جراحی لابیاپلاستی همزمان با زایمان

یکی از مهمترین سوالاتی که برای هر خانمی پیش می آید این است که آیا می توانم جراحی لابیاپلاستی همزمان با زایمان طبیعی انجام بدهم؟ نکته اصلی این است که باید بدانیم جراحی های زیبایی مانند تنگ کردن واژن یا لابیاپلاستی نباید بطور همزمان با زایمان طبیعی یا سزارین انجام شود.

آیا می توان عمل لابیاپلاستی را بلافاصله بعد از زایمان طبیعی انجام داد؟

یک سری تغییراتی در دوران بارداری به شکل پرخونی و تورم در در مخاط واژن و حتی لابیاها ایجاد می شود. در نتیجه ایجاد هر گونه برش یا جراحی در این زمان برای این ناحیه ممکن است عوارض زیادی مانند خونریزی و عفونت را بالا ببرد. همینطور بعد از انجام زایمان طبیعی نیاز به یک سری مراقبت های ویژه و داروهای خاصی برای تسریع روند بهبودی نیاز است که همزمانی آن با مراقبت های بعد از زایمان می تواند برای خانم ها مشکل ساز شود. از طرفی هنگام زایمان لابیاها ممکن است تحت کشیدگی و حتی مختصری آسیب دیدگی نیز شود. در نتیجه بهتر است یک فاصله زمانی منطقی بین زمان زایمان با انجام عمل لابیاپلاستی، چیزی حدود ۲ تا ۳ ماهه است وجود داشته باشد.

پیشنهاد مطالعه
چگونه می توانید یک ارائه دهنده معتبر برای لابیاپلاستی پیدا کنید؟

جراحی لابیاپلاستی همزمان با زایمان

 

از آنجایی که در هنگام سزارین یا زایمان طبیعی خونریزی زیاد است و بافت های واژن به شدت پر خون هستند انجام این جراحی ها اصلا توصیه نمی شود، و همچنین احتمال آنکه بعد از جراحی شخص بتواند به خوبی از خودش مراقبت کند بسیار کم است؛ که درصد بروز عوارضی مانند عفونت، خونریزی و … به شدت افزایش پیدا می کند.

عمل زیبایی واژن حین زایمانیکی دیگر از مشکلات همزمان انجام شدن این جراحی ها با هم این است که به دلیل متورم بودن بافت ها نتیجه مطلوبی که جراح و بیمار مد نظر دارند به دست نمی آید، حدود ۲ ماه پس از زایمان فاصله زمانی مناسب برای انجام جراحی های زیبایی است که در این زمان خونریزی قطع می شود و بافت ها به حالت اولیه خود و قبل از حاملگی باز می گردند.

پیشنهاد مطالعه
چگونه می توانید یک ارائه دهنده عمل لابیاپلاستی را بیابید:

 

صفحه اینستاگرام دکتر شهرزاد شعبانی نیا

هزینه عمل زیبایی واژن

یکی از رایج ترین سوالات در زمینه جراحی های زیبایی، هزینه عمل زیبایی است که بستگی به عوامل زیادی در حین جراحی دارد و تمامی این شرایط باعث می شود که هزینه عمل زیبایی زنان تغییر کند. لازم است بدانید که عمل زیبایی تنگ کردن واژن یا جراحی لابیاپلاستی برای هر شخصی متفاوت است و بستگی به بدن هر شخص دارد و تعیین قیمت دقیق باید همزمان با انجام معاینه صورت بپذیرد، متوسط قیمتی که برای انجام این جراحی ها در ایران می شود در نظر گرفت حدود ۵ الی ۷ میلیون تومان است که باتوجه به عوامل مختلف می تواند کم یا زیاد شود.

آیا بعد از عمل لابیاپلاستی یا تنگ کردن واژن بلافاصله میشود زایمان طبیعی انجام داد؟

یکی از مهمترین تغییرات دوران بارداری پرخونی و تورم در بافت واژن است که حتی در لابیاها نیز اتفاق می افتد و در نهایت ایجاد هرگونه برش در این ناحیه ممکن نیست و می تواند عوارض بسیار زیادی به همراه داشته باشد. فراموش نکنید که بعد از جراحی های زیبایی نیاز است تا یک سری مراقبت های ویژه ایی برای بهبودی هر چه سریعتر انجام شود که بعد از زایمان مطمئنا دغدغه یک خانم نگرانی بابت فرزند تازه متولد شده خود است و ممکن است نتواند بدرستی ازذ ناحیه جراحی شده به خوبی مراقبت کند در تنتیجه بهبودی دیرتر رخ خواهد دارد.

پیشنهاد مطالعه
چرا مردم فکر می کنند فرج آنها باید به شکل خاصی به نظر برسد؟

دوران بهبودی عمل لابیاپلاستی

ان مناسب برای بهبود جراحی لابیاپلاستی بدینگونه است که ۳ الی ۴ روز اولیه باید کاملا استراحت مطلق باشید و از انجام هرگونه فعالیت فیزیکی روزانه پرهیز کنید و توصی می شود که تا ۶ هفته اولیه هیچگونه رابطه جنسی نداشته باشید و از پدهای بهداشتی بدون لباس زیر استفاده نکنید. بهبودی کامل در این نوع جراحی حدود ۳ ماه زمان میبرد و هرچه شما بیشتر مراقبت های لازم را انجام بدهید نتیجه بهتری خواهید داشت.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *