اعتماد به نفس جنسی

اعتماد به نفس جنسی خود را بالا برید!

 اعتماد به نفس جنسی

چطور می توانید اعتماد به نفس جنسی خود را بالا ببرید؟ آیا با مفهوم اعتماد به نفس جنسی آشنا هستید؟ منظور از اعتماد به نفس جنسی نوعی اعتماد به نفس است که به فرد اجازه می دهد تا ماهیت جنسی خود را یافته و پتانسیل جنسی خود را به طور کامل نمایان سازد.

داشتن اعتماد به نفس جنسی به زن و مرد اجازه می دهد که یک رابطه جنسی کامل و غیر قابل تصور برقرار کند. تصور کنید که کاملا از بدن خود مطمئن هستید، از هر گونه خجالت رها شده اید و برای عمیق ترین روابط جنسی آماده اید.

با وجود این شرایط، نه تنها یک رابطه جنسی کامل و لذت بخش را تجربه می کنید، بلکه یک رابطه عاطفی عمیق بین شما و همسرتان شکل گرفته و قدرت جنسی وی نیز تقویت می شود.

اگر به طور مداوم از افکار مثبت نسبت به خود استفاده کنید، برخی افکار منفی حذف شده و اعتماد به نفس جنسی شما تقویت می شود.

افکار مثبت در برقراری رابطه جنسی

افکار مثبت برای زمان حال

 • من از لحاظ جنسی به خود اعتماد دارم
 • من یک عاشق فوق العاده هستم
 • من از لحاظ جنسی قدرتمند هستم
 • من عمیق ترین طبیعت و میل جنسی خود را حس می کنم
 • من همیشه شریک جنسی خود را راضی می کنم
 • من از تجربیات جنسی جدید استقبال می کنم
 • من به بدن خود مطمئن هستم
 • من نیازهای جنسی خود را بیان می کنم
 • من پر از انرژی و پتانسیل جنسی هستم
 • بدن من مغناطیس جنسی را حس می کند

افکار مثبت برای آینده

 • من اعتماد به نفس جنسی خود را ارتقاء خواهم داد
 • من میل جنسی خود را بیان خواهم کرد
 • اعتماد به نفس جنسی من در حال پیشرفت است
 • من به ناامنی های جنسی خود پیروز می شوم
 • من فانتزی های جنسی خود را کشف خواهم کرد
 • من لذت جنسی زیادی به همسرم خواهم داد
 • من متوجه هستم که شریک جنسی زمانی بیشتر به من تمایل دارد که اعتماد به نفس بالایی داشته باشم

برخی دیگر از افکار مثبت

 • من قدرت جنسی نامحدودی دارم
 • لذت بردن همسرم از رابطه جنسی را دوست دارم
 • اعتماد به نفس جنسی به طور طبیعی به سمت من می آید
 • من می توانم شریک جنسی خود را همیشه راضی نگه دارم
 • اعتماد به نفس جنسی بخشی از زندگی من است
 • همسر من جدب اعتماد به نفس جنسی من شده است
 • کشف فانتزی های جنسی برایم مهم هستند
 • اکتشافات جنسی طبیعی و عادی است

اعتماد به نفس جنسی در مردان

اعتماد به نفس جنسی

هیچ چیز بدتر از نگرانی در مورد افکار شریک جنسی در هنگام برقراری رابطه جنسی نیست. مگر اینکه بدن خود را به شکلی که تصور می کنید برای شریک جنسی تان جذاب تر است، نشان دهید و نه اینکه تنها تصور و ذهنیت خود را در نظر بگیرید. عمل کردن و فکر کردن در مردان دارای اعتماد به نفس جنسی و مردانی که دارای این اعتماد به نفس نیستند، متفاوت است.

پیشنهاد مطالعه
کیست تخمدان

عدم اعتماد به نفس جنسی باعث بروز افکار مختلف در هنگام برقراری رابطه جنسی می شود و این افکار باعث کم شدن لذت، هیجان و تریک در حین رابطه می شود. به هر حال داشتن اعتماد به نفس جنسی بسیار مهم است. در ادامه به چگونگی بالا بردن این اعتماد به نفس می پردازیم.

چگونگی بالا بردن اعتماد به نفس جنسی در مردان

ابتدا تصور ذهنی خود در مورد بدنتان را فراموش کنید. البته نگرانی در مورد ظاهر بیشتر در بین خانم ها رایج است، اما مردانی هم هستند که نگران نظر خانم ها در مورد هیکل و بدن خود هستند.

زمانی که تمرکز شما روی اندام تان است، ذهن شما از لذت های جنسی دور شده و تمرکز کمتری روی عملکرد جنسی خود خواهید داشت.

به یاد داشته باشید همانطور که اندام و بدن شریک جنسی تان برایتان پنهان نیست، اندام شما نیز برای او پنهان نشده است. بنابراین سعی کنید راحت باشید و اطمینان خود را نسبت به اندامتان بالا برید.

دوم یاد بگیرید با آنچه روبه رو می شوید، صادقانه برخورد کنید. بهترین راه برای یافتن آنچه دوست دارید و یا دوست ندارید، لذت بردن است. جالب است بدانید مردان در این راه موفق تر از زنان هستند. زنان بیشتر تمایل دارند لذت های خود را نادیده بگیرند یا کشف آن را به مرد واگذار کنند.

این ویژگی در خانم ها کار مردان را سخت تر می کند، زیرا مرد مجبور است به دنبال نقاط حساس زن باشد که البته کار آسانی نیست. در هر صورت برای اینکه خانم تمایلات جنسی شما را بشناسد، باید به طور واضح با وی صحبت کنید. در رابطه جنسی زن سعی دارد لذت مرد را فراهم کند و اگر تمایلات و ترجیحات شما را بشناسد، خیلی موفق تر خواهد بود.

زمانی که زن به روش مورد علاقه شما کار خود را انجام دهد، مطمئنا احساس بهتری خواهید داشت.

به یاد داشته باشید که با بالا بردن اطلاعات در مورد نیازهای زن لطف بزرگی به خودتان کرده اید و به این طریق اعتماد به نفس خود را نیز بهبود بخشیده اید. هر چه بیشتر بدانید، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت.

در برقراری رابطه جنسی بزرگترین کمکی که می توانید به زن بکنید، این است که اعتماد به نفس جنسی بالایی داشته باشید. کشف اسرار بدن زن بسیار سخت تر از بدن مرد است. علاوه بر این در زمان برقراری رابطه جنسی مسائل مهم دیگری نیز وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند، اینکه حرکات شما چه تاثیری روی او می گذارد، به عواطف و احساسات او توجه کنید، اگر در حین برقراری رابطه گیج و آشفته باشید، این حس را به زن انتقال می دهید و این امر تمایل وی را کاهش می دهد و ارگاسم او مختل شده یا خیلی سریع رخ می دهد.

پیشنهاد مطالعه
تنگ کردن واژن به روش غیر جراحی (تنگ کردن با نخ)

یکی از راه های شناخت نیازهای جنسی زن این است که با وی صحبت کنید و در مورد نیازهایش سوالاتی بپرسید. صحبت در مورد این مسائل ممکن است کمی سخت باشد، اما فشار مربوط به پیدا کردن نقاط حساس و تمایلات جنسی زن را کاهش می دهد. کاهش فشار و اضطراب نیز باعث بالا رفتن اعتماد به نفس شما می شود.

این مسئله در مورد شما نیز صادق است. بهتر است اگر نیازی دارید یا مسئله ای در رابطه آزارتان می دهد، مشکل خود را راحت بیان کنید.

بنابراین اعتماد به نفس جنسی در مرد به معنای بالا بردن اطلاعات در مورد تمایلات و نیازهای شخصی خود و همچنین نیازهای زن است.

اعتماد به نفس جنسی در خانم ها

گاهی ممکن است احساس کنید جذابیت زیادی ندارید. بروز این احساس دلایل زیادی دارد، از جمله اضطراب، وقایع روزانه، نگرانی کودکان و غیره. این احساس باعث می شود اعتماد به نفس جنسی خود را از دست بدهید. در ادامه راهکارهایی را بیان می کنیم که به شما کمک می کنند این اعتماد به نفس را دوباره به دست آورید.

 1. به احساسات منفی درون خود توجه نکنید.

طوری رفتار کنید انگار که از هر لحاظ فوق العاده هستید، زیبایی های خود را ببینید و سعی کنید جنبه های منفی اندام خود را فراموش کنید.

 1. بدن زنان واقعی را در نظر بگیرید و به زنان در فیلم ها و مجلات توجه نکنید.

طبیعی است وقتی زنی را با اندامی کمالا مرتب می بینید، حس خوبی نخواهید داشت، اما بهتر است بدانید زنانی را که روی جلد برخی مجلات یا در فیلم ها می بینید، اغلب واقعی نیستند. به باشگاه بروید. در باشگاه زنانی را با اندام واقعی می بینید که آنها نیز با اندام خود مشکل دارند.

 1. به قدرت بدنی خود فکر کنید.

چه مواقعی کاملا دچار یاس و عدم جذابیت می شوید؟ در این مواقع بهتر است بدن خود را یک ابزار در نظر بگیرید و بر روی زیبایی های خود تمرکز نکنید. در این شرایط نقاط قوت و قدرت خود را به یاد آورید، از جمله زندگی دادن به یک انسان (زایمان)، دویدن و یا رقص و غیره. اینکه خود را در لباس های مختلف تصور کنید اعتماد به نفستان را کاهش می دهد.

 1. موسیقی گوش دهید.
پیشنهاد مطالعه
لابیاپلاستی جراحی برای کاهش اندازه لابیا مینور

بهتر است داروهای آرام بخش یا مصرف الکل را فراموش کنید. موسیقی سالم ترین راه برای بهبود خلق و خو و البته یک روش فوق العاده است. بیشتر به موسیقی های مورد علاقه خود گوش کنید.

 1. چرخیدن ها و سرچ کردن های خود را در اینترنت کم کنید.

کمی به خود استراحت بدهید و زمان بیشتری را به فکر و جسم خود اختصاص دهید و اینترنت را رها کنید. بررسی ها نشان داده اند افرادی که وقت بیشتری را در شبکه های اجتماعی می گذرانند، بیشتر دچار عدم اعتماد به نفس می شوند و تصور ناخوشایندتری نسبت به اندام خود خواهند داشت. این شبکه های اجتماعی باعث می شوند اشتیاق طبیعی شما نسبت به شوهرتان به اضطراب تبدیل شود.

 1. به دنبال مشکل و نیاز خود باشید.

اگر در برقراری روابط جنسی با شوهر خود دچار مشکل شده اید، بهترین و ساده ترین راه حل این است که به صحبت در مورد آن بپردازید و آنچه را می خواهید واضح بیان کنید. هر چه راحت تر با نیازها و خواسته های خود برخورد کنید، رابطه بهتری با شریک زندگی خود خواهید داشت.

 1. کمتر برنامه های رمانتیک مشاهده کنید.

بررسی هایی که اخیرا در این باره انجام شده اند، نوعی ارتباط بین تماشای این فیلم ها و نارضایتی در روابط زناشویی را کشف کرده اند. گاهی این فیلم ها نوعی دیدگاه غیرواقعی از روابط را نشان می دهند و زوج ها روابط خود را با آنچه در این فیلم ها نمایش داده شده، مقایسه می کنند.

 1. توجه خود به زمان را کم کنید.

یک رابطه جنسی چقدر باید طول بکشد؟ این رابطه محدودیت زمانی ندارد، بنابراین خود را محدود به ساعت یا دقیقه نکنید. نیاز و تمایل خود را در اولویت قرار دهید.

 1. لباس زیر جدید بخیرد.

این توصیه ممکن است خیلی تکرار باشد، اما یک روش سریع و آسان برای به دست آوردن اعتماد به نفس جنسی است، به ویژه اگر در چند سال اخیر اندازه شما تغییر کرده است. لباسی اندازه خود بپوشید. نیازی به پوشیدن لباس های تنگ نیست.

 1. نداشتن اعتماد به نفس، دلیل به اجتناب از رابطه جنسی نیست.

حتی اگر اعتماد به نفس خوبی ندارید، باز هم از برقراری رابطه جنسی اجتناب کنید. گاهی لازم است کمی تظاهر کنید. سعی کنید تمام این تظاهر کردن ها را به واقعیت تبدیل کنید.

 

بررسی علل عدم اعتماد به نفس جنسی و درمان آن

دکتر شهرزاد شعبانی نیا

👩‍⚕️جراح و متخصص زنان و زایمان و زیبایی زنان
🔰دارای بوردتخصصی⁣
🔰لابياپلاستی/وایتینگ

 

جهت کسب اطلاعات تماس (آدرس مطب، شماره تماس و …) لطفا کلیک کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *