فواید و عوارض جانبی نادر زایمان اپیدورال چیست؟


لابیاپلاستی اصفهان | دکتر شهرزاد شعبانی نیا | drshabaninia.com

مدت زمان مطالعه: ۱۵ دقیقه

عوارض جانبی نادر زایمان اپیدورال

عفونت: با ایجاد یک سوراخ در پوست هنگام قرار دادن کاتتر ، ممکن است فرصتی برای ورود باکتری به داخل و ایجاد عفونت وجود داشته باشد. اما ، از آنجا که سوزن استریل است و پوست قبل از قرار دادن کاتتر با محلول ضد عفونی کننده پاک می شود ، احتمال عفونت ناشی از اپیدورال نادر است.

با این حال ، عفونت را می توان با آنتی بیوتیک ها درمان کرد و در صورت گسترش عفونت به سایر نقاط بدن ، به ندرت نیاز به جراحی فوری دارد. دکتر شهرزاد شعبانی نیا ، لابیاپلاستی اصفهان ، یکی از پزشکان متخصص و جراح زیبایی زنان است که با عمل های زیبایی زنان بسیاری از مراجعین رو درمان و زیبایی زنان را بهشون هدیه داده است.

تنفس آرام:

گاهی اوقات ، داروهای مورد استفاده در اپیدورال می توانند بر عضلات قفسه سینه که تنفس را کنترل می کنند ، تأثیر بگذارند. این ممکن است باعث کند شدن تنفس یا سایر مشکلات تنفسی شود.

تشنج:

اگر بیهوشی در حین انجام اپیدورال به طور تصادفی وارد ورید شود ، می تواند باعث تشنج شود.

آسیب عصبی:

در موارد بسیار نادر ، اپیدورال می تواند منجر به آسیب موقت یا دائمی عصب شود. این می تواند ناشی از ،

آسیب به اعصاب ناشی از سوزن اپیدورال یا سوند
عفونت در ناحیه ای که کاتتر در آن وارد شده یا نزدیک نخاع است
خونریزی در ناحیه اپیدورال که باعث فشار بر ستون فقرات می شود
تزریق تصادفی داروهای اشتباه از طریق کاتتر اپیدورال

 

بهترین پزشک زنان اصفهان

بهترین پزشک زنان اصفهان

 

مزایای تحویل بدون درد:

زنان تقریباً بدون هیچ گونه دردی می توانند زایمان طبیعی داشته باشند و هوشیار خواهند بود که به آنها امکان می دهد روند زایمان را ببینند.

درد هنگام زایمان باعث ترشح هورمون های استرس در مادر می شود که باعث ناراحتی نوزاد و مادر نیز می شود. در زایمان های بدون درد این اتفاق نمی افتد.
مدت زمان زایمان را می توان به میزان قابل توجهی کاهش داد.
فشار خون ، ضربان قلب و ضربان قلب را تحت کنترل نگه می دارد.
در صورت نیاز در موارد اضطراری ، انجام سزارین آسان است.
از آسیب ماهیچه های لگن که ممکن است در هنگام زایمان طبیعی رخ دهد جلوگیری می کند.

دکتر شهرزاد شعبانی نیا ، لابیاپلاستی اصفهان ، یکی از پزشکان متخصص و جراح زیبایی زنان است که با عمل های زیبایی زنان بسیاری از مراجعین رو درمان و زیبایی زنان را بهشون هدیه داده است.

پیشنهاد مطالعه
آیا کیست تخمدان می تواند باعث سرطان شود؟

معایب زایمان بدون درد:

در موارد نادر ، ممکن است افت ناگهانی فشار خون ایجاد شود.
از آنجا که ماهیچه های لگن شل شده اند ، ممکن است سر نوزاد نچرخد و نیاز به استفاده از فورسپس وجود داشته باشد.
اپیدورال می تواند باعث کمردرد ، سرگیجه یا لرز شود.
مادران ممکن است سردردهای بعد از عمل را تجربه کنند.
مشکل در هنگام ادرار کردن.
به دلیل بی حسی ، اثر هل دادن طبیعی توسط زن در هنگام زایمان کاهش می یابد. بنابراین ، ممکن است از خلاء استفاده شود یا تحویل ممکن است به سزارین تبدیل شود.
درد در محل تزریق.

سوالات متداول در مورد تحویل بدون درد

زایمان بدون درد انتخابی است برای بیشتر زنانی که فکر می کنند “چگونه زایمان طبیعی را کمتر دردناک کنیم؟” مهم نیست که زنان چقدر از روش زایمان بدون درد آگاه هستند ، اما هنوز سوالات زیادی در ذهن آنها وجود دارد. بنابراین در اینجا چند سوال متداول در مورد زایمان بدون درد وجود دارد تا شبهات آنها برطرف شود و استرس آنها کاهش یابد.

زمان مناسب برای انجام اپیدورال کی است؟

زمان مناسب برای انجام اپیدورال در مرحله فعال زایمان است ، یعنی زمانی که دهانه رحم حداقل به ۴-۵ سانتی متر متسع می شود. اکثر زنان فکر می کنند باید منتظر بمانند تا به مرحله ای برسند که درد برای دریافت اپیدورال غیرقابل تحمل است. اما ، همیشه بهتر است قبل از رسیدن به نقطه درد ، اپیدورال انجام شود ، زیرا یک زن برای دریافت اپیدورال باید بتواند بی حرکت بنشیند. در غیر این صورت ، قرار دادن کاتتر با خیال راحت برای متخصص بیهوشی دشوار است ، زیرا ممکن است برای یک زن در حالی که درد زایمان را تجربه می کند ، آرام نشود.

آیا اپیدورال برای زایمان بی خطر است؟

اپیدورال ها بی خطر هستند و در صورت تجویز دقیق توسط متخصصان بیهوشی هیچگونه تأثیر منفی بر نوزاد یا روند زایمان ندارند. اگرچه عوارض جانبی اپیدورال وجود دارد ، اما موقتی است و با داروهای مناسب قابل درمان است. در حالی که عوارض شدید در شرایط نادر وجود دارد ، در نتیجه قرار دادن نامناسب کاتتر اپیدورال یا عدم تخصص ایجاد می شود.

اپیدورال چقدر طول می کشد؟

اپیدورال می تواند مدت زیادی دوام بیاورد ، مادامی که کاتتر در محل خود باشد و زن دارو را از طریق آن دریافت کند. اما ، یک زن پس از زایمان و بیرون کشیدن سوند ، دریافت دارو را متوقف می کند. به طور کلی ، دو تا چهار ساعت طول می کشد تا بی حسی بر اساس میزان مصرف از بین برود.

پیشنهاد مطالعه
لابیاپلاستی شامل چه مواردی می شود؟

دکتر شهرزاد شعبانی نیا ، لابیاپلاستی اصفهان ، یکی از پزشکان متخصص و جراح زیبایی زنان است که با عمل های زیبایی زنان بسیاری از مراجعین رو درمان و زیبایی زنان را بهشون هدیه داده است.

 

بهترین پزشک زنان اصفهان

بهترین پزشک زنان اصفهان

آیا هنگام قرار دادن کاتتر اپیدورال درد می کند؟

قرار دادن کاتتر دردناک نیست. یک زن قبل از وارد کردن کاتتر بیهوشی موضعی را از پشت دریافت می کند که باعث بی حسی پوست می شود. ممکن است خانم ها در کمر خود کمی فشار بیاورند و فشار بیاورند اما در حین قرار دادن کاتتر چیزی شبیه یک درد شدید نیست. در صورت احساس درد شدید ، می توانند به متخصص بیهوشی خود اطلاع دهند و می توانند بیهوشی بیشتری را برای تسکین درد دریافت کنند.

هنگام برنامه ریزی برای زایمان بدون درد چه باید بکنم؟

وقتی زنی قصد دارد زایمان بدون درد داشته باشد ، باید این کار را انجام دهد

بیمارستان یا مرکز زایمان را انتخاب کنید که در آن اپیدورال در دسترس باشد
روشهای اپیدورال موجود را بشناسید
آگاه از نوع تسکین درد که برای او بیشتر مناسب است
در صورت وجود واکنش های آلرژیک به پزشک خود اطلاع دهید

دکتر شهرزاد شعبانی نیا ، لابیاپلاستی اصفهان ، یکی از پزشکان متخصص و جراح زیبایی زنان است که با عمل های زیبایی زنان بسیاری از مراجعین رو درمان و زیبایی زنان را بهشون هدیه داده است.

چه زمانی اپیدورال گزینه مناسبی نخواهد بود؟

هر زنی برای تسکین دردهای زایمان نمی تواند اپیدورال انجام دهد. اپیدورال در هر یک از موارد زیر برای تسکین درد هنگام زایمان استفاده نمی شود:

استفاده از داروهای رقیق کننده خون
تعداد پلاکت کم داشته باشید
عفونت خون داشته باشد
فضای اپیدورال توسط متخصص بیهوشی قابل تشخیص نیست
وقتی دهانه رحم زن حداقل ۴ سانتی متر متسع نشود
اگر زن دچار عفونت در پشت یا پشت او شده است
اگر زایمان خیلی سریع اتفاق می افتد و زمان کافی برای انجام بیهوشی وجود ندارد.

آیا بعد از دریافت اپیدورال می توانم فشار بیاورم؟

از آنجا که بی حسی اپیدورال باعث از دست دادن حس در ناحیه شکم ، تناسلی و لگن می شود. ممکن است نتوانید تشخیص دهید که دچار انقباض هستید یا خیر. هنگامی که انقباضات احساس نمی شوند. .کنترل فشار ممکن است دشوار باشد. بنابراین ، نوزاد برای بیرون آمدن از کانال تولد به کمک بیشتری نیاز دارد. که معمولاً با استفاده از پنس انجام می شود.

پیشنهاد مطالعه
بعد از ریکاوری لابیاپلاستی در هفته اول و دوم چه انتظاری باید داشت؟

بعد از تجویز اپیدورال چه اتفاقی می افتد؟

پس از تجویز اپیدورال ، در عرض چند دقیقه اعصاب رحم شروع به بی حسی می کنند. حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه طول می کشد تا کل اثر بی حسی را پس از دریافت بیهوشی احساس کنید.

بسته به نوع اپیدورال و دوز مصرفی ، شما در تختخواب قرار می گیرید و به شما اجازه بلند شدن و حرکت نمی دهد. همچنین ، به دلیل از دست دادن کنترل مثانه به دلیل بیهوشی ، به کاتتریزاسیون ادراری نیاز دارید.

دکتر شهرزاد شعبانی نیا ، لابیاپلاستی اصفهان ، یکی از پزشکان متخصص و جراح زیبایی زنان است. که با عمل های زیبایی زنان بسیاری از مراجعین رو درمان و زیبایی زنان را بهشون هدیه داده است.

با از بین رفتن اثر بیهوشی ، به ازای هر یک یا دو ساعت تا تولد نوزاد ، دوزهای بیشتری دریافت خواهید کرد. هنگامی که نوزاد متولد می شود و کاتتریزاسیون ادراری برداشته می شود. هنگامی که داروی بیهوشی از بین می رود و کنترل مثانه شما دوباره به دست می آید ، دریافت دوزهای اپیدورال را متوقف خواهید کرد.

برای به حداقل رساندن خطرات اپیدورال چه می توانم انجام دهم؟

حتی اگر قصد زایمان بدون درد را ندارید ، در نظر گرفتن این امکان می تواند به شما در جلوگیری از هرگونه شگفتی در اتاق کار کمک کند. به منظور به حداقل رساندن احتمال خطرات اپیدورال و اجتناب از تجربیات منفی ، باید هنگام برنامه ریزی برای زایمان ، سابقه پزشکی خود را با پزشک خود مشخص کنید. این به شما کمک می کند تعیین کنید که آیا می توانید برای تسکین درد زایمان اپیدورال بگیرید یا خیر. همچنین تمرین تمرینات تنفسی به شما کمک می کند تا استرس خود را در طول روند زایمان و در حین انجام اپیدورال مدیریت کنید.

برای عضویت در صفحه اینستاگرام دکتر شهرزاد شعبانی نیا کلیک کنید.

دکتر شهرزاد شعبانی نیا جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی میباشند و به شما پیشنهاد میکنیم هرگونه سوال و راهنمایی نیاز دارید با ما تماس بگیرید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *