لیزر لابیاپلاستی در مقابل اسکالپل کدام موثر است؟

لابیاپلاستی اصفهان | دکتر شهرزاد شعبانی نیا

لابیاپلاستی اصفهان | دکتر شهرزاد شعبانی نیا


لیزر لابیاپلاستی در مقابل اسکالپل کدام موثر است؟

لابیاپلاستی یا اسکالپل

ادبیات علمی بسیار کمی در مورد انجام لیزر لابیاپلاستی در مقابل اسکالپل وجود دارد. با این حال، به نظر می رسد مقدار کمی از اطلاعات مستقل موجود نشان دهنده این واقعیت است که لابیاپلاستی با لیزر بهتر از روش سنتی اسکالپل است. به نظر می رسد که عوارض بعد از عمل کمتری داشته باشد و نتایج زیبایی بهتری داشته باشد. با این وجود، مانند هر روش جراحی، بهترین روش به ماهیت دقیق عمل و همچنین آموزش پزشک بستگی دارد. هر مورد باید به صورت جداگانه بررسی شود.

روش لابیاپلاستی وج

روش لابیاپلاستی گوه ای (یا رزکسیون مرکزی V-Wedge) با روش تریم متفاوت است زیرا برش یک خط مستقیم نیست بلکه به شکل V است (بیشتر شبیه یک تکه کیک یا پای). لابیاپلاستی با روش گوه ای بخشی از لابیا مینور را کاهش می دهد که بیشترین بزرگی را دارد، اما لبه های اصلی را حفظ می کند، بنابراین کانتور طبیعی تری دارد.

اسکار کوچکتر افقی است و به طور کلی حساسیت اسکار کمتری نسبت به روش تریم وجود دارد. لابیاپلاستی با روش گوه ای نیز یک روش کمی سریعتر است، اگرچه عوارض ترمیم زخم کمی بیشتر است، اما همچنان تعداد بسیار کمی از بیماران را تحت تاثیر قرار می دهد.

پیشنهاد مطالعه
جوانسازی واژن در اصفهان با انرژی لیزر - بهترین متخصص لابیاپلاستی در اصفهان

 

لابیاپلاستی اصفهان | دکتر شهرزاد شعبانی نیا

لابیاپلاستی اصفهان | دکتر شهرزاد شعبانی نیا

لابیاپلاستی و واژینوپلاستی

واژینوپلاستی و لابیاپلاستی دو روش درمانی متفاوت با اهداف متفاوت هستند. همانطور که دیدیم لابیاپلاستی روشی است که شکل/اندازه لابیا مینور یا گاهی لابیا ماژور را تغییر داده و/یا کاهش می دهد. این به طور کلی یک عمل زیبایی است، اگرچه گاهی اوقات به دلایل پزشکی انجام می شود.

از طرف دیگر، واژینوپلاستی برای «سفت کردن» واژنی طراحی شده است که ممکن است در اثر زایمان طبیعی یا به سادگی افزایش سن کشیده شده باشد، مانند درمان لیزری جوانسازی واژن. برخی از روش‌های پزشکی، روش‌های خود را به عنوان لابیاپلاستی واژینال عرضه می‌کنند، در حالی که در واقع این دو روش کاملاً متفاوت هستند، اگرچه ممکن است همزمان انجام شوند.

واژینوپلاستی چیست؟

به غیر از روش هایی که گفته می شود واژن و کانال واژن را تقویت و جوان می کند، سایر روش ها به عنوان واژینوپلاستی طبقه بندی می شوند.

پیشنهاد مطالعه
لابیاپلاستی چقدر طول می کشد؟

جوانسازی واژن و/یا روش طراحی واژینوپلاستی شامل:

ورجیناسیون مجدد –

جایی که پرده پرده بکارت که معمولاً اولین باری که یک زن نزدیکی می کند شکسته می شود، برای تقلید از حالت باکره اولیه ترمیم می شود. این یک جراحی بسیار بحث برانگیز با توجه به ارتباط آن با فرهنگ های مذهبی خاص است.

برداشتن کلایتورال –

برداشتن بافتی که معمولاً کلیتوریس را می پوشاند.

تقویت نقطه G –

این شامل تزریق کلاژن به دیواره جلویی واژن است که از نظر تئوری باعث افزایش لذت می شود.
هیچ ارزشی ندارد که کالج آمریکایی متخصصین زنان و زایمان (ACOG) جراحی زیبایی واژینوپلاستی را به عنوان یک روش معمول پذیرفته شده در نظر نمی گیرد. علاوه بر این، نتایج واژینوپلاستی یعنی میزان رضایت طولانی مدت و میزان عوارض در شرایط پزشکی رسمی ردیابی نشده و به طور کامل ارزیابی نشده است.

برای مشاهده نمونه کارهای دکتر شهرزاد شعبانی نیا در  صفحه اینستاگرام  کلیک کنید.

لابیاپلاستی در اصفهان | دکتر شهرزاد شعبانی نیا

لابیاپلاستی در اصفهان | دکتر شهرزاد شعبانی نیا

روش لابیاپلاستی

اولین مرحله در عمل لابیاپلاستی، مشاوره اولیه با جراح است. معیارهای معمول برای انجام عمل لابیاپلاستی این است که اندازه یا شکل لابیا بر اعتماد به نفس بیمار تأثیر بگذارد یا در فعالیت های روزانه اختلال ایجاد کند.

پیشنهاد مطالعه
بعد از تولد فرزند چه چیزی باید از واژن انتظار داشت؟

در این مشاوره جراح مشخص می کند که آیا لابیاپلاستی واقعاً برای بیمار روش صحیحی است و همچنین دقیقاً انتظارات از جراحی چیست. همچنین ممکن است به بیمار روش‌های دیگری هم‌زمان با لابیاپلاستی مانند واژینوپلاستی، کاهش هود کلیتورال یا لیپوساکشن مونس پوبیس پیشنهاد شود. همچنین جراح به سوالات مربوط به لابیاپلاستی پاسخ خواهد داد.

جراحان توصیه می کنند که بیماران خود حداقل یک هفته از کار خود مرخصی داشته باشند – همانطور که با هر مداخله جراحی، بدن برای بهبودی خود به زمان نیاز دارد. عادات غذایی سالم مانند نوشیدن آب زیاد و خوردن غذای مغذی و سالم و همچنین خواب کافی قبل از جراحی می تواند بهبودی سریعتر را تضمین کند.

مشاوره

اولین مرحله در عمل لابیاپلاستی، مشاوره اولیه با جراح است.

دکتر شهرزاد شعبانی نیا

👩‍⚕️جراح و متخصص زنان و زایمان و زیبایی زنان
🔰دارای بوردتخصصی⁣
🔰لابياپلاستی اصفهان / وایتینگ اصفهان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *