۴ قانون لباس زیر برای داشتن واژن سالم چیست؟

داشتن واژن سالم

داشتن واژن سالم


۴ قانون لباس زیر برای داشتن واژن سالم چیست؟

داشتن واژن سالم

آیا می‌دانستید که پارچه‌های خاصی وجود دارند که برای شما سالم‌تر هستند یا در زمان‌های خاصی که کماندو رفتن بهتر است یا به نوعی تاریخ انقضا برای لباس زیر وجود دارد؟

این قوانین ناگفته لباس زیر می تواند بر سلامت واژن شما تأثیر بگذارد – و بسته به استایل، حتی می تواند بر روحیه شما تأثیر بگذارد!

بنابراین ما تحقیقات زیادی انجام دادیم، چندین مطالعه بهداشتی در مورد لباس زیر انجام دادیم و با یک متخصص زنان و زایمان صحبت کردیم تا چهار قانون لباس زیر را جمع آوری کنیم تا زندگی کنیم.

۱. به طور کلی، پارچه های طبیعی – به ویژه پنبه را انتخاب کنید

ممکن است قبلاً این را شنیده باشید، اما با وجود تمام سبک های زیبا در انواع پارچه ها، دوباره باید گفت: پنبه بهترین پارچه لباس زیر است.

فرج ناحیه بسیار حساس و ظریفی است که شبیه لب های صورت شماست.

و ساده ترین و ملایم ترین پارچه برای لمس پوست شما؟ آره پنبه همچنین قابلیت تنفس و جذب دارد که می تواند به جلوگیری از عفونت های قارچی کمک کند.

از آنجایی که ترشحات واژن سالم است – شبیه رطوبتی که همیشه در دهان خود دارید – می خواهید لباس زیرتان به آرامی رطوبت اضافی را جذب کند.

پیشنهاد مطالعه
لابیاپلاستی چیست و شامل چه مواردی می شود؟

مواد مصنوعی مانند نایلون و اسپندکس به آن ناحیه اجازه تنفس نمی دهند. در عوض، گرما و رطوبت را به دام می اندازند و بستر مناسبی برای رشد عفونت های قارچی ایجاد می کنند.

در مورد غربالگری های زنان و تشخیص زود هنگام بیماری ها را از اینجا بخوانید
داشتن واژن سالم

داشتن واژن سالم

۲. سعی کنید هر روز لباس زیر خود را عوض کنید، حتی اگر می خواهید بیش از یک بار!

به نظر می رسد که ما معمولاً یک جفت لباس زیر در روز می پوشیم و سپس آن را در لباسشویی قرار می دهیم تا شسته شود. ممکن است همیشه لازم نباشد. در طرف دیگر طیف، نباید فقط به یک جفت در روز محدود شوید.

برخی از پزشکان می گویند که اگر ترشح یا عرق زیادی وجود نداشته باشد، می توانید دو روز متوالی از پوشیدن یک جفت لباس زیر خلاص شوید. اما اگر به دلیل تجمع ترشحات واژن احساس ناراحتی می کنید، می توانید بیش از یک بار در روز آنها را تغییر دهید، همانطور که کلی جونز همیشه به بیماران خود یادآوری می کند.

پیشنهاد مطالعه
جوانسازی واژن چقدر دوام دارد و آیا ماندگار است؟

بسیاری از بیماران من اذیت می شوند

بسیاری از بیماران من از این رطوبت آزار می‌دهند و مدام از آستر شورت استفاده می‌کنند. «من فکر می‌کنم این سالم‌ترین رفتار نیست، زیرا آسترها می‌توانند باعث خشکی و تحریک شوند. لباس‌های زیر پنبه‌ای این مشکل را حل می‌کنند، و تعویض بیش از یک بار در روز اشکالی ندارد.

پس از پوشیدن آنها، آنها را برای شستن در مانع بیندازید. بر خلاف شلوار جین، لباس زیر نباید فقط برای صرفه جویی در بارگیری دوباره پوشیده شود.

بهترین پزشک زنان اصفهان را اینجا بشناسید.

 

۳. شب ها به کماندو بروید تا رطوبت را تهویه کنید

بحث های زیادی در مورد اینکه آیا رفتن به رختخواب بدون لباس زیر برای شما بهتر است یا خیر وجود دارد.

برای کسانی که واژن سالمی دارند، هر دو گزینه خوب است. برای کسانی که با عفونت های قارچی معمولی سروکار دارند، رفتن بدون شورت به رختخواب می تواند تفاوت را ایجاد کند.

رفتن بدون حصار پارچه ای به ناحیه اجازه می دهد تا یک شبه نفس بکشد و از تجمع رطوبت یا ایجاد محیطی برای ایجاد باکتری جلوگیری می کند.

من معتقدم که ناحیه فرج باید در معرض هوا باشد، درست مانند هر ناحیه دیگری از بدن شما.

پیشنهاد مطالعه
قرص اورژانسی؛ دستورالعمل زمان مصرف و بررسی عوارض

اگر واقعاً احساس برهنه بودن را دوست ندارید، پوشیدن لباس خواب گشاد را توصیه می کند. فقط به یاد داشته باشید، اگر بدون لباس زیر می روید اما نوع دیگری از کتانی پوشیده شده است، آنها نیز باید به طور مکرر شسته شوند.

اساساً، یک شبه بدون لباس زیر ضرری ندارد.

داشتن واژن سالم

داشتن واژن سالم

۴. لباس زیر مناسب و رطوبت گیر برای ورزش کردن بهترین است

باز هم، بدون کت و شلوار رفتن یا نه در هنگام ورزش یک ترجیح شخصی است. اگر شورت می پوشید که لباس زیر ضد رطوبت در آن تعبیه شده است، می توانید از لباس زیر صرف نظر کنید.

پوشیدن چیزی بین شما و پارچه ممکن است راحت تر و حتی راه سالم تری برای عرق کردن باشد. به طور معمول، این یک پلی استر با تکنولوژی بالا است که سبک و نرم است.

اگر انتخاب می کنید یک جفت بپوشید، “مهم ترین چیز این است که مطمئن شوید به خوبی تناسب داشته باشید و باعث خراشیدگی نشود.”

برای عضویت یا مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر شهرزاد شعبانی نیا کلیک کنید.

در صورت داشتن هرگونه سوال یا برای راهنمایی بیشتر و همچنین رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *