تنگ کردن واژن به روش لیزر

عمل تنگ کردن واژن با لیزر

تنگ کردن واژن با لیزر : واژن خانم ها به صورت آناتومیک ، خاصیت الاستیک دارد ؛ بدین معنا که می تواند دوباره به حالت سابق خود باز گردد. اما عواملی اعم از افزایش سن ، اضافه وزن قابل توجه ، مقاربت جنسی زیاد و زایمان های متعدد می توانند منجر به گشادی واژن شوند که البته سن و زایمان تاثیر بسزایی در گشاد شدن واژن دارند. (

به طور کلی با افزایش سن ، سطح هورمون استروژن در بدن خانم ها کاهش می یابد ، که این اتفاق می تواند باعث کاهش قدرت عضله و بافت همبند اطراف واژن شود.

به دنبال کاهش تولید استروژن ، ضخامت دیواره واژن نیز کمتر شده و به تدریج نازک می شود ؛ این امر سبب ضعف عضلات جداره واژن می گردد که به آن آتروفی واژن می گویند و این مسئله نهایتا به گشاد شدن واژن می انجامد.

پیشنهاد مطالعه
برای بچه دار شدن چه غذاهایی بخوریم؟

گشاد شدن مهبل یا واژن ، سبب نارضایتی جنسی شده و حتی ممکن است موجب بی اختیاری ادرار و مواردی از این قبیل نیز گردد.

آیا برای تنگ کردن واژن راهی وجود دارد ؟

بله ، امروزه با پیشرفت علم پزشکی خوشبختانه روش های متعددی ؛ از جمله جراحی تنگ کردن واژن و تنگ کردن واژن با لیزر ، بدین منظور معرفی شده اند و در حال حاضر در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند.

بسیاری از خانم ها از انجام اعمال جراحی تهاجمی واهمه دارند و همواره به دنبال راهی موثر ولی در عین حال غیرتهاجمی ، ایمن و بی خطر می باشند ؛ لذا شاهد آن هستیم که عمل تنگ کردن واژن با ليزر در میان روش های موجود بیشتر مورد توجه قرار گرفته و اکثریت مراجعین تمایل به انجام تنگ کردن واژن با استفاده از تکنولوژی لیزر دارند.

پیشنهاد مطالعه
تیرگی اندام تناسلی زنان چگونه برطرف میشود؟

مکانیزم لیزر در تنگ کردن واژن :

لیزر با تحریک سلول ، سبب تولید کلاژن و تشکیل الاستین و آنژیوژنز ( تشکیل رگ های خونی جدید ) در محل آسیب شده و بدین ترتیب منجر به تشکیل بافت ضخیم تر در جداره واژن می گردد و این امر باعث می شود واژن قوام خود را مجددا باز یابد.

بنابراین در صورتی که به دنبال رفع مشکلات ناشی از گشادی واژن ، بهبود کیفیت عملکرد جنسی و داشتن رابطه جنسی لذت بخش تری هستید ؛ تنگ کردن واژن با لیزر یا اصطلاحا لیزر واژینال می تواند در این راستا بسیار کمک کننده باشد.

پیشنهاد مطالعه
داروهای روشن سازی واژن چه چیزهایی هستند؟

 

تنگ کردن واژن به روش غیر جراحی لیزر

دکتر شهرزاد شعبانی نیا

👩‍⚕️جراح و متخصص زنان و زایمان و زیبایی زنان
🔰دارای بوردتخصصی⁣
🔰لابياپلاستی/وایتینگ

 

جهت کسب اطلاعات تماس (آدرس مطب، شماره تماس و …) لطفا کلیک کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *