. هودکتومی را می‌توان همزمان با لابیاپلاستی انجم داد.

مزایای هودکتومی

هودوپلاستی نوعی جراحی زیبایی زنان برای کوچک کردن پوست روی کلیتوریس است که با برداشتن پوست اضافی روی کلیتوریس باعث بهبود تحریک جنسی و ارگاسم در خانم‌ها می‌شود. بزرگی هود کلیتوریس به‌خاطر ساییده شدن به لباس زیر و بین ران‌ها باعث درد و ناراحتی در خانم‌ها می‌شود.

دیگر مزیت هودکتومی حل همین معضل در خانم‌های با کلاهک بزرگ است که که با برداشتن بافت اضافی مشکل درد و ناراحتی‌شان را برطرف می‌کند. زیبایی ظاهری هم دیگر مزیت هودکتومی است. به‌طورکلی مزایای هودکتومی عبارتند از:

 • افزایش احساس جنسی
 • تحریک پیشرفته کلیتوریس
 • ارگاسم قوی تر و مکرر
 • توانایی بهتر برای به اوج رسیدن
 • ظاهر بهبود یافته
 • کاهش درد هنگام رابطه
 • واژن طبیعی تر، زنانه و جوان پسند
 • افزایش اعتماد به نفس
 • روابط بهتر با شریک زندگی
پیشنهاد مطالعه
جوانسازی واژن چقدر دوام دارد و آیا ماندگار است؟

کاندیدای هودکتومی

تمام خانم‌هایی که با مشکل جسمی و روحی ناشی از بزرگ بودن کلیتوریس روبه‌رو هستند می‌توانند گزینه بالقوه جراحی هودکتومی باشند. افرادی که از بیماری قلبی یا ریوی رنج می‌برند، کسانی که در گذشته از ناحیه اندام تولید مثل صدمه دیده‌اند یا بیمارانی که مشکلات پزشکی شدید دارند نمی‌توانند گزینه مناسبی برای هودکتومی باشند.

لابیاپلاستی در اصفهان و هودکتومی

لابیاپلاستی در اصفهان عمل جراحی زیبایی تغییر ظاهر لابیای واژن است که می‌توان همزمان با هودکتومی آن را انجام داد. معمولا هودکتومی همراه با لابیاپلاستی در اصفهان انجام می‌شود. البته در مواردی خانم‌ها همزمان با هودکتومی، جراحی‌های زیبایی دیگری هم انجام می‌دهند مثل انجام همزمان هودکتومی با جراحی تنگ کردن واژن، و تزریق چربی به لابیاها.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *