لابیاپلاستی و پریود

اگر زمان جراحی لابیاپلاستی در روز پریود و یا چند روز قبل آن باشد، روند جراحی دچار مشکل می شود.در دوران قاعدگی خونریزی پریود زیاد است و می تواند مشکلاتی حین جراحی ایجاد کند که جراح قادر به تشخیص دقیق و برش نهایی نباشد از این رو روند جراحی مختل خواهد شد. به علاوه در این دوره تغییرات هورمونی وسیعی در بدن خانم ها ایجاد می شود که بافت واژن را حساس می کند. این حساسیت نسبت به برش و لمس هم دو چندان خواهد بود و پروسه عمل را دردناک می کند. معمولا بهترین زمان جراحی لابیاپلاستی بعد از پایان پریود است که فرد نگرانی بابت خونریزی واژن و سندرم های ناشی از آن نداشته باشد. شما باید به موارد بسیاری دقت کنید مثل رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی که تا دوماه بعد از آن مقدور نیست. اگر بلافاصله بعد از اتمام پریود نسبت به این جراحی اقدام کنید حدود ۳ هفته زمان دارید تا دوران نقاهت اولیه را بگذرانید. اگر برنامه ریزی نداشته باشید ممکن است بعد از جراحی پریود شوید و مشکلات زیر برایتان ایجاد شود :

  • دشوار شدن دوره نقاهت و مراقبت های بعد از لابیاپلاستی
  • مرطوب شدن دائمی واژن و احتمال بروز عفونت
  • تاخیر در بهبودی زخم ها و افتادن بخیه های جراحی
  • وارد شدن فشار به واژن توسط نوار بهداشتی
پیشنهاد مطالعه
آیا به لابیاپلاستی نیاز دارم؟

جلوگیری از پریود برای عمل لابیاپلاستی

ممکن است نیاز به یک جراحی اورژانسی داشته باشید یا برنامه ریزی هایتان برای عمل لابیاپلاستی بی نظم باشد . در این صورت متوجه شوید که دقیقا روز عمل پریود خواهید شد. می توانید با مشورت از متخصص زنان روش هایی را به کار بگیرید که روزهای پریود را دچار تاخیر کنید. بهترین روش این است که از اولین روز پریود داروهای ضد بارداری را مصرف کنید و مصرف آن را تا پایان دوره ی نقاهت ادامه دهید. با قطع مصرف قرص های ضد بارداری شما پریود خواهید شد. این روش به هیچ عنوان توصیه نمی شود مگر در موارد ضروری چرا که این روش باعث اختلال در عملکرد هورمون ها شده و باعث اختلال در دوره های پریود می شود. بهم ریختگی نظم پریود به صورت عمدی به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

پیشنهاد مطالعه
همه چیز در مورد لابیاپلاستی در اصفهان و هودکتومی!

آیا پریود بعد از لابیاپلاستی تاثیری روی جراحی دارد؟

ممکن است مقداری رعایت بهداشت و مراقبت از لابیا را دچار خلل کند اما اینکه بخواهیم بگوییم پریود شدن بعد از لابیاپلاستی نقشی در نتیجه جراحی دارد خیر. هر تغییری که حین عمل روی لابیا انجام شود و بخیه زده شود بعد از جراحی مشخص می شود .پریود شدن مراقبت های بعد از جراحی را با مشکل همراه می کند وگرنه تغییری در ظاهر لابیا و یا عملکرد جراح نخواهد داشت . لازم به ذکر است که بگوییم پریود شدن یک پروسه طبیعی است و جراح با در نظر گرفتن شرایط شما است که تصمیم می گیرد چه زمانی عمل کنید.

شما با ارائه چرخه ی قاعدگی به جراح کمک می کنید که بهترین زمان عمل لابیاپلاستی برایتان در نظر گرفته شود.

اگر بعد از جراحی پریود شدید سعی کنید که از روش های دقیق تری برای کنترل خونریزی استفاده کنید به طور کلی اقدامات زیر بسیار مفید و موثر خواهند بود :

  • از پدهای بهداشتی بسیار نازک و باریک استفاده کنید. سعی کنید پدهای پنبه ای تهیه نکنید و از آن دسته که با لایه های کتانی پوشیده شده اند استفاده کنید. پدهای پنبه ای ممکن است با بخیه ها و قسمت های جراحی شده اصطکاک دهند.
  • حتما بعد از هر بار دستشویی رفتن و شستشو واژن از باد خنک سشوار برای خشک کردن آن استفاده کنید. این اقدام باعث می شود که رطوبت واژن کنترل شده و دچار عفونت نشوید. راهکارهای جلوگیری از عفونت بعد لابیاپلاستی را مد نظر قرار دهید.
  • از پمادهای بعد از لابیاپلاستی حتما استفاده کنید و قسمت های جراحی شده را دستکاری نکنید.
  • شلوار یا دامن گشاد بپوشید و از پوشیدن لباس زیر خیلی تنگ و چسبان خودداری کنید.
  • سعی کنید تحرک کمتری داشته باشید و استراحت نسبی داشته باشید .
پیشنهاد مطالعه
روش های لابیاپلاستی چه مواردی هستند؟

برای اطلاعات بیشتر میتوانید صفحه اینستاگرام دکتر شهرزاد شعبانی نیا رو دنبال کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *