لابیاپلاستی واژن چگونه صورت می گیرد؟

بهترین-پزشک-زنان-اصفهان

بهترین-پزشک-زنان-اصفهان


لابیاپلاستی واژن چگونه صورت می گیرد؟

 لابیاپلاستی واژن

لابیاپلاستی یک روش جراحی است که معمولاً برای کاهش اندازه لابیا مینور – چین‌های پوستی که مجرای ادرار و واژن شما را احاطه کرده‌اند – انجام می‌شود. پوست اضافی ممکن است پیچ خورده و نیشگون بگیرد و در حین ورزش، فعالیت های بدنی و مقاربت باعث ناراحتی شود. لابیاپلاستی نیز به دلایل زیبایی و به عنوان بخشی از جراحی تعیین جنسیت انجام می شود.

لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی یک روش جراحی برای کاهش یا افزایش اندازه لابیا است. این جراحی برای بهبود ظاهر لابیای شما، کاهش ناراحتی فیزیکی یا به عنوان بخشی از جراحی تایید جنسیت انجام می شود.

لب های شما چین های پوست اطراف دهانه واژن شما هستند. شما دو تا پوست دارید. چین های بیرونی لب های بزرگ نامیده می شوند که به معنای لب های بزرگ است. این چین‌ها چین‌های گوشتی بزرگ‌تری هستند که از اندام‌های تناسلی خارجی محافظت می‌کنند و بعد از بلوغ با موهای ناحیه تناسلی پوشیده می‌شوند. لابیاپلاستی واژن

چین های داخلی لب های کوچک نامیده می شوند که به معنای لب های کوچک است. این چین های پوستی از دهانه مجرای ادرار (جایی که ادرار از بدن شما خارج می شود) و واژن محافظت می کند.

 

در طول لابیاپلاستی و بسته به دلیل انجام آن، جراح شما یکی از موارد زیر را انجام می دهد:

  • مقداری از بافت لابیا را برای کاهش اندازه آن جدا می کند.
  • ماده پرکننده یا چربی را به لابیا تزریق می کند تا آن را بزرگ کند.
  • لابیا را از بافت دیگر بازسازی می کند.

بهترین-پزشک-زنان-اصفهان

دلایل تمایل به لابیاپلاستی چیست؟

دلایل پزشکی و فیزیکی

برای کاهش اندازه لب های کوچک به طوری که از لبه های لابیا بزرگ بیرون نزند. بافت اضافی لب می‌تواند پیچ خورده، بچرخد، نیشگون بگیرد یا کشیده شود و در حین ورزش، فعالیت‌های بدنی (مانند دوچرخه‌سواری یا دویدن) و مقاربت باعث ناراحتی و تحریک فیزیکی شود. لابیاپلاستی واژن
برای بهبود بهداشت و سلامت، زیرا بافت اضافی می تواند پاکسازی را دشوارتر کند و می تواند باکتری هایی را در خود جای دهد که می تواند منجر به ایجاد عفونت های دستگاه ادراری شود.

پیشنهاد مطالعه
راه های ایمن برای سفت کردن واژن

دلایل زیبایی و احساسی

برای بازگرداندن ظاهری جوان تر پس از زایمان یا پیری.
برای کاهش عدم تقارن (شکل ناهموار) لابیا کوچک یا لابیا بزرگ زمانی که یک طرف بلندتر یا شکل متفاوتی نسبت به طرف دیگر دارد.
برای افزایش اعتماد به نفس و از بین بردن خطوط بصری، برآمدگی یا ظاهر “پنجه شتر” هنگام پوشیدن شلوار یا ساق تناسب اندام. در صورت وجود بافت بیش از حد لابیا، لباس‌های تنگ نیز می‌توانند باعث ناراحتی فیزیکی شوند.
برای بهبود راحتی، اعتماد به نفس و رفاه جنسی در مورد ظاهر اندام تناسلی خود در طول تماس صمیمی.

جراحی تایید جنسیت

اگر جراحی بخشی از یک فرآیند تأیید جنسیت باشد، می توان با استفاده از بافت تناسلی موجود، لابیا ایجاد کرد. لابیاپلاستی ممکن است قبل یا بعد از سایر جراحی های بازسازی انجام شود.

چه چیزی باعث بزرگ شدن لابیا می شود؟

سن. یائسگی یا سایر تغییرات هورمونی می تواند بافت لابیا بزرگ را نازک کند و به لابیا کوچک اجازه می دهد تا فراتر از لابیا بزرگ بیرون بزند.
بارداری و زایمان.
تغییرات در وزن شما
ژنتیک


کارهایی که بعد از لابیاپلاستی باید انجام دهید


بهترین-پزشک-زنان-اصفهان

قبل از جراحی چه اتفاقی می افتد؟

ابتدا، شما و جراحتان درباره دلایلی که می خواهید لابیاپلاستی انجام دهید، صحبت خواهید کرد. شما انتظارات و اهداف خود و همچنین خطرات جراحی را مورد بحث قرار خواهید داد. شما ممکن است تحت یک معاینه روانشناسی قرار بگیرید، از جمله اینکه در مورد افسردگی و اضطراب از شما سوال شود. لابیاپلاستی واژن

در مرحله بعد، جراح جزئیات جراحی شما را توضیح می دهد، از جمله اینکه برش ها در کجا ایجاد می شوند و در مورد تغییرات در اندازه و شکل لابیای شما چه انتظاری باید داشت.

پیشنهاد مطالعه
چگونه زگیل تناسلی را درمان کنم؟

شما ممکن است تحت برخی آزمایشات قبل از جراحی از جمله آزمایش خون، آزمایش ادرار و اشعه ایکس قفسه سینه قرار بگیرید. به شما دستورالعمل هایی در مورد نحوه پوشیدن در عمل، زمان قطع غذا و نوشیدنی، زمان تنظیم یا قطع موقت برخی داروها و سایر اطلاعات در مورد نحوه آماده شدن برای جراحی داده می شود.

در روز جراحی چه اتفاقی می افتد؟

پس از اینکه به محل جراحی خود رسیدید، لباس جراحی را به تن خواهید کرد. یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی موارد حیاتی شما (دما، نبض، فشار خون، سطح اکسیژن، سرعت تنفس) را اندازه گیری می کند. ممکن است دوباره مقداری آزمایش خون و آزمایش ادرار انجام دهید. آنها یک خط داخل وریدی (IV) را در بازو یا دست شما قرار می دهند و ممکن است یک کاتتر ادراری را در مجرای ادرار شما قرار دهند.

در مرحله بعد، پزشک شما لابیای شما و پوست اطراف آن را تمیز می کند و در صورت نیاز ناحیه شرمگاهی شما را می تراشد. سپس بیهوشی را شروع می کنند. بسته به روشی که انجام می دهید ممکن است آرامبخش IV با بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی داشته باشید. ارائه دهنده شما در مورد بهترین نوع بیهوشی در مرحله برنامه ریزی جراحی صحبت خواهد کرد.

ارائه‌دهنده شما انتخاب می‌کند که کدام روش جراحی را با توجه به نحوه تغییر اندازه یا تغییر شکل لب‌های شما (لابیا بزرگ و/یا لب‌های کوچک) انتخاب می‌کند. آنها معمولا این جراحی را با چاقوی جراحی، قیچی یا لیزر انجام می دهند.

رویه های کاهش

برای کاهش لب های خود (لب های کوچک و/یا لب های بزرگ)، دو رویکرد کلی وجود دارد:

روش اصلاح با این روش، جراح شما بافت اضافی را از لبه بیرونی یک یا هر دو طرف لابیا مینور شما برمی‌دارد به طوری که با لبه‌های لابیا ماژور شما یکنواخت شده یا از آن خارج می‌شود.

پیشنهاد مطالعه
زایمان طبیعی بدون درد (اپیدورال) چیست؟

 

برای عضویت یا مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر شهرزاد شعبانی نیا کلیک کنید.

رویه گوه. با این روش، جراح شما یک قطعه بافت گوه ای یا پایی شکل را از نواحی داخلی یک یا هر دو طرف لابیا مینور شما برمی دارد. آنها زیر مخاط را دست نخورده می گذارند به طوری که وقتی لابیا بخیه می شود (بخیه می شود)، لبه چروکیده لابیا دست نخورده باقی می ماند.

این ظاهر طبیعی تری را برای لابیا مینور حفظ می کند. به طور مشابه، در صورت انجام عمل جراحی برای کاهش لابیا ماژور، می‌توان بخش داخلی هر لابیوم از لب‌های بزرگ را برداشت. لابیاپلاستی واژن

جراح شما ممکن است بسته به تخصص جراحی یا نتیجه دلخواه شما، روش های ترجیحی دیگری داشته باشد. شما و جراحتان برای انتخاب روش جراحی که به بهترین وجه اهداف و نگرانی های شما را برآورده می کند، با هم کار خواهید کرد.

روش بزرگ کردن

برای بزرگ کردن لابیا ماژور شما، جراح مقدار کمی چربی را از ناحیه دیگری از بدن مانند شکم یا ران شما (در روش لیپوساکشن) می گیرد و آن را به لب بزرگ شما تزریق می کند. تزریق اسید هیالورونیک به لابیا ماژور یک گزینه جایگزین است.

جراحی تایید جنسیت

از بافت آلت تناسلی می توان برای ایجاد لابیا استفاده کرد. لابیاپلاستی یک مرحله در کل فرآیند جراحی ترمیمی با تعیین جنسیت است.
تمام برش ها در روش هایی که در بالا توضیح داده شد با بخیه های قابل جذب (بخیه) بسته می شوند که به مرور زمان حل می شوند و نیازی به برداشتن ندارند. محل جراحی شما با پانسمان جراحی پوشانده شده است.

برای راهنمایی بیشتر و همچنین رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *