پلاسما تراپی و پلاسما ژل

پلاسماژل چیست؟

مطمئنا افزایش سن مشکلات زیادی را با خود به همراه دارد که گودی صورت یکی از آنهاست. اما خوشبختانه این روزها، ما در دنیایی زندگی می کنیم که برای هر مشکلی راه حلی ارائه شده است.پلاسماژل از جمله روش هایی است که این روزها توانسته علاقمندان زیادی را به سمت خود جذب نماید. در این روش پزشکان با توجه به تجهیزاتی که در اختیار دارند و با کمک خون بدن بیمار، نوعی ژل استخراج می کنند که برای از بین بردن چین و چروک های صورت بسیار موثر است. هر چند که این ژل برای درمان های بسیار وسیع تر بکارگرفته شده و نتایج معقولی را از خود به جای گذاشته است. برای آگاهی بیشتر نسبت به پلاسماژل باید بدانید که این ژل اغلب به رنگ شیری مایل به زرد بوده و با توجه به هیالورونیک اسید خالص موجود در آن، سازگاری بالایی با بدن انسان نشان می دهد و به همین واسطه جذب آن نیز سریعتر صورت میگیرد. با توجه به اهمیت بالا و تعداد زیاد طرفداران آندر ادامه این مقاله در نظر داریم توضیحاتی در این زمینه خدمت شما ارائه دهیم.

 

پلاسماژل در واقع نوعی فیلر است که از پلاسمای خون خود فرد تهیه میشود و علاوه بر اثر حجم دهندگی ، بدلیل دارا بودن انواع فاکتورهای رشد و جوانسازی، باعث طراوت پوست و کاهش میزان چروکهای و افزایش الاستیسیتی و جوانی پوست میشود.

پلاسماژل روش نسبتا جدیدی است که ۴-۵ سال است که در تمام دنیا انجام میشود و اثرات درمانی خود را در طولانی مدت ثابت کرده است.

با فیلری که از پلاسما تهیه میشود، میتوان فرم دهی صورت و مادلینگ انجام داد.
برای درمان گودی زیرچشم، چروکهای اطراف چشم و دهان،فرم دهی گونه، درمان خطوط عمیق خنده و اخم جزو بهترین فیلر هاست.

 

نکته: پلاسماژل با پی آر پی متفاوت است.

 

فرآیند درمان با استفاده از پلاسماژل

نکته دیگر به چگونگی انجام این عمل ارتباط دارد که پزشکان در ابتدای درمان، به استخراج ۱۰ الی ۲۰ میلی لیتر از خون فرد میپردازند و با کمک دستگاه مخصوصی که در اختیار دارند آن را به پلاسماژل تبدیل می کنند. سپس این ژل را با استفاده از سوزن نازک یا کانولای بلانت پلاسماژل را به داخل بافت تزریق می کنند و در انتها ماساژ نرمی را آغاز می کنند. در این روش افراد میتوانند علاوه بر از بین بردن چین و چروک صورت، افتادگی پلک و لیفت بینی را نیز برطرف نمایند. همچنیننکته قابل تامل این است که تمامی این مراحل تنها در یک جلسه و بدون هیچگونه جراحی صورت میگیرد و افراد میتوانند دو هفته پس از عمل، شاهد نتایج آن باشند. معمولا پزشکان توصیه می کنند که برای دریافت نتایج بهتر و البته ماندگارتر، به سراغ سه جلسه درمانی با فواصل چهار هفته ای بروید.

مزایای پلاسماژل :

 • هزینه ها را به دلیل استفاده از خون بیمار تا حدود زیادی کاهش می دهد.
  • هیچگونه عوارض و واکنش های آلرژیک را برای بیمار به همراه ندارد.
  • میتواند به صورت پیشگیرانه، از بروز چین و چروک های جدید جلوگیری به عمل آورد.
  • میتواند جایگزین بسیار مناسبی برای اسید هیالورونیک به حساب آید.
  • میتوان از آن برای تمامی نواحی صورت و بدن استفاده نمود.
  • برای استفاده از این روش هیچ نیازی به فرآیندهای پیچیده نیست و تنها یک خونگیری ساده میتواند آغازگر درمان باشد.
  • حجم مورد استفاده در روش پلاسماژل به هیچ عنوان بر هزینه نهایی تاثیر ندارد.
  • به سرعت جذب شده و میتواند با تزریق در فواصل معین، ماندگاری بالایی از خود نشان دهد.
  • پيوند آن با لایه های كلاژن و سلولهاي چربی و پوست بسیار خوب و كامل صورت ميگيرد و حركت، گلوله شدن ، و ناهمواری ندارد.

  • این درمانک املا بدون درد و راحت میباشد و برای بیمارانی که از آستانه تحمل پایینی برخوردار میباشند، پیشنهاد میشود که از کرمهای موضعی که موجب بیحسی در آن ناحیه میشود استفاده شود.
پیشنهاد مطالعه
کیست تخمدان

پلاسماتراپی واژن و کاربردهای آن

مختصری در مورد تغییرات بدن بانوان

خانم ها بعد از رسیدن به سنین میانسالی و پیری و زمانی که دچار یائسگی می شوند، ساختار بدنیشان کاملا متفاوت خواهد بود. لذا دیگر شبیه به سنین بلوغ و جوانی خود نیستند. آن ها بارداری، زایمان و یائسگی را تجربه نموده اند، از این رو هورمون های آن ها کاملاً تغییر یافته است اما تنها تغییر هورمون‌ها ملاک نمی باشد. چراکه واژن نیز به خاطر تغییر هورمون ها جوانی و انعطاف پذیری خود را از دست داده و مشکلات زیادی پیش روی آن قرار گرفته است. توجه داشته باشید پریود شدن و یا قاعدگی می تواند باعث تولید برخی از هورمون ها به نام استروژن باشد. در صورتی که سطح تولید استروژن در بدن پایین بیاید، افراد دچار عوارضی مانند موارد زیر می شوند:

 • شل شدن واژن
 • خشکی واژن
 • رشد پراکنده موهای شرمگاه
 • احساس سوزش و خارش در واژن
 • التهاب و ورم واژن

پلاسماتراپی واژن چیست؟

تمامی مواردی که در بالا گفته شد باعث می شود که زنان در هنگام رابطه جنسی دچار مشکل و درد شوند. یکی از بهترین روش های جوانسازی واژن استفاده از روش پلاسما تراپی واژن یا پی آرپی تراپی واژینال است. در این روش با استفاده از پلاسمای خون، به جوانسازی واژن افراد کمک می شود.

پلاسما یا سرم خون حاوی فاکتورهای رشدی است که می ‌توانند موجب جوان سازی سلول های از بین رفته و فرسوده شود. در پلاسمای خون سلول های بنیادی و سلول های محرک رشد وجود دارند. لذا زمانی که شما از پلاسما تراپی استفاده می کنید، در ناحیه واژن کلاژن سازی و الاستین سازی تحریک می شود. از این رو این منطقه دوباره حالت الاستینی و کشسانی خود را به دست می آورد و جوانسازی می شود. از آن جایی که این منطقه بسیار کشسان و الاستین است، در صورت از دست دادن کلاژن های خود حالتی شل به خود می گیرد و باعث کاهش اعتماد به نفس و همچنین کاهش کیفیت روابط جنسی خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه
هر آنچه باید در مورد لابیاپلاستی بدانید چیست؟

پلاسماتراپی واژن چگونه عمل می کند؟

قبل از این که به سراغ نحوه عمل پلاسماتراپی برویم، ابتدا ببینیم که در پلاسمای خون چه موادی وجود دارد که می ‌تواند موجب جوان ساختن واژن افراد شود. به طور کلی وجود مقدار بسیار زیادی پلاکت همراه با پروتئین های محرک در پلاسما باعث می ‌شود که فاکتور های رشد تحریک شده و کلاژن و الاستین تولید کنند.

مزیت های استفاده از روش پلاسما تراپی واژن

از روش تزریق prp در سایر بیماری ها نیز استفاده می شود. اما استفاده از این روش در بازسازی واژن تاکنون بسیار موفق بوده و توانسته است که رضایتمندی بیماران را جلب کند. پس از تزریق پلاسما به واژن شما روز به روز شاهد آبرسانی و جوانسازی این ناحیه از بدن خود می باشید. از مهم ترین مزیت های پلاسما تراپی ما می‌ توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • این روش بی خطر است.
 • هیچ بیماری از این طریق به بیمار منتقل نخواهد شد به خاطر این که پلاسما از خود فرد گرفته می شود.
 • هیچ گونه حساسیتی در این رابطه وجود نخواهد داشت.
 • افزایش میل جنسی
 • افزایش کیفیت رابطه جنسی
 • افزایش رابطه صمیمی میان زن و شوهر
 • ارگاسم به موقع و لذت بخش

کاربردهای پلاسماتراپی برای واژن چیست؟

 

کاربردهای پلاسماتراپی واژن عبارتند از:

درمان بی اختیاری ادرار با پلاسما تراپی واژن

تنها خشکی واژن و شل بودن واژن، در اثر افزایش سن به وجود نمی آید. یکی از دردسرسازترین مشکلاتی که در سنین بالا به وجود می آید، بی اختیاری ادرار است. با استفاده از پلاسما تراپی واژن می توان بی اختیاری ادرار را از بین برد.

درمان آتروفی واژن با پلاسماتراپی

در واقع منظور از آتروفی واژن همان نازک شدن، شل شدن، پاره شدن دیواره و احساس سوزش و درد در هنگام رابطه جنسی می باشد. برخی از موارد حاد آتروفی واژن می‌ تواند موجب بی ‌خوابی و عفونت های مکرر این ناحیه شود. عوامل زیادی می ‌تواند موجب نازک شدن دیواره واژن شود که ما می توانیم از جمله این موارد به سرطان روده، سرطان پستان، سرطان تخمدان، استفاده بی رویه از قرص های جلوگیری، یائسگی و غیره اشاره کنیم.

در واقع تعداد پلاکت بالا در پلاسمای خون که در این روش استفاده می شود، باعث خواهد شد که بافت واژن، دوباره خود را بازسازی کند و خشکی واژن و نازکی آن از بین برود. به طور کلی خون ما شامل ۵۰ درصد پلاسما و ۴۵ درصد گلبول قرمز، گلبول سفید و پلاکت است. پنج درصد باقی مانده نیز از مواد دیگر تشکیل شده‌اند. بعد از این که فاکتور های رشد که همان پلاکت ها هستند، به واژن تزریق می شوند. این ناحیه با تولید بی رویه کلاژن و الاستین می تواند خود را بازسازی نموده و حالت کشسانی خود را افزایش دهد.

برای این که از مبتلا شدن به آتروفی واژن جلوگیری کنید. بهتر است که لباس های زیر پلاستیکی استفاده نکنید، از قرص های ضد بارداری به صورت بی رویه و مزمن استفاده نکنید. pH ناحیه تناسلی خود را با استفاده از پاک کننده های ادراری تنظیم کنید، از استروژن به صورت مداوم استفاده نمایید.

پیشنهاد مطالعه
تنگ کردن واژن به روش غیر جراحی RF

درمان عفونت های مکرر واژن

پلاسماتراپی تنها برای جوانسازی واژن نیست بلکه جنبه درمانی نیز دارد. یکی از مهم ترین کاربردهای پلاسماتراپی درمان عفونت های واژینال مکرر است. این روش همزمان با دارودرمانی نتیجه بسیار خوب و قابل قبولی خواهد داشت.

درمان مکمل ویروس اچ پی وی

یکی از مهم ترین کاربردهای پلاسماتراپی در زمان درمان ویروس زگیل تناسلی است. این روش یکی از روش های درمان حمایتی ویروس HPV است. یعنی ویروس اچ پی وی با پلاسماتراپی به طور قطعی درمان نمی شود. این روش تنها کمکی برای دیگر روش های درمانی است.

جوانسازی واژن با پلاسما تراپی

یکی دیکر از کاربردی ترین موارد استفاده از این روش، جوان سازی واژن است. استفاده ترکیبی از کربوکسی تراپی واژن و پلاسماتراپی به جوانسازی این ناحیه کمک بسزایی خواهد کرد.

مدت زمان انجام پلاسما تراپی چقدر است؟

زمانی که برای این روش در نظر گرفته شده است، حدود یک ساعت می باشد. چرا که ابتدا پزشک یا متخصص مربوطه باید خون را از شما بگیرد. سپس پلاسما و سرم را جدا کند و بعد از آن در ناحیه تخمدان، رحم و واژن آن را تزریق نماید. در رابطه با نتیجه ی این روش، باید بدانید که بسیار سریع به نتیجه خواهید رسید. پس از تزریق بلافاصله سلول های کلاژن ساز و الاستین ساز کار خود را شروع می کنند و منجر به حالت الاستینی پوست و مو بافت شما خواهند شد. به طور کلی بهتر است این روش را حدود یک سال یکبار انجام دهید. تزریق بیش از اندازه پلاسمای مایع خون می‌ تواند مشکلاتی را به وجود آورد. اما اگر شما هر سال یک بار از این روش استفاده کنید، می‌ توانید موجب درمان و تقویت واژن خود شوید. حتی سایر بیماری ‌ها نظیر: ستون فقرات، درد کمر و غیره با استفاده از این روش درمان خواهند شد.

بهترین دکتر زنان برای پلاسماتراپی واژن دکتر شهرزاد شعبانی نیا

این روش درمانی نیازمند مراجعه به یک متخصص جراحی زیبایی زنان است که در انجام این روش مهارت کامل داشته باشد. اگر جراح زنان در کار خود تخصص داشته باشد، بهترین نتیجه را از این روش درمانی و زیبایی دریافت خواهید کرد. انتخاب بهترین دکتر زنان برای پلاسما تراپی واژن در شهرهای بزرگی مانند تهران کمی دشوار است اما با در نظر گرفتن ویژگی های زیر برای پزشک می توانید انتخاب خوبی داشته باشید:

 • مهارت و تخصص پزشک
 • مجهز بودن به ابزار و وسایل پیشرفته در کلینیک
 • تمیز و مرتب بودن کلینیک درمانی
 • برخورد حرفه ای پزشک و کارکنان
 • وقت گذاشتن جراح برای بیمار و شنیدن مشکلات او

 

پلاسما تراپی و پلاسما ژل

دکتر شهرزاد شعبانی نیا

👩‍⚕️جراح و متخصص زنان و زایمان و زیبایی زنان
🔰دارای بوردتخصصی⁣
🔰لابياپلاستی/وایتینگ

 

جهت کسب اطلاعات تماس (آدرس مطب، شماره تماس و …) لطفا کلیک کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *