لیزر واژینال

لیزر واژینال

استفاده از لیزر در درمان بیماری زنان

در عصر حاضر، تکنولوژی به یکی از فاکتور های مهم در راحتی زندگی روزمره شده است. در سالهایی نه چندان دور امکان اسکن خیلی از قسمت های بدن وجود نداشت در حاضر تقریبا می شود گفت که به کمک تکنولوژی دسترسی به تصویربرداری در تمام نقاط بدن امکان پذیر شده است. یکی از تکنولوژی هایی که بسیار به روند پزشکی کمک کرده است لیزر است.

لیزر یک تکنولوژی جدید در حوزه زنان است، این تکنولوژی از سال ۲۰۰۸ در درمان بیماری های مختلف زنان به کار گرفته است و از آن به عنوان انقلابی در درمان بیماری های زنان یاد میشود.

تکنولوژی لیزر در حقیقت استفاده از تکنیک نور است، همچون سایر لیزر ها که در درمان بیماری های پوستی و… استفاده می گردد لیزر در حوزه زیبایی زنان به صورت پیشرفته تر در حوزه ژنیتال مورد استفاده قرار میگیرد اما تکنولوژی لیزر همان تکنولوژی لیزر های پوستی است.

لیزر در ابتدا به منظور درمان خشکی در خانم هایی که مبتلا به سرطان سینه بودند و تحت شیمی درمانی قرار گرفته استفاده شد، اما در دوره های بعد که با فواید لیزر آشنا شدند از آن برای مواد دیگر همچون خشکی واژن، یائسگی، عفونت های مزمن، بی اختیاری ادرار، افتادگی مثانه و… کاربرد دارد .همچنین لیزر در درمان عفونت های مزمن، بی اختیاری ادراری، تکرر ادرار و… کاربرد دارد . در تمام این مواد لازم است از لیزر فرکشنال که در داخل واژن انجام می شود، استفاده کرد.

از لیزر co2می توان در جراحی ها مثل لابیاپلاستی استفاده کرد.همچنین در درمان ضایعات پیش بدخیم دهانه رحم لیزر بسیار موفق عمل کرده است، زیرا فریز کردن ضایعات ناحیه دهانه رحم ریسک بالایی دارد.

و در آخر از لیزر می توان برای جوانسازی و زیبایی پوست ناحیه ژ نیتال استفاده کرد.

 

لیزر واژینال جدیدترین روش جوانسازی واژن

در طول دوره یائسگی دستگاه تناسلی زنان مانند دیگر ارگانهای بدن دچار تغییراتی می شود که این تغییرات سبب اختلالاتی در زندگی اشخاص می شود .
با کم تولید شدن استروژن دستگاه تناسلی تحت تاثیر قرار می گیرد . در سن ۴۰ سالگی و بالاتر از آن ۵۰ درصد بانوان علائمی مانند آتروفی تناسلی را که به شکل چشم گیری کیفیت زندگی زوجین و رضایت جنسی آنها را تحت تاثیر قرار می دهد را تجربه می کنند .
با بالارفتن سن دیواره واژن ، کلاژن خود را به شکل ناگهانی از دست داده و نازک می شود ، با بالا رفتن سن آتروفی تناسلی ازخاصیت کشسانی طبیعی و جریان خون دیواره واژن کاسته می شود ، در نتیجه کاهش ضخامت و کشسانی واژن رخ می دهد ،این تغییرات سبب شده که افتادگی و شلی واژن تشدید شده و در موارد بسیاری باعث بروز مشکلاتی در روابط جنسی و بهداشت فردی می شود .

لیزرCO2 یکی از روش های جوانسازی واژینال می باشد ، این روش به شکل غیر تهاجمی به درمان آتروفی واژن می پردازد ، از مزیت های جوان سازی واژینال با لیزر موثر ، طولانی مدت و ایمن بودن روش می باشد ، در جوانسازی واژینال عوارض جانبی که ممکن است به علت مصرف دارویی شکل گیرد وجود ندارد .

 

علائم آتروفی واژینال :

 • سوزش و خارش واژن
 • کاهش دادن رطوبت واژن
 • درد در زمان مقاربت جنسی
 • بی اختیاری مدفوع و ادرار
 • شل شدن واژن
  تمامی موارد بالا سبب می شود که تنش در زندگی شخص به وجود بیاید .
  علائم شلی واژن علاوه بر آتروفی واژن ممکن است بر اثر علت های گوناگونی رخ دهد که در ذیل برخی از این موارد را بیان می کنیم :
  ۱- به علت مصرف برخی از قرص ها
  ۲- بیماران مبتلا به سرطان پستان
  ۳- مادران شیر ده
  ۴- برخی از بانوان که تصادف دلخراشی داشته اند

نحوه عملکرد دستگاه لیزر

دستگاه های لیزر با کمک انرژی حاصل از تابش لیزر باعث فعال شدن سلولهای فیبروبلاست میشود که این سلولها مهمترین سلولهای مخاط واژن هستند و با فعال شدن این سلولها شروع به ساخت مواد مختلف و مورد نیاز بافت میکنند ،موادی مثل گلیکوژن ،کلاژن ،گلوکوز امید ها ،گلیکوپروتئین ها و اسید هیالورونیک و….اسید هیالورونیک ساخته شده با جذب آب باعث مرطوب شدن واژن میشود همچنین این فرآیند باعث ضخیم تر شدن و سفت تر شدن بافت واژن می شود. البته این فقط یکی از مکانیسم های اثر لیزر در واژن هست.

فواید لیزر

لیزر یک روش درمانی سریع، بدون درد و بدون عوارض در عرض چند دقیقه تاثیر خود را می گذارد و  می تواند بسیاری از بیماری های زنان را رفع نماید از جمله بیماری هایی که می توان به کمک لیزر درمان کرد شامل:

 • خشکی واژن

لیزر با تحریک پوست واژن و کلاژن سازی باعث جوانسازی و آبرسانی به پوست واژن می شود و مخاط مورد نیاز برای جلوگیری از خشکی واژن را ایجاد می کند.

 • رفع تیرگی دستگاه تناسلی

یکی از استفاده های خوب از دستگاه لیزر رفع تیرگی در ناحیه دستگاه تناسلی، مقعد، کشاله ران و … است. لیزر با سیستم ویژه خود سبب لایه‌برداری سطحی و غیرتهاجمی از ناحیه تیره می‌شود، بدین ترتیب از حجم ملانین‌های تجمع یافته در زیر پوست کم می‌شود و با تکرار جلسات لیزر، تیرگی ناحیه ژنیتال کم‌تر می‌شود. در هنگام استفاده از لیزر، انقدر نتیجه‌دهی سریع اتفاق می‌افتد، که می‌توان در همان لحظه رفع تیرگی را با چشم دید

 • رفع عفونت های مزمن

یکی از فواید استفاده از لیزر در واژن تنظیم PH ناحیه واژن است که باعث می شود که واژن سیستم حفاظت خود را تقویت کند و خطر ابتلا به عفونت را کاهش دهد

 • تنگ کردن واژن

یکی از استفاده های لیزر به صورت جزئی تنگ کردن واژن و سفت شدن دیواره واژن است. البته قابل ذکر است که لیزر تنها مقدار کمی به شلی واژن کمک می کند برای افرادی که دچار شلی شدید هستند لیزر توصیه نمی شود. لیزر عضلات واژن  را تقویت می کند و با جایگزین شدن سلول‌های جوان به جای سلول‌های پیر، به مرور واژن جوان و تنگ می‌شود.

 • رفع علائم یائسگی

لیزر با تحریک بافت و جایگزینی آن با بافت های جدید باعث هورمون تراپی شده و عضلات لگن و واژن را تحریک میکند و این امر سبب کاهش علائم یائسگی و جلوگیری از خشکی واژن در دوران یائسگی خواهد شد.

 • رفع افتادگی رحم

کاهش هورمون استروژن در ضعف عضلات نگهدارنده تأثیر زیادی دارد و به مرور باعث کاهش توان آن‌ها می‌شود. با انجام لیزر می‌توان به افزایش قدرت عضلات نگهدارنده کمک کرد و مانع از افتادن رحم شد و یا اقدام به رفع افتادگی رحم کرد. لیزر ژولیت با افزایش خاصیت کلاژن سازی سبب افزایش خاصیت کشسانی والاستینه پوست می‌شود.

 • رفع مشکلات جنسی

در بسیاری از موارد زنان به هنگام رابطه جنسی دچار مشکلاتی می شوند که از جمله آنها عدم تحریک، خشکی واژن و .. است که به کمک لیزر می شود این مشکلات را رفع نمود. با چند جلسه استفاده از لیزر و جایگزین شدن بافت واژن با بافت جدید بسیاری از این مشکلات حل میشود.

 • رفع سوزش و خارش واژن

علل اصلی سوزش و خارش، خشکی واژن و عفونت واژن می‌باشد. برای رفع این عوارض، باید از لیزر درمانی استفاده کرد. لیزرها با افزایش خونرسانی و کلاژن‌سازی واژن، سبب ترمیم بافت‌های آسیب دیده می‌شوند، و سلول‌های جدید با ترشحات طبیعی مجدداً سبب ایجاد محیط طبیعی واژن می‌شوند.

 • درمان بی اختیاری ادرار

بی‌اختیاری ادرار انواع گوناگونی دارد، تنها برخی از انواع آن می‌تواند با لیزردرمانی درمان شود. اثر لیزردرمانی به گونه‌ای است، که با تأثیر بر عضلات جلویی واژن که از مهم‌ترین عضلات نگهدارنده واژن هستند و بر حفظ وضعیت درست رحم و مثانه نقش بسزایی دارند.
با تقویت این عضلات، عضلات کف لگن نیز تقویت می‌شوند و بدین ترتیب عملکرد تخلیه ادرار بهبود می‌یابد. اگر به علت ضعف عضلات نگهدارنده، مجاری ادرار منحرف شده باشند می‌توان با تقویت آن‌ها، مجاری ادرار را در مسیر درست قرار داد.

 • درمانیائسگی زودرس

بسیاری از افراد بعد از درگیری با سرطان امکان استفاده از هورمون را برای جلوگیری از یائسگی زودرس را ندارند. در این موارد که به دلیل مصرف داروها و شیمی درمانی مشکلات از جمله خشکی واژن و بی اختیاری ادرار، عفونت و در بسیاری از موارد یائسگی زودرس بسیار آزار دهنده است. لیزر کمک بسیار زیادی به آنها می کند تا بدون استفاده از هورمون درمانی مشکلات خود را رفع کرده و از یائسگی زودرس خود جلوگیری کنند.
در گذشته فقط با استفاده از جراحی های لبیاپلاستی و واژینوپلاستی پزشکان و جراحان متخصص زیبایی می توانستند به زیبایی و حفظ ظاهر دستگاه تناسلی زنان اقدام کنند ، اما امروزه با استفاده از لیزر درمانی که یک روش غیر تهاجمی و بدون درد می باشد می توان دستگاه تناسلی زنان را زیبا کرد .
بانوان عزیز می توانند جهت اطمینان سلامت خود از یک پزشک متخصص کمک بگیرند ، پزشک پس از انجام نمونه پاپ اسمیر و معاینه واژن تشخیص می دهد که جوان سازی صورت گیرد یا خیر
جوانسازی واژن تاثیر به سزایی در زیبایی دستگاه تناسلی دارد ، هم چنین سبب افزایش بهبودی زندگی شخصی و اعتماد به نفس شخص می شود .

پیشنهاد مطالعه
لیزر واژینال و جوانسازی و دلایل آن چیست؟

افراد مناسب برای انجام لیزر واژینال چه کسانی هستند ؟

در واقع کسانی می توانند این روش را انجام دهند که عضلات واژن به طور کامل شل نشده است و در واقع  در میزان متوسطی قرار دارد که این افراد دیگر نیازی به جراحی زیبایی واژن یا همان واژینوپلاستی را ندارند و برای اینکه بخواهند لذت جنسی را افزایش دهند و یا اینکه واژن  سفت تری داشته باشند از لیزر واژینال استفاده می کنند لیزر واژینال همچنین می تواند بی اختیاری ادرار را در برخی موارد برطرف کند . به طور کل کاندیدای مناسب لیزر واژینال در زیر عنوان شده است :

 • خانم های که هنوز تجربه بارداری نداشته اند اما به گشادی واژن مبتلا شده اند.
 • خانم هایی که شریک جنسی آنها آلت تناسلی کوچک تری دارد می توانند با انجاملیزر واژینال به رابطه جنسی خود با همسرشان بهبود ببخشند.
 • خانم هایی که بعد از زایمان های متعدد دچار شلی واژن شده اند.
 • لیزر واژینال تا حدود زیادی می تواند خشکی واژن را برطرف کند که این مورد بیشتر در خانم های یائسه دیده می شود .
 • درمان کردن بی اختیاری ادرار

دکتر شهرزاد شعبانی نیا متخصص زنان و زایمان و جراح زیبایی زنان بیان می کند بهترین سن برای انجام لیزر واژینال سنین بین  ۳۰تا ۶۰ سال است. لیزر واژینال باعث می شود پوشش سطحی و بافت همبند تحریک شود و ضخامت مایع بافتی واژن افزایش پیدا می کند و تمامی این عوامل در کنار یکدیگر باعث می شود ناحیه تناسلی جوان و سفت شود.در واقع بعد از  لیزر واژینال فیبروپلاست‌ها از نظر متابولیک فعال شده و کلاژن سنتز و ترکیب بافت زمینه‌ای اصلاح می‌شود و کارکرد مخاطی به مانند دوره های جوانی و پیش از یائسگی می شود.

اثر لیزر واژینال

این روش در مواردی مثل خشکی واژن، بی اختیاری ادراری در صورتی که از نوع خفیف تا متوسط باشد و عفونت های مزمن بسیار موثر است. لازم به ذکر است که استفاده از لیزر در موارد تنگی واژن اصلا کاربردی ندارد، زیرا لیزر سبب تنگی واژن نمی شود تنها در سفتی مخاط واژن تاثیر می گذارد زیرا نفوذ لیزر بسیار کم است و اگر نفوذ بیش از اندازه داشته باشد سبب  آسیب می شود .

پیشنهاد مطالعه
کیست و آبسه بارتولن

چرا خشکی واژن به وجود می آید ؟

هر خانمی ممکن است در هر دوره ای از زندگی خود دچار این مشکل شود اما معمولا این مشکل در دوران یائسگی بیشتر می شود زیرا مقدار ترشح استروژن در این دوران کم  وبه عبارتی قطع می شود و به همین دلیل تغییرات بسیاری در بدن خانم ها به وجود می آید که یکی از شایع ترین آن ها یائسگی در بدن است . تقریبا می توان گفت از هر سه خانم یک نفر به این عارضه دچار می شوند .

البته باید گفت خشکی واژن در خانم های غیر یا ئسه نیز به وجود می آید که به علت نبود رطوبت  در محیط واژینال است و می تواند به دنبال خود نارضایتی جنسی را به همراه  آورد.

دیگرعلل خشکی واژن در موارد زیر ذکر می شود .

 • کم بودن تولید استروژن و نازک شدن دیواره واژن
 • از بین رفتن حالت ارتجاعی که همان آتروفی گفته می شود
 • زایمان و شیردهی
 • انجام شیمی‌درمانی و پرتودرمانی برای درمان سرطان
 • برداشتن تخمدان‌ها در جراحی
 • استفاده از داروهای ضد استروژن برای درمان فیبروم رحم یا آندومتریوز
 • شست و شو داخل واژن به اندازه زیاد
 • تحریک نشدن پیش از دخول در رابطه جنسی

به هر حال در افرادی که به هر دلیلی مبتلا به خشکی واژن شده اند دیگر درمان این عارضه اهمیت پیدا می کند تا بتوانند از این مشکل رنج آور رهایی پیدا کنند.

درمان خشکی واژن

برای خانم هایی که به دلیل کم شدن تولید استروژن به این مشکل دچار شده اند شاید استفاده از کرم های استروژن واژینال بتواند تا حدودی به آنها کمک کنند و از نشانه های خشکی واژن کم کند البته تنها متخصص زنان می توان این موضوع را تشخیص دهد زیرا این روش درمانی برای همه افراد پاسخ گو نخواهد بود .

تاثیرات لیزر واژینال بر روی خشکی واژن

یکی از مهم ترین اثرات دستگاه لیزر واژینال ساختن عروق جدید است که در لایه سطحی مخاط واژن تشکیل می شود  و  باعث بازگشت ترشحات طبیعی واژن می شود و  ضخامت بافت داخلی واژن افزایش پیدا می کند. در خانم هایی که به دلیل تغییرات هورمونی ترشحات واژن کم شده و نازکی و خشکی در واژن به وجود آمده است خارش و سوزش ادرار به وجود می آید  و یا اینکه در هنگام نزدیکی احساس درد می کنند و مداوم به درد های پایین شکم ،عفونت های واژن و مثانه دچار می شوند .از آنجایی که خشکی واژن می تواند باعث مشکلات دیگری مانند عفونت های مکرر و یا سرطان های رحم و تخمدان شود پس بهتر است که در کنار درمان عفونت ها و درمان های دارویی با تکنیک لیزر واژینال آن را برطرف کنید . لیزر میکروسرجری جدیدترین و کامل ترین لیزر مخصوص بانوان در دنیا است که با استفاده از تکنیک منحصر بفرد Smart Pluse با تخریب مکانیکی Ablative بافت قدیمی و آسیب دیده را  در مدت زمان بسیار کوتاه و بدون ایجاد درد برطرف می کند.

نتیجه انجام لیزر واژینال

چون با دلیل مختلفی مانند بالا رفتن سن و تغییرات هورمونی و زایمان و همچنین تغییر وزن واژن دستخوش تغییرات می شود، در عملکرد تولید کلاژن اختلال  ایجاد می شود که در نهایت ماهیچه های دیواره واژن استحکام خود را از دست می دهند  و در برخی از خانم ها منجر به نشت ادرار و آتروفی واژن می شود . در واقع تمامی این مشکلات کیفیت زندگی خانم ها را تحت تاثیر قرار می دهد. اما با روشی به نام لیزر واژینال می توان بسیاری از این مشکلات را برطرف کرد،به گونه ایی که بعد از گذشت چند روز  از لیزر واژینال شما تغییرات را در خود احساس می کنید. این روش ایمن بوده و از راه پالس های انرژی لیزر به لایه مخاط واژن  و گرمایی که در این نقاط متمرکز می شود بازسازی بافت کلاژن آغاز می شود و با تولید الاستین واژن تنگ تر می شود.در واقع تنگی واژن در انتهای مثانه به وجود می آید و می تواند بی اختیاری ادرار را کنترل کند.

در نتیجه می توان گفت لیزر واژینال باعث بازسازی کامل مخاط واژن به علاوه تشکیل بافت واژن با فیبرهای کلاژن بلند و ضخیم می‌باشد.

مراقبت های قبل از استفاده از دستگاه واژینال :

۱- معاینه توسط متخصص زنان
۲- در صورت وجود عفونت در ناحیه دهانه رحم و عفونت واژن قرار گرفتن تحت درمان
۳- انجام آزمایش پاپ اسمیر
۴- در صورت نبود مشکل انجام لیزر تراپی
۵- در نهایت انجام لیزردرمانی
از مزیت اصلی جوان سازی واژینال با لیزر عدم نیاز به بی حسی ، مسکن و عدم خونریزی در حین عمل می باشد .

دکتر شهرزاد شعبانی نیا جراح و متخصص زنان و زایمان تمامی سوالات شما عزیزان را در خصوص جوان سازی واژینال با استفاده از لیزر پاسخگو می باشد .

 

آیا استفاده از لیزر عوارضی هم دارد؟

خیلی از افراد که برای لیزر به دکتر شعبانی نیا مراجعه میکنند نگرانی از بابت عوارض لیزر و بروز سرطان دارند، اما آیا به راستی استفاده از لیزر این عوارض را دارد؟لیزر یک نور است و نور ها بر اساس طول موج، عملکرد های متفاوتی دارند، نور هایی که طول موجی کمتر از ۳۰۰ نانومتر دارند، نمی توانند احتمال بروز سرطان را در فرد بیشتر کند.

لیزر یک روش کاملا ایمن است که عوارض  آن در مقابل فواید اصلا قابل مقایسه نیست  و می توان گفت از کم خطر ترین روش های درمانی و زیبایی در حوزه زنان استفاده از لیزر است . اغلب دیده شده است که بعد از لیزر، قرمزی،  التهاب و یا تورم ایجاد شود . اما جای نگرانی نیست این علائم گذرا و کاملا طبیعی است و در مدت زمان کوتاهی از بین می رود .

پیشنهاد مطالعه
پرولاپس قدامی (سیستوسل)

آیا لیزر وایتنیگ با لیزر واژن متفاوت است ؟

دستگاه لیزر که استفاده می شود در دو روش یکسان است اما برای لیزر واژینال از آنجا که واژن محیط مرطوب و خیس است و آب جذب کننده لیزر است در نتیجه بعد ها از تکنولوژی هایی استفاده شد که بتوانند لیزر را از لایه های آب عبور دهند و به لایه های عمقی برسانند . در نتیجه این کار سبب شد که در واژن هم از لیزر استفاده کرد . تنها محدودیتی که در استفاده از لیزر وجود دارد این است که در خانم های باکره نباید استفاده شود زیرا این پروسه در داخل واژن انجام می شود . در رابطه با لیزر وایتنینگ هم روال به همین صورت است، زمان مورد نیاز برای انجام آن در حدود ۱۰ دقیقه است مراقبت خاصی ندارد تنها لازم است قبل از لیزر بیمار از کرم های بی حس کننده استفاده کند . تقریبا می توان گفت این روش حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد سبب تغییر رنگ ناحیه ژنیتال می شود، اما دائم نیست و برگشت پذیر است و همان فاکتور هایی که در دور های قبل سبب تیرگی ناحیه ژنیتال شده است اگر مجدد تکرار شود این تیرگی باز می گردد.

تعداد جلسات لیزر

در رابطه با تعداد جلسات لیزر واژینال  بایدگفت بسته به هدف استفاده از آن دارد . در صورتی که از لیزر برای خشکی واژن استفاده کنیم در حدود ۳ تا ۵ بیمار نیاز به درمان دارند . زمانی که هدف استفاده ازلیزر سفید کردن واژن باشد،تعداد جلسات بستگی به تیرگی ناحیه تناسلی دارد ، متوسط ۳ جلسه. گاهی دیده می شود حتی در یک جلسه هم بیمار جواب می گیرد .

سوالات متداول در رابطه با لیزر در حوزه بیماری و زیبایی زنان

برای جوان سازی واژن نیاز به چند جلسه لیزر است؟
در حالت کلی میتوان گفت ۳ جلسه نیاز است اما بسته به پوست بیمار و میزان جواب دهی پوست به لیزر،آماده سازی قبلی و نوع لیزر تعداد جلسات متفاوت است. گاهی اوقات حتی بعد از یک جلسه بیمار به نتیجه دلخواه میرسد اما در مقابل هم دیده شده است که میزان تیرگی پوست، تعداد جلسات را افزایش می دهد .
آیا سفید کردن واژن با لیزر نیاز به بی حسی دارد؟
برای رفع تیرگی ناحیه ناحیه ژ نیتال از لیزر استفاده می شود . لیزر یک لایه از اپیدرم پوست را می سوازند، این پوست ریزش پیدا می کند و به مرور زمان پوست جدید ایجاد می شود که به مراتب روشن تر است. در حالت کلی ناحیه تناسلی نسبت به سایر نواحی پوست بدن تیره تر است. به این دلیل که ناحیه تناسلی مدام پوشیده است و تحت استحکاک است ، تحت تاثیر افزایش ویا کاهش وزن قرار می گیرد و تغییرات بدنی خیلی بیشتر در این ناحیه تاثیر گذار است و مهم تر از همه لایه برداری ناحیه ژنیتال کمتر است در نتیجه به نسبت سایر نواحی بدن تیره تر است.
برای تغییر رنگ این ناحیه پروسه سختی وجود دارد بیش از ۲ تا ۳ روش درمان برای تیرگی ناحیه تناسلی وجود ندارد که بهتر از همه این روش ها، استفاده از لیزر است که جواب سریعتری به درمان میدهد.
برای سفید کردن واژن نیاز است تا سی دقیقه قبل بی حسی به صورت کرمی انجام شود و در مدت زمان ۱۰ دقیقه انجام میشود در نتیجه پروسه سختی نیست و به صورت سرپایی انجام می شود.
آیا برای رفع تیرگی لبیا ها می توان از لیزر استفاده کرد؟
لبیا مینور ها بافت مخاطی هستند ودر بافت مخاطی لیزر خیلی تاثیر گذار نیست، بیشتر از لیزر در رفع تیرگی لبیا ماژور ها استفاده می شود.
چه مدت بعد از لبیاپلاستی می توان عمل سفید کردن واژن را انجام داد؟
حدود یک ماه بعد از عمل لبیاپلاستی می توان از لیزر استفاده کرد.
آیا لیزر در دوران شیردهی برای مو های زائد جوابگو است؟
بله و البته مشکلی ایجاد نمی کند.برای موهای زائد باید از لیزر الکس استفاده کرد.
آیا لیزر در عفونت های ادراری هم کاربرد دارد ؟
درصورتی که عفونت های اداری به دلیل خشکی واژن و یا شلی مجرایی ادراری رخ دهد،تاثیر گذار است .البته عفونت های ادراری در خانم ها بسیار شایع است زیرا مجراری ادراری خیلی کوتاه است و رابطه ای مستقیم با واژن دارد اگر واژن عفونی شود احتمال اینکه مثانه هم دچار عفونت های مکرر شود افزایش پیدا می کند .

آیا با لیزر می توان لبیاپلاستی انجام داد؟
بسته به تکنیک استفاده شده می توان لبیاپلاستی را با لیزر انجام داد، درد جراحی لبیاپلاستی بسته به تکنیک و بافت بیمار دارد و اینگونه نیست که در روش لبیاپلاستی با لیزر بیمار هیچ دردی را احساس نکند.
آیا لیزر در ارگاسم هم کمک کننده است؟
بله در صورتی که خشکی واژن و عدم تحریک نقطهg point دلیل بر عدم ارگاسم باشد می توان با کمک لیزر در بهبود ارگاسم استفاده کرد .
لیزر چند درصد تیرگی ناحیه تناسلی و مقعد را برطرف می کند؟
در حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد تیرگی با لیزر درمان می شود.
آیا در افتادگی شدید مثانه لیزر جوابگو است؟
در موارد افتادگی شدید مثانه یعنی گرید cلیزر کاربرد ندارد زیرا رباط های مثانه از بین رفته است و جراحی توصیه می شود . لازم است تا میزان شدت افتادگی مثانه توسط متخصص زنان تشخیص داده شود تا روش درمان متناسب با آن انتخاب شود.

 

لیزر واژینال

دکتر شهرزاد شعبانی نیا

👩‍⚕️جراح و متخصص زنان و زایمان و زیبایی زنان
🔰دارای بوردتخصصی⁣
🔰لابياپلاستی/وایتینگ

 

جهت کسب اطلاعات تماس (آدرس مطب، شماره تماس و …) لطفا کلیک کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *