جوانسازی واژن با پی آر پی (PRP)

جوانسازی واژن با پی آر پی (PRP)

در اثر عوامب مختلفی مثل افزایش سن، تغییرات هرمونی و غیره، خانمها دچار عارضه هایی مثل خشکی واژن یا آتروفی واژن و غیره می شوند. این عوارض باعث کاهش میل جنسی خانمها و درد حین نزدکی می شود. به همین دلیل متخصصان برای رفع این عوارض و افزایش میل جنسی خانمها از روشهای متعدد جوانسازی واژن استفاده می کنند. یکی از این روشها  جوانسازی واژن با پی آر پی (PRP) است.

چرا جوان سازی واژن انجام می شود؟

خانمها به دلایل مختلفی ممکن است میل جنسی شان کاهش پیدا کند. این مسئله می تواند برای آنها مشکلات روحی یا ارتباطی با همسرشان ایجاد کند. کاهش تمایل جنسی در این خانمها ممکن است به خاطر موارد زیر اتفاق بیفتد:

 • تغییرات هرمونی: سطح هرمونهای زنانه تستوسترون و استروژن کاهش می یابد.
 • زایمان یا شیردهی: با تغییرات هرمونهای زنانه همراه هستند.
 • یائسگی: سطح هرمونهای زنانه کاهش می یابد.
 • خشکی واژن: در هر سنی ممکن است ایجاد شود و باعث ایجاد درد و سوزش و خارش هنگام نزدیکی می شود. خشکی واژن لذت جنسی و ارگاسم خانمها را کاهش می دهد. خشکی واژن در اثر از بین رفتن رطوبت واژن اتفاق می افتد.

 آتروفی واژن:

نازک شدن دیواره های واژن در اثر کاهش هرمون استروژن است. با کاهش این هورمون، بافت واژن شکننده و خشک می شود. بنابراین در رحم عفونت بیشتری ایجاد می شود. آتروفی به کاهش میل جنسی و درد در هنگام نزدیکی منجر می شود.

 • عفونت: کاهش سطح استروژن واژن را نازک و مستعد عفونت می کند. عفونت نیز باعث خشکی واژن و کاهش میل جنسی می شود. به یاد داشته باشید که درمان عفونت واژن با پلاسما انجام می شود. به طور کلی پلاسماتراپی جدیدترین و موثرترین درمان عفونت واژن به شمار می رود. شما می توانید در مقاله انواع عفونت واژن با انواع آن و راهکارهای درمانی اطلاعات کاملی بدست آورید.
 • برخی روشهای درمانی: پرتو درمانی یا شیمی درمانی یا برداشتن تخمدان (عمل هیسترکتومی) سطح استروژن زنان را کاهش میدهد.
پیشنهاد مطالعه
زایمان بدون درد چیست؟

برای رفع این مشکلات، پزشکان از روشهای جوان سازی واژن استفاده می کنند. جوان سازی واژن می تواند باعث افزایش میل جنسی و لذت خانمها شود. روشهای مختلفی برای جوانسازی واژن وجود دارد. این روشها عبارتند از:

 • جوانسازی با تزریق ژل به واژن (پروتز واژن)
 • جوانسازی واژن با تزریق چربی به واژن
 • جوانسازی واژن با پلاسماتراپی
 • جوانسازی واژن با پی آر پی
 • جوانسازی واژن با کربوکسی تراپی
 • جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ

 

چطور PRP به جوانسازی واژن کمک می کند؟

همانطور که گفته شد برای درمان کاهش میل جنسی زنان که در اثر آتروفی واژن و خشکی واژن اتفاق می افتد، از روشهای جوانسازی واژن استفاده می شود. پی آر پی واژن یکی از روشهای جوانسازی است که با تحریک و تقویت کلاژن سازی در واژن به جوانسازی بافت رحم کمک زیادی می کند. علاوه بر جوانسازی واژن، پی آر پی واژن می تواند مشکلات زیر را نیز درمان کند:

 • درمان خشکی واژن
 • درمان خارش واژن یا سوزش واژن
 • درمان آتروفی واژن
 • درمان بی اختیاری ادراری یا کاهش بی اختیاری

 

مزایای پی آر پی واژن ( PRP واژن)

علاوه بر جوانسازی پوست واژن و درمان بیماریهایی که در قسمت قبل گفته شد، به کمک جوانسازی واژن با پی آر پی از مزایای زیر نیز بهره مند خواهید شد:

 • افزایش میل جنسی و لذت جنسی در خانمها
 • کاهش درد حین نزدیکی با از بین رفتن خشکی واژن
 • درمان خشکی و آتروفی واژن
 • تجربه کردن ارگاسم بهتر و بیشتری نسبت به قبل از پی آر پی واژن
 • این روش به بیهوشی نیاز ندارد.
 • prp واژن یک روش کمتر تهاجمی است که به بخیه نیازی ندارد. به علاوه جای زخم هم نخواهید داشت.

عوارض جوانسازی واژن با PRP

prp واژن در بیشتر مواقع در مطب پزشک متخصص زنان انجام می شود. جوانسازی واژن با prp بدون درد و عوارض جانبی است. اما اگر پزشک متخصصی که انتخاب می کنید مهارت کافی نداشته باشد ممکن است مشکلاتی برای شما ایجاد گند. پس بهتر است برای اینکه بدون عوارض جانبی پی آر پی واژن را انجام دهید، یک دکتر خوب زنان برای انجام  prp واژن خود انتخاب کنید.

پیشنهاد مطالعه
روشن سازی واژن

مدت زمان لازم برای انجام prp واژن چقدر است؟

هر جلسه prp واژن حدود نیم ساعت طول می کشد. تعداد جلسات prp واژن به شدت خشکی و آتروفی واژن شما بستگی دارد. پزشک در جلسه اول و طی معاینه به شما خواهد گفت به چند جلسه پی آر پی نیاز خواهید داشت. به طور معمول برای بیشتر افراد ۳ الی ۵ جلسه prp واژن کافی خواهد بود.

دوره نقاهت بعد از پلاسماتراپی با  PRP

این روش جوانسازی واژن یک روش غیر تهاجمی و سرپایی است که نیازی به بستری شدن ندارد. دوره نقاهت بعد از پی آر پی واژن بسیار کوتاه است و به سرعت می توانید به زندگی عادی خود برگردید. مگر اینکه پی آر پی واژن با عملهای زیبایی واژن مثل لابیاپلاستی، تنگ کردن واژن یا روشن سازی واژن به طور همزمان انجام شود. در این صورت مدت زمان دوره نقاهت شما به نوع عمل لابیاپلاستی یا عملهای زیبایی دیگری که همزمان انجام داده اید، بستگی دارد. به طور مثال بستگی به روش لابیاپلاستی دارد که به روش تهاجمی انجام شده باشد یا به روش های کمتر تهاجمی. در این صورت مراقبتهای بعد از پی آر پی طبق مراقبتهای عمل لابیاپلاستی خواهد بود. پزشک شما در این مورد توضیحات لازم را به شما خواهد داد. اگر تنها جوانسازی واژن با prp را انجام داده باشید، مراقبتهای بعد از آن مشابه مراقبت های جوانسازی واژن با پلاسماتراپی خواهد بود.

 

هزینه PRP واژن در اصفهان

تعیین هزینه PRP واژن به موارد زیادی بستگی دارد. به طور مثال میزان توانایی و مهارت پزشک، محل انجام PRP ، تعداد جلسات PRP، شدت خشکی واژن، عملهای زیبایی واژن که می خواهید در کنار PRP واژن انجام دهید، در میزان هزینه شما تاثیرگذار است. اگر قصد انجام پی آر پی واژن در شمال تهران را دارید، برای اطلاع از قیمت دقیق PRP واژن بهتر است به مطب پزشک مراجعه کنید تا بعد از معاینه و شنیدن انتظارات شما، هزینه دقیق را به شما اعلام کنند آورد.

پیشنهاد مطالعه
ترمیم سیستوسل و اسلینگ

 

سخن پایانی

خشکی واژن و کاهش میل جنسی در خانمها در هر سنی ممکن است رخ دهد. خشکی واژن به دلایل مختلفی مثل افزایش سن، یائسگی و غیره اتفاق می افتد. این مسئله باعث کاهش میل جنسی خانمها می شود. برای رفع این مشکل، پزشکان از روشهای جوانسازی واژن کمک می گیرند. prp واژن یکی از روشهای جوان سازی واژن است. در این روش، کلاژن سازی بافت رحم تحریک و تقویت می شود. کلاژن سازی باعث قوام بافت واژن و جوانسازی آن می شود. prp واژن به درمان بیماریهایی مثل خشکی واژن، آتروفی واژن، بی اختیاری ادرار و غیره نیز کمک می کند. در نتیجه میل جنسی خانمها دوباره افزایش می یابد و لذت بیشتری را حین نزدیکی تجربه خواهند کرد. این عمل زیبایی زنان ممکن است با عملهای دیگری مثل تنگ کردن واژن، لابیاپلاستی و غیره نیز همراه شود. prp واژن بدون عارضه جانبی و درد است. دوره نقاهت آن نیز بسیار کوتاه است و به سرعت می توانید به کارهای روزانه خود باز گردید. شما به کمک این روش می توانید ارگاسم و تحریک بهتری را تجربه کنید.

 

انجام PRP

دکتر شهرزاد شعبانی نیا

👩‍⚕️جراح و متخصص زنان و زایمان و زیبایی زنان
🔰دارای بوردتخصصی⁣
🔰لابياپلاستی/وایتینگ

 

جهت کسب اطلاعات تماس (آدرس مطب، شماره تماس و …) لطفا کلیک کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *