هودوپلاستی

عمل زیبایی کلیتوریس (هودوپلاستی) چیست و چه تاثیری در روابط جنسی دارد؟

 عمل زیبایی کلیتوریس یکی از روش های جراحی خاص برای افرادی است که از ناحیه تناسلی خود رضایت ندارند. خانم هایی که تمایل دارند بدون نگرانی از لباس های تنگ استفاده کنند، معمولا این روش جراحی را انتخاب می کنند. تا با کوچک کردن کلیتوریس در ناحیه تناسلی، به زیبایی این قسمت از بدن خود کمک کنند.

 عمل زیبایی کلیتوریس چگونه انجام می شود؟

خانم ها در ناحیه تناسلی خود دارای بخشی به نام کلیتوریس هستند که در اصل بخش فوقانی و حساس ناحیه تناسلی آن ها را تشکیل می دهد. بسیاری از خانم ها ممکن است درگیر این مسئله باشند که این قسمت از ناحیه تناسلی خود را زیباتر نمایند. به همین دلیل به سراغ عمل زیبایی کلیتوریس می روند تا بتوانند چین های کلیتوریس را برطرف نموده و یا آن را کوچک تر کنند.

این قسمت از بدن خانم ها ممکن است بزرگ یا کوچک باشد. به همین دلیل زیبایی اندام و مخصوصا ناحیه تناسلی آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد. می توان به راحتی با جراحی زیبایی، این قسمت از ناحیه تناسلی را زیبا نموده و مشکلات آن را برطرف کرد. به طور کلی بزرگ بودن ناحیه کلیتوریس در بدن، می تواند حساسیت، خارش، درد و مشکلات دیگری را برای خانم ها به همراه داشته باشد.

پس برای آن که از بروز تمام این مشکلات جلوگیری نمایید، ساده ترین روش، انجام جراحی کلیتوریس که به آن هودوپلاستی یا هودکتومی نیز گفته می شود، خواهد بود. این عمل برای کوچک کردن کلیتوریس ناحیه تناسلی و معمولا به صورت سرپایی انجام می شود و نیازی به بیهوشی عمومی نخواهد داشت. بد نیست بدانید که همزمان با این جراحی زیبایی می توان عمل لابیاپلاستی را نیز انجام داد.

ریس در بدن خانم ها، مهم ترین نقطه برای رسیدن به لذت جنسی و ارگاسم محسوب می شود. حتی می توانیم بیان کنیم که بیش از ۷۰ درصد از خانم ها بدون عدم تحریک این ناحیه از بدنشان، به ارگاسم نمی رسند.

پیشنهاد مطالعه
کنترل درمان خونریزی های پس از زایمان

نحوه انجام پذیری این عمل جراحی، بدین صورت است که بر روی کلیتوریس توسط تیغ جراحی، یک برش عمودی کوچک و در حد نیم سانتی متر ایجاد می شود. سپس لبه های ایجاد شده در اثر برش برگردانده می شوند و با نخ فرآیند دوختن انجام می گیرد. تمام پروسه عمل کلیتوریس، حدود ۱۰ دقیقه زمان می برد.

مهم ترین دلایل انجام عمل هودوپلاستی

خانم هایی که تمایل به انجام جراحی کلیتوریس دارند، معمولا به دنبال اهداف خاصی هستند. از جمله مهم ترین دلایل انجام این روش جراحی، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • زیبایی بیشتر ناحیه تناسلی و افزایش اعتماد به نفس
  • بهبود کیفیت روابط جنسی
  • بهبود سرعت و کیفیت رسیدن به اوج لذت جنسی و ارگاسم
  • سهولت استفاده از لباس های تنگ و پوشیدن آن ها
  • رسیدن به چندین ارگاسم حین در رابطه جنسی

پس به طور کلی افرادی که این عمل جراحی زیبایی واژن را انجام می دهند، پوست های اضافی ناحیه کلیتوریس را برداشته و سعی می کنند تا توازن و زیبایی ظاهری بیشتری را در ناحیه تناسلی خود ایجاد کنند. خانم هایی که ناحیه کلیتوریس در بدن آن ها بزرگ است و منجر می شود تا حین ورزش کردن یا پوشیدن لباس های تنگ احساس ناراحتی داشته باشند، تمایل بیشتری برای انجام این جراحی زیبایی دارند.

کاندیدای مناسب برای جراحی کلیتوریس

افراد خاصی هستند که می توانند با انجام این جراحی زیبایی، مشکلات خود را از بدن برطرف نمایند. از جمله این افراد باید به خانم هایی که دارای شرایط زیر هستند اشاره کنیم:

  • خانم هایی که در زمان پوشیدن لباس های تنگ احساس ناراحتی می کنند.
  • خانم هایی که با کاهش لذت جنسی در زمان برقراری رابطه جنسی مواجه هستند.
  • خانم هایی که در زمان تحریک جنسی و رسیدن به ارگاسم دشواری هایی دارند.
  • خانم هایی که از ظاهر کلاهک کلیتوریس در بدن خود ناراضی هستند.
پیشنهاد مطالعه
سفت کردن واژن با جراحی لابیاپلاستی

آیا عمل کلیتورال هود ریداکشن با درد همراه است؟

از آن جایی که این روش جراحی زیبایی به صورت سرپایی انجام می شود و برای انجام آن نیز از بی حسی موضعی استفاده می کنند، بیمار در طی عمل هیچ گونه دردی را احساس نخواهد کرد. اما در صورتی که بعد از جراحی بیمار با درد مواجه شد، بهترین راهکار استفاده از داروهای مسکنی است که از سوی جراح زیبایی زنان برای کنترل درد تجویز می شود. اینگونه تا زمانی که بهبودی کامل کسب شود، میزان درد بیمار به کمترین حد ممکن می رسد.

مراقبت های لازم پس از جراحی زیبایی کلیتوریس

به طور کلی بیمارانی که به مراقبت های بعد از جراحی بسیار توجه می کنند، می توانند به راحتی و در کمترین زمان ممکن احساس درد را از بین برده و یا به حداقل برسانند. مراقبت های قبل و بعد از جراحی برای بیماران بسیار حائز اهمیت است. از این رو لازم است طی ۵ روز اول بعد از جراحی، از مراقبت های خاصی برای کسب نتیجه استفاده شود.

بیمار لازم است در دو روز اول بعد از جراحی کلیتوریس استراحت مطلق داشته باشد. با این کار می تواند از بروز هرگونه آسیب و مشکلی بعد از جراحی جلوگیری نماید.  از جمله دیگر مراقبت هایی که باید بیمار بعد از جراحی کلیتوریس در نظر داشته باشد، عدم انجام ورزش و فعالیت های سنگین به مدت یک ماه است.

بهتر است بیمار بعد از جراحی به مدت یک ماه از حضور در استخر و یا قرار گرفتن در وان حمام نیز خودداری نماید.

از سوی دیگر باید از میوه ها و سبزیجات بیشتری استفاده کند، تا قادر باشد از یبوست خود جلوگیری نموده و روند بهبود محل جراحی در بدن خود را تسریع ببخشد.

همچنین خانم هایی که این جراحی زیبایی را انجام می دهند، باید تا زمان بهبودی کامل (حدودا به مدت یک ماه) از برقراری رابطه جنسی خودداری کنند.

پیشنهاد مطالعه
جراحی لابیاپلاستی شامل چه مواردی است؟

آیا بعد از جراحی کلیتوریس یا همان هودکتومی لذت جنسی کاهش می یابد؟ 

بسیاری از بیمارانی که این عمل زیبایی را انجام می دهند، با این سوال درگیر هستند که آیا جراحی کلیتوریس لذت جنسی آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد؟ باید بگوییم این عمل جراحی با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود. پس در حین جراحی به هیچ یک از عصب های جنسی آسیبی وارد نمی شود. از همین رو هیچ یک از حس های جنسی در بدن خانم ها از بین نخواهد رفت.

تنها مسئله ای که ممکن است منجر به کاهش حس جنسی در خانم ها بعد از عمل زیبایی کلیتوریس شود، ورم ناحیه جراحی است. این ورم ممکن است بین سه تا شش ماه ادامه داشته باشد. بنابراین می تواند فرد را درگیر مشکل کاهش میل جنسی نماید. پس از آن که این مدت زمان طی شود، بیمار می تواند به حالت عادی خود بازگشته و حتی سریع تر به ارگاسم در رابطه جنسی خود برسد.

حتی باید بگوییم که جراحی زیبایی کلیتوریس برای خانم هایی که با مشکلات جنسی زیادی مواجه هستند، بسیار مناسب است. زیرا این جراحی علاوه بر زیباتر کردن ناحیه تناسلی آن ها، منجر به افزایش ارگاسم و لذت بردن بیشتر از رابطه جنسی می شود.

کلام پایانی

توجه به مراقبت های پس از عمل هودوپلاستی می تواند تا حد زیادی از عوارض پس از عمل مانند درد، تورم، خونریزی، عفونت و … جلوگیری کند. بنابراین نکات ساده مراقبتی را از یاد نبرید تا هر چه سریع تر روند بهبودی را طی نمایید. در این مدت بهتر است با جراحی که این عمل را برای شما انجام داده است، در ارتباط باشید تا از بروز هر گونه مشکل در امان باشید.

 

هودوپلاستی (جراحی کلاهک کلیتوریس)

دکتر شهرزاد شعبانی نیا

👩‍⚕️جراح و متخصص زنان و زایمان و زیبایی زنان
🔰دارای بوردتخصصی⁣
🔰لابياپلاستی/وایتینگ

 

جهت کسب اطلاعات تماس (آدرس مطب، شماره تماس و …) لطفا کلیک کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *