تنگ کردن واژن به روش غیر جراحی (تنگ کردن با نخ)

تنگ کردن واژن با نخ و هزینه آن

در این مقاله قصد داریم اطلاعات کاملی از لیفت واژن با نخ که یکی از جدیدترین متدهای رفع گشادی واژن است به شما ارائه کنیم. اینکه چه کسانی می توانند از این متد استفاده کنند؟ این روش چه مزایا و معایبی دارد؟ و بعد از تنگ کردن واژن با نخ چه مراقبتهایی باید انجام دهید.

لیفت واژن با نخ (تنگ کردن واژن با نخ)

امروزه جراحی‌های زیبایی و ترمبمی بسیار مورد توجه بانوان قرار می‌گیرند. در اصل این عملها نه تنها باعث می‌شوند اعتماد به نفس فرد بالاتر برود و شخص نسبت به خودش و بدن خودش حس بهتری داشته باشد، بلکه در موارد زیادی، کاربردهای درمانی هم دارند. تنگ کردن واژن یا لیفت واژن هم  یکی از روشهای ترمیمی واژن به شمار می‌آید که برای درمان گشادی های خفیف تا متوسط واژن بسیار عالی و موثر است. امروزه لیفت واژن با نخ به دلیل مزایای زیادی که دارد، در سراسر دنیا بسیار مرسوم شده است.

به طور کلی تنگ کردن واژن به دو روش جراحی و غیرجراحی انجام می شود. یکی از بهترین روشهای غیرتهاجمی درمان گشادی واژن، لیفت واژن با نخ است. شما می توانید لیست کاملی از این روشها را در مقاله تنگ کردن واژن بدون جراحی مشاهده کنید. در این مقاله به طور ویژه به روش تایتنینگ با نخ می پردازیم. پس اگر شما هم از مشکل گشادی واژن ناراحت هستید با ما همراه باشید.

 

چه کسانی کاندیدای تنگ کردن واژن هستند؟

بسیاری از بانوان، متقاضی درمان گشادی واژن هستند. اگر بخواهیم خلاصه بگوئیم، گشادی واژن، نه تنها باعث بد فرم شدن این قسمت از بدن می‌شود بلکه می‌تواند احتمال عفونت‌های دستگاه تناسلی زنانه را هم تا حد زیادی افزایش دهد. خروج باد از واژن هم یکی از علائم شایع گشادی واژن است که می تواند باعث آزار شخص (مخصوصا در جمع) بشود. اما مهم ترین دلایل گشاد شدن غیر عادی واژن عبارتند از:

زایمان‌های طبیعی متعدد:
اولین و مهم‌ترین عامل گشادی واژن را می‌توان زایمان‌های طبیعی متعدد دانست. در حقیقت، بعد از زایمان‌های طبیعی، معمولاً دهانه واژن به حالت اولیه خود بر نمی‌گردد و چنانچه تعداد زایمان طبیعی بیشتر از دو بار باشد، گشادی واژن گریزناپذیر خواهد بود. به همین دلیل خانم‌هایی که زایمان طبیعی را انتخاب می کنند، معمولاً در آینده دچار این مشکل می شوند.

بالا رفتن سن:
با بالا رفتن سن، لایه‌های درونی کانال واژن، قوام خود را از دست می‌دهند و این مساله موجب نارضایتی جنسی در سنین بالای چهل سال می‌شود. در اصل، بسیاری از زنان، در سنین چهل تا پنجاه سال، برای افزایش رضایت جنسی خود به عملهای زیبایی و ترمیمی مثل لایباپلاستی و تنگ کردن واژن با نخ روی می‌آورند.

بارداری:
عامل دیگری که باعث گشاد شدن واژن می‌شود، بارداری است. شاید دیده باشید زنانی را که پس از زایمان سزارین هم از گشاد شدن واژن خود ناراضی هستند. گاهی وقتها خود شخص این مشکل را متوجه  می شود، در بعضی مواقع هم این مشکل توسط همسر و شریک جنسی خانم بیان می شود. در واقع خود بارداری و تحمل وزن جنین موجب فشار زیاد به عضلات کف لگن و گشادی واژن می شود. البته مسلم است تعداد زنانی که پس از سزارین از گشادی واژن ناراحت هستند بسیار کمتر از زنانی است که زایمان طبیعی را تجربه کرده اند.

ژنتیک:
عامل دیگری که که حتما باید به آن اشاره کرد ژنتیک است. بعضی از خانمها بصورت ژنتیکی عضلات کف لگن ضعیف تری دارند. این افراد بیش از دیگران در معرض گشادشدن واژن هستند و همانطور که می دانیم گشاد شدن واژن چیزی نیست مگر ضعیف شدن و آسیب عضلات کف لگن.

پیشنهاد مطالعه
دلایل و علل یائسگی زودرس و درمان یائسگی زودرس

 

 

گشاد شدن واژن چه مشکلاتی را ایجاد می‌کند؟

در قسمت قبل در مورد دلایل گشاد شدن واژن صحبت کردیم. خوب است بدانید در خیلی از موارد، جراحی تنگ کردن واژن یک جراحی زیبایی محسوب نمی‌شود بلکه بسیاری از خانم‌ها برای رفع مشکلات دیگر، این عمل را به عنوان یک جراحی ترمیمی انتخاب می‌کنند. مهم ترین مشکلات و عواقب شل شدن واژن عبارتند از:

کاهش لذت روابط زناشویی

بدون شک با شل شدن واژن، زوج لذت بسیار کمتری از رابطه جنسی خود می‌برند. از آن‌جایی که با گشاد شدن واژن، میزان تماس اندام‌های جنسی بسیار کمتر می‌شود، اعصاب جنسی کمتر تحریک شده و لذت روابط زناشویی بسیار افت خواهد کرد. بد نیست بدانید یکی از مهم ترین علت‌های مشکلات زناشویی در سنین بالا، همین مسأله گشادشدن واژن است.

ایجاد عفونت‌های واژینال

با گشاد شدن واژن، امکان ورود میکروب‌ها به دهانه ورودی واژن بسیار بالا می‌رود. همین موضوع باعث عفونت‌های میکروبی در زنان (مخصوصاً بعد از زایمان طبیعی) می‌شود. بارها دیده شده که خانم‌ها بعد از زایمان دوم یا سوم خود با ترشحات زیاد واژن که نشان از عفونت واژینال دارند به مطب مراجعه می‌کنند. ما پس از رفع عفونت و درمان آن، برای جلوگیری از تکرار عفونت، تنگ کردن واژن با استفاده از نخ را پیشنهاد می‌دهیم. به این ترتیب با روشی مؤثر و ایمن جلوی عفونت‌های مکرر واژینال را گرفته و با لیفتینگ واژن، حالت طبیعی را به این قسمت از بدن بر می‌گردانیم.

خروج باد از واژن

همانطور که در پاراگرافهای بالاتر هم گفتیم، گشادی واژن می تواند باعث خروج باد از واژن شود. این مشکل مخصوصا در جمعهای دوستانه و خانوادگی، روی اعتماد بنفس فرد تاثیرات منفی زیادی می گذارد. در گذشته برای درمان این مشکل مجبور بودیم از روشهای جراحی استفاده کنیم. اما امروزه می توان این مشکل را با استفاده از تایتنینگ با نخ و یا آر اف واژینال به خوبی درمان کرد.

 

عمل تنگ کردن واژن با نخ چگونه انجام می‌شود؟

همان طور که قبل‌تر گفتیم، افزایش سن، بارداری و زایمان و ژنتیک عوامل اصلی هستند که باعث گشادی واژن می‌شوند. یکی از بهترین متدهای روز دنیا برای تنگ کردن واژن لیفتینگ عضلات داخلی واژن با استفاده از نخ است.

در گذشته از نخ لیفت تنها برای کشش پوست صورت و از بین بردن چین و چروک‌های صورت استفاده می‌شد. در واقع شروع این متد در جراحی های زیبایی با کشیدن غبغب آغاز شد. سالها بعد با پیشرفت تکنولوژی‌، تغییراتی در تکنیک لیفتینگ و تولید نخ های لیفت پدید آمد. امروزه لیفتینگ واژن با نخ یکی از روشهای خوب و موثر برای درمان گشادی واژن است و این عمل با بهترین کیفیت در مطب دکتر شعبانی نیا برای شما انجام می شود.

در عمل لیفتینگ واژن با نخ، ابتدا با استفاده از لیفت نخ، دهانه‌های واژن را بالا کشیده و موجب تنگ‌تر شدن دهانه واژن می‌شویم. اما بدون شک تنگ کردن دهانه واژن را نمی توان تنگ کردن اصولی واژن دانست. پس در ادامه زدن بخیه های ظریف در کانال واژن را شروع می کنیم. این نخ ها عضلات آسیب دیده کانال واژن را به هم نزدیک کرده و در نهایت باعث تنگ شدن کانال واژن می شوند. در واقع نخ های لیفتینگ همچون تار و پود عضلانی لگن رفتار کرده و باعث تقویت عضلات تضعیف شده واژن می شوند. ساده بخواهیم بگوییم نخهای لیفتینگ مثل تارو پود درون عضلات کانال واژن رفته و نقاط ضعیف آنها را تقویت می کنند!

پیشنهاد مطالعه
لابیاپلاستی چیست و شامل چه مواردی می شود؟

 

این تکنیک دو فایده کوتاه مدت و بلندمدت دارد:

• در کوتاه مدت، تاثیر مکانیکال سریعی دارد و خیلی زود ورودی واژن را تنگ می کند.
• در میان مدت (بعد از دو هفته) نخهای لیفتینگ به دلیل جنس خاص خود باعث تحریک بدن به ساخت فیبروز و کلاژن در کانال واژن می شود که هم جوانسازی واژن را بدنبال دارد و هم شما با ترمیم عضلات تضعیف شده در این ناحیه روبرو خواهید شد.

برای انجام لیفت، از نخ‌های همگرای دوجهتی استفاده می شود. تایتنینگ واژن با نخ به صورت سرپایی، با بیحسی موضعی و بدون خونریزی انجام می شود. این روش برای گشادی های واژن (ضعیف تا متوسط) بهترین روش تنگ کردن محسوب می شود.

 

آشنایی با نخهای تنگ کننده واژن

بهترین نخ‌های لیفتینگ، در شرکت پیروم ایتالیا ساخته می‌شوند. این نخ ها از جنس کاپرولاکتون ساخته می شوند و ویژگی منحصر به فرد آنها، جذب کامل آنها توسط بافت بدن است؛ به طوری که بعد از عمل، کوچکترین اثری از جراحی بر روی واژن باقی نمی ماند. نخ‌های پیروم ایتالیا، به صورت کاملا ویژه برای لیفت واژن تولید می‌شوند و دارای گواهینامه پزشکی از کشورهای ایتالیا، آمریکا و استرالیا هستند. این نخ ها قابلیت تحریک بدن به ساخت بافت ماهیچه ای و کلاژنسازی را دارند.

با استفاده از این مدل نخ، ماهیچه‌ها و بافت‌های واژن به صورت همگرا به درون کشیده شده و سپس جذب بدن می‌شوند.

 

۹ مزیت‌ لیفت واژن با نخ

برای تنگ کردن واژن روش‌های مختلفی وجود دارد. مهم ترین این روش‌ها تنگ کردن واژن با نخ، پرینورافی و تنگ کردن واژن با RF هستند. انتخاب روش، پس از معاینه شما توسط پزشک انتخاب می شود (چرا که میزان گشادی واژن و آسیب به عضلات کف لگن حین زایمان باید بررسی شود. البته در بین این سه روش، تنگ کردن واژن با نخ مزایای ویژه ای دارد که در زیر به آن اشاره می‌کنیم.

۱- این عمل بسیار سریع و حدود نیم ساعت زمان می برد.
۲- دوره و زمان ریکاوری در این روش بسیار سریع است و بیمار می تواند بلافاصله بعد از عمل مرخص شود.
۳- نیازی به بیهوشی نداریم و تنها با بی حسی موضعی، عمل انجام می‌شود.
۴- این عمل بدون خونریزی بوده و کاملاً غیر تهاجمی ‌است.
۵- در این روش، نخ‌ها جذب بدن می‌شوند و هیچ اثری از نخهای بخیه باقی نمی ماند.
۶- با کشیدن عضلات واژن و کف لگن، شاهد تقویت این عضلات خواهیم بود و ماندگاری این روش بسیار بالاست.
۷- در این روش لیفت، تنها چند روز باید آنتی بیوتیک های خوراکی مصرف کند و نیازی به استفاده از آنتی بیوتیک های وریدی نیست.بسیار بالاست.
۸- لیفت واژن با نخ باعث جوانسازی واژن هم می شود و تا حد زیادی در درمان مشکلات خشکی و آتروفی واژن موثر است. بسیار بالاست.
۹- ترمیم چروک و چین خوردگی ناحیه پرینه هم از مزایای این روش است.

 

ماندگاری لیفت واژن با نخ

شما بلافاصله بعد از لیفتینگ واژن با نخ می توانید نتیجه عمل را ببینید. ماندگاری تنگ کردن واژن با نخ دائمی است مگر اینکه بعد از عمل لیفت، بارداری و زایمان داشته باشید. نخ های به کار رفته در این عمل باعث تحریک کلاژن سازی بافت واژن می شوند که همین موضوع، مدت ماندگاری تنگ کردن با نخ را طولانی تر می کند.

 

 

چه کسانی از روش لیفتینگ واژن با استفاده از نخ منع می‌شوند؟

به پنج دسته از افراد توصیه نمی‌کنیم که عمل لیفتینگ واژن را انجام دهند:

پیشنهاد مطالعه
لیزر واژینال و جوانسازی و دلایل آن چیست؟

۱- بانوان مجرد:از آنجایی که در تنگ کردن واژن با نخ باید عضلات کانال واژن ترمیم شوند، پس پرده بکارت می تواند مانعی بزرگ برای این عمل باشد. برای دختران باکره (در صورتیکه از خروج باد واژن رنج می برند) بهترین روش تنگی واژن، تمرینات کگل است.

۲- بانوان باردار:از آنجایی که بسته به شرایط، امکان دارد خانمهایی که باردار هستند به صورت طبیعی زایمان کنند، بهتر است این عمل را به بعد از زایمان خود موکول کنند.

۳- خانم‌هایی که دچار عفونت لگنی PID هستند.

۴- مبتلایان به تبخال تناسلی: با انجام این عمل امکان گسترش تبخال تناسلی در بخش های دیگر واژن وجود دارد. به همین علت این افراد از انجام این جراحی منع می شوند.

۵- مبتلایان به زگیل تناسلی فعال:زگیل تناسلی بسیار مسری است. به همین دلیل امکان انتقال آن از قسمتهای ویروسی به بخشهای دیگر واژن بسیار وجود دارد. کسانی که به این بیماری جنسی مبتلا هستند بهتر است ابتدا به درمان کامل بیماری خود فکر کنند و سپس عمل تنگ کردن واژن را انجام دهند.

 

توصیه‌های پزشکی قبل از عمل لیفتینگ واژن با نخ

نیاز است خانم‌های محترم قبل از اینکه اقدام به تنگ کردن واژن با نخ بکنند، توسط پزشک زنان معاینه شوند. این معاینه به این دلیل حائز اهمیت است اگر خانم در ناحیه تناسلی خود دارای عفونت باشد، نیاز است که درمان شود و پس از آن اقدام به عمل لیفتینگ واژینال کند. همچنین انتخاب بهترین روش تنگ کردن نیاز به معاینه حضوری دارد. چرا که خیلی مهم است که پزشک میزان گشادی واژن و میزان آسیب عضلات را بررسی کند تا بتواند بهترین روش تنگ کردن واژن را به شما پیشنهاد دهد.

 

مراقبت‌های پس از عمل

از آن جایی که عمل لیفتینگ کاملاً غیر تهاجمی و به صورت سرپایی انجام می‌شود، بانوان می‌توانند پس از عمل، فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرند. تا چند روز آنتی بیوتیکهای خود را طبق دستور پزشک مصرف کنید. اما در مورد داشتن روابط جنسی، بهتر است تا ۴ هفته نزدیکی نداشته باشند. در طی این چهارهفته، نخ‌های واژینال به طور کامل جذب بدن شده و واژن، تنگ و خوش فرم خواهد شد. به یاد داشته باشید که که در صورت هرگونه مشکل پیش بینی نشده بهتر است با پزشک خود تماس بگیرید.

یکی از سوالاتی که بصورت متداول پرسیده می شود، زایمان بعد از عمل لیفتینگ واژن است. خانم دکتر شعبانی نیا بهترین متخصص زنان و جراح زیبایی اصفهان پیشنهاد می‌کنند بعد از این عمل، از زایمان به صورت طبیعی خودداری کنید و در صورتی که قصد بچه دار شدن داشتید از روش سزارین زایمان کنید.

چنانچه شما هم قصد تنگ کردن واژن خود را دارید، می‌توانید به خانم دکتر شعبانی نیا، متخصص و جراح زیبایی زنان مراجعه کنید. دکتر شعبانی نیا (متخصص زنان) با استفاده از جدیدترین متدهای روز دنیا شما را در درمان گشادی واژن کمک خواهند کرد.

 

هزینه عمل تنگ کردن واژن با نخ

یکی از سوالات متداول مراجعین، هزینه این عمل است. بدون شک هزینه این روش تنگ کردن واژن نسبت به دیگر روشهای تنگ کردن واژن بسیار مقرون به صرفه تر است. (برای مثال هزینه جراحی پرینورافی برای تنگ کردن واژن نزدیک به یک و نیم برابر این عمل می باشد.)

 

تنگ کردن واژن به روش غیر جراحی (تنگ کردن با نخ)

دکتر شهرزاد شعبانی نیا

👩‍⚕️جراح و متخصص زنان و زایمان و زیبایی زنان
🔰دارای بوردتخصصی⁣
🔰لابياپلاستی/وایتینگ

 

جهت کسب اطلاعات تماس (آدرس مطب، شماره تماس و …) لطفا کلیک کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *