انواع روش های جراحی زیبایی

۱. جراحی لابیاپلاستی

لابیاپلاستی (عمل زیبایی واژن) رایج ترین وشایع ترین عمل جراحی های زیبایی واژن است که برای بهبود ظاهر خارجی دستگاه تناسلی و حذف و برداشتن بافت‌های اضافی اطراف ورودی واژن (جهت افزایش رضایت حین مقاربت یا کاهش درد و آزار پوستی در اثر اصطکاک یا عفونت) انجام می ‌شود. جراحی کوچک کردن لبیا مینور اولین بار به عنوان یک نوع جراحی زیبایی معرفی شد. برای انجام لابیاپلاستی روش‌ های مختلفی وجود دارد مانند روش برش خطی، برداشتن وِج یا گوه‌ای لبیا مینور. اگر بیمار تمایل به حذف بافت‌های تیره تر داشته باشد، انجام روش خطی برای وی مناسب تر است.
در روش گوه‌ای، نتیجه به حالت طبیعی اولیه شبیه تر است و همچنین قسمتی از بافت ‌های تیره تر نیز باقی خواهد ماند. در این روش ترمیم دقیق و کنترل خونریزی حین انجام عمل بسیار مهم است، زیرا ممکن است پس از عمل زخم خوب جوش نخورد و یا به صورت بد شکلی بهبود یابد. دقت و تجربه ی پزشک در گرفتن نتیجه ی مطلوب از عمل بسیار حائز اهمیت است.

۲. واژینوپلاستی (تنگ کردن واژن)

نوعی عمل جراحی های زیبایی واژن مربوط به قسمت ورودی و داخل واژن است و مشکل گشاد بودن ورودی و کانال واژن را تا حد مطلوبی رفع می کند. این روش کمی با ترمیم کف لگن متفاوت است و درصورت وجود نقص در ناحیه کف لگن (افتادگی ارگان‌های لگن مثل مثانه، رحم یا روده) و علائم غیر قابل تحمل آن برای بیمار، بهتر است با مشاوره گرفتن از پزشک خود جراحی درمانی مربوط به کف لگن نیز را انجام شود نه صرفا جراحی زیبایی و ترمیم واژن. البته لازم به ذکر است که احتمال دارد انتظارات بیمار از جراحی واژینوپلاستی کمی غیر واقعی باشد. این موضوع طی مشاوره اولیه باید در نظر گرفته شود

پیشنهاد مطالعه
ورزش هایی برای تقویت کف لگن

۳. لابیاماژورپلاستی (کوچک کردن لابیا ماژور)

این روش برای کاهش اندازه لابیا ماژورها که بزرگ تر و یا چروکیده به نظر می‌رسد به کار می رود. در این جراحی پوست اضافی و در صورت لزوم و به تشخیص پزشک بافت چربی زیر پوست برداشته می ‌شود. البته در بیش از ۹۰ درصد موارد، فقط بخش‌هایی از پوست لابیا ماژورا برداشته می ‌شود. از روش لبیا ماژورپلاستی برای رفع مشکلات ناشی از بیماری‌ هایی مثل لنف ادم مادرزادی یا هایپرپلازی مادرزادی غده آدرنال نیز استفاده شده و جنبه ی درمانی هم دارد.

پیشنهاد مطالعه
عفونت باکتری در زنان

۴. پرینوپلاستی با پرینورافی

پرینوپلاستی نوعی عمل جراحی زیبایی مربوط به ترمیم ورودی واژن و فضای بین واژن و دهانه مقعد است. در واقع پرینوپلاستی یک روش مکمل برای جراحی افتادگی (پرولاپس) لگن و واژینوپلاستی است. این جراحی برای ایجاد زیبایی ظاهری در پرینه با بالا بردن پرینه و رضایت جنسی بیشتر از طریق افزایش سطح تماس واژن با آلت مردانه انجام می شود. این عمل بیشتر یک جراحی مکمل برای جراحی های واژن است تا یک جراحی زیبایی به تنهایی. البته در خیلی موارد که اسکار ناشی از برش اپیزیوتومی یا برش حین زایمان شدید باشد یا فرد پارگی ترمیم نشده طی زایمان داشته باشد یا در مواردی که بعد از زایمان طبیعی بخیه ها باز شده و ورودی واژن خیلی باز است میتواند به تنهایی انجام شود.

۵. هودوپلاستی

این روش كاهش پوست روی کلیتوریس و در طرفین آن را انجام می دهد. هودوپلاستی به منظور آشکار شدن بیشتر کلیتوریس و دستیابی به تحریک جنسی بیشتر است.

۶. بزرگ کردن لابیا ماژور

هدف از انجام این روش بهبود ظاهری لابیا ماژورای کوچک در صورت چروکیدگی و افتادگی است. در این روش بیشتر از انواع پرکننده ها (فیلر) مثل چربی یا ژل اسید هیالورونیک استفاده می ‌شود. برای پیوند چربی اتولوگ، ناحیه ی مبدا می تواند هر ناحیه ‌ای دارای بافت چربی فراوان باشد، اما اغلب مناطق مورد انتخاب ران و قسمت داخلی زانو یا پهلو ها هستند. بافت چربی که از این مناطق بدست آمده به روش سانتریفیوژ و نانو جدا شده و به لبیا ماژور تزریق می ‌شود. البته ممکن است چربی تزریق شده به مرور زمان جذب شود و برای رسیدن به نتیجه مطلوب بیمار انجام یک جلسه ی دیگر نیز لازم باشد.
همچنین استفاده از ژل به عنوان فیلر نیز یک تکنیک جوان سازی (غیرجراحی) است. استفاده از ژل در این منطقه از بدن به دلیل حساسیت بالا نیازمند دقت بالا و تجربه ی پزشک می باشد. روش های مخصوص پزشک و تجهیزات مناسب وی می ‌توانند از بروز التهاب مانند تشکیل گرانولوما جلوگیری کنند.لازم به ذکر است که بزرگ کردن لبیاماژور با فیلر، جراحی نیست و یک تکنیک زیبایی غیر جراحی محسوب می‌شود و نتیجه آن به مهارت‌های عملی و تجربه ی جراح بستگی دارد.این پروسه سرپایی و با تزریق داروی بیحسی موضعی قابل انجام است و بستری و نقاهت خاصی ندارد.

پیشنهاد مطالعه
لابیاپلاستی اصفهان و روش بهبود آن را بخوانید:

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *