عوارض افتادگی رحم

عوارض افتادگی رحم


افتادگی رحم چه عوارضی دارد؟

عوارض افتادگی رحم

اگر افتادگی رحم را درمان نکنید ، می تواند بر سایر اندام های ناحیه لگن بدن شما تأثیر بگذارد. افتادگی رحم می تواند روده و مثانه شما را مختل کند. همچنین می تواند بر زندگی جنسی شما تأثیر منفی بگذارد و باعث درد شما شود.

آیا می توان از افتادگی رحم جلوگیری کرد؟

ممکن است نتوانید از همه موارد افتادگی رحم جلوگیری کنید ، اما راه هایی وجود دارد که خطر ابتلا به پرولاپس را کاهش می دهد. چند نکته در مورد شیوه زندگی که می تواند خطر افتادگی شما را کاهش دهد عبارتند از:

حفظ وزن سالم بدن.

ورزش منظم.

علاوه بر این ، تمرینات کگل را برای تقویت عضلات کف لگن انجام دهید. به یاد داشته باشید ، قبل از شروع برنامه ورزشی جدید ، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود مشورت کنید.

داشتن رژیم غذایی سالم.

در مورد بهترین رژیم غذایی برای شما با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی یا متخصص تغذیه (نوع خاصی از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی که به شما کمک می کند برنامه غذایی را تنظیم کنید) صحبت کنید.

پیشنهاد مطالعه
عمل ترمیمی لابیا | لابیاپلاستی برای بار دوم

سیگار نکش.

این امر خطر ابتلا به سرفه مزمن را کاهش می دهد ، که می تواند فشار بیشتری به عضلات لگن وارد کند.

استفاده از تکنیک های مناسب بلند کردن.

عوارض افتادگی رحم

عوارض افتادگی رحم

مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر شهرزاد شعبانی نیا

تکنیک های بلند کردن مناسب چیست؟

چندین نکته برای بلند کردن اجسام سنگین وجود دارد که می تواند به شما در جلوگیری از آسیب کمک کند. این تکنیک ها برای بلند کردن شامل موارد زیر است:

سعی نکنید اشیایی را که شکل عجیب و غریبی دارند یا خیلی سنگین هستند برای بلند کردن تنهایی بلند کنید. همچنین از بلند کردن اجسام سنگین بالاتر از سطح کمر خودداری کنید.

قبل از بلند کردن یک شیء ، مطمئن شوید که پای محکمی دارید.

دکتر شهرزاد شعبانی نیا متخصص زنان زایمان و نازایی و همچنین بهترین پزشک زنان اصفهان می باشند که در مسائل زنان مهارت خاصی کسب کرده اند.

برای برداشتن جسمی که پایین تر از سطح کمرتان است ، پشت خود را صاف نگه دارید و در زانوها و باسن خود خم شوید. از ناحیه کمر با زانوها صاف به جلو خم نشوید.
با موضع گسترده ای نزدیک به شیئی که سعی در بلند کردن آن دارید بایستید و پاهای خود را بر روی زمین محکم نگه دارید. ماهیچه های شکم خود را سفت کرده و با استفاده از ماهیچه های پا جسم را بلند کنید. با یک حرکت ثابت زانوها را صاف کنید. جسم را تا بدن خود تکان ندهید.

پیشنهاد مطالعه
مراقبت‌های پس از لابیاپلاستی

کاملاً قائم و بدون پیچ خوردن بایستید. همیشه هنگام بلند کردن یک شیء ، پاهای خود را به جلو حرکت دهید.
اگر جسمی را از روی میز بلند می کنید ، آن را به لبه میز بکشید تا بتوانید آن را نزدیک بدن خود نگه دارید. زانوها را خم کنید تا به جسم نزدیک شوید. از پاهای خود برای بلند کردن جسم و رسیدن به حالت ایستاده استفاده کنید.

بسته ها را در حالی که بازوها را خم کرده اید نزدیک بدن نگه دارید. ماهیچه های شکم خود را محکم نگه دارید. قدم های کوچک بردارید و به آرامی پیش بروید.
برای پایین آوردن جسم ، پاهای خود را مانند بلند کردن ، سفت کردن ماهیچه های معده و خم کردن لگن و زانو قرار دهید.

عوارض افتادگی رحم

عوارض افتادگی رحم

تفاوت وجود کیست در رحم زنان و فیبروم در رحم چیست ازاینجا بخوانید.

پیشنهاد مطالعه
ممنوعیت های لابیاپلاستی و انجام آن

آیا دوباره افتادگی رحم اتفاق می افتد؟

بیشتر اوقات ، درمان افتادگی رحم مثر است. با این حال ، گاهی اوقات پرولاپس می تواند بازگردد. اگر دچار پرولاپس شدید شدید ، چاق یا زن جوانتر (زیر ۶۰ سال) باشید ، این بیشتر اتفاق می افتد.

چشم انداز افتادگی رحم چیست؟

در بیشتر موارد ، چشم انداز افتادگی رحم بسیار خوب است. به طور معمول نتایج بسیار مثبتی از درمان بیماری وجود دارد و تغییرات در شیوه زندگی (حفظ وزن مناسب و ورزش) می تواند از بروز مجدد پرولاپس جلوگیری کند. با پزشک خود در مورد هر گونه نگرانی که ممکن است در مورد پرولاپس داشته باشید صحبت کنید.

ارائه دهنده شما می تواند به شما در تدوین برنامه درمانی و ایجاد عادات شیوه زندگی مناسب برای جلوگیری از افتادگی های بعدی کمک کند. با ما تماس بگیرید.

بر

در صورت داشتن هرگونه سوال یا برای راهنمایی بیشتر و همچنین رزرو نوبت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *