رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی به چه صورت بای باشد و چه مدت زمان برای بهبودی لازم است؟ در ادامه توضیح میدهیم.

تغییر حس جنسی بعد از لابیاپلاستی

یکی از مهمترین سوالاتی که از جراحان پرسیده می شود درباره تغییر حس جنسی بعد از لابیاپلاستی است. در لابیاپلاستی بافت های خارجی لابیا برداشته می شوند. هیچ اعصابی آسیب نمی بیند یا برداشته نمی شود. بنابراین، احساسات و لذت جنسی شما تغییری نخواهد کرد.

اما هنگام رابطه جنسی بعد لابیاپلاستی رضایت جنسی شما بالاتر می رود. حین مقاربت، لذت، راحتی و اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت که به نوبه خود، تجربه لذت بخش تر خواهد بود.

چه مدت بعد از لابیاپلاستی می توان رابطه جنسی داشت؟

بعد از لابیاپلاستی، بیماران باید حدود ۴ تا ۸ هفته صبر کنند و بعد بهبودی کامل، رابطه جنسی برقرار کنند. رابطه جنسی به خودی خود واژن و لابیاها را تحریک می کند، بنابراین اگر بیمار در مراحل اولیه بهبودی بیش از حد آن را تحریک کند، می تواند برای نتایج جراحی بد باشد.

پیشنهاد مطالعه
جوانسازی واژن در اصفهان با انرژی لیزر - بهترین متخصص لابیاپلاستی در اصفهان

بعد از لابیاپلاستی، این ناحیه حساس، متورم و دردناک خواهد بود، بنابراین مهم است که تا زمانی که این موارد کاملا خوب شوند و آن ناحیه بهبود یابد، از انجام هرگونه فعالیت جنسی خودداری شود. اگر بیماران رابطه جنسی یا خودارضایی داشته باشند و فشاری به لابیاها وارد شود، دوران نقاهت و بهبودی طولانی تری خواهند داشت.

عوارض رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی

برای به حداقل رساندن ریسک عوارض باید بعد از لابیاپلاستی صبر کنید تا لابیاها به اندازه کافی بهبود پیدا کنند و سپس رابطه جنسی برقرار کنید. بزرگترین نگرانی در مورد جراحی لابیاپلاستی و فعالیت جنسی، آسیب رساندن به زخم در حال بهبود است. همچنین درگیری فیزیکی مانند رابطه جنسی، فشار به پوست در حال بهبود وارد می کند که می تواند منجر به آسیب به زخم شود. اگر زخم ها هنوز بسته نشده باشند، تحریک محل جراحی می تواند منجر به عفونت شود.

پیشنهاد مطالعه
چگونه واژن خود را بعد از زایمان آرام کنیم؟

استفاده از روان کننده واژن در رابطه جنسی بعد لابیاپلاستی

بیمار باید برای کشیدن بخیه ها به جراح مراجعه کند و سپس او در مورد اینکه چه زمانی می توانید بعد لابیاپلاستی دوباره رابطه جنسی داشته باشید با او صحبت خواهد کرد. زمان دقیق برای هر مورد و هر فرد متفاوت است.

بهتر است بعد از شش هفته از عمل، از روان کننده هنگام برقراری رابطه جنسی استفاده کنید. این کار از هرگونه عفونت یا ناراحتی احتمالی در حین بهبود بافت بدن جلوگیری می کند. فقط از روان کننده های ضد حساسیت استفاده کنید و به آرامی فعالیت جنسی را شروع کنید.

پیشنهاد مطالعه
علائم میل جنسی پایین در زنان و راه های تشخیص و درمان آن چیست؟

تا بهبودی کامل به طور مرتب با جراح خود در ارتباط باشید و چکاپ شوید. اگر بعد از دوره بهبودی چهار تا شش هفته ای چیز غیرعادی مشاهده کردید، حتما به جراح بگوئید.

بهبودی کامل بعد از لابیاپلاستی

بهتر است برای انجام رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی باید تا بهبودی کامل صبر کنید. معمولا بهبودی کامل ۱۲ هفته طول می کشد. یعنی حداقل ۳ ماه طول می کشد تا تورم برطرف شود، بافت اسکار جوش بخورد و احساسات محل جراحی طبیعی شود. البته طبق گزارشات پزشکی بیماران می توانند کمی زودتر از بهبودی کامل و بعد از ۶ هفته از لابیاپلاستی شروع کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *