متخصص جراحی زیبایی واژن در اصفهان | بهترین لابیاپلاستی اصفهان

متخصص جراحی زیبایی واژن در اصفهان | بهترین لابیاپلاستی اصفهان


معاینه کامل سینه و واژن در مطب بهترین پزشک زنان اصفهان

معاینه توسط بهترین پزشک زنان اصفهان

در اولین معاینه زنان چه انتظاری دارید؟

معاینه زنان جوان فکر انجام اولین معاینه زنان ممکن است اعصاب شما را خرد کند، اما این یک روش ساده و سریع است که بخش مهمی از حفظ سلامت کلی شما است. هنگامی که هدف امتحان سالانه زن خوب را درک کردید و شامل چه مواردی می شود، متوجه خواهید شد که جای نگرانی یا خجالت وجود ندارد.

هدف از معاینه معمول سالانه زنان این است که به یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی اجازه دهید تا اندام های زنانه شما را برای اطمینان و حفظ سلامت زنان بررسی کند. بخش فیزیکی معاینه حدود ۱۰ دقیقه طول می کشد و زمانی قبل و بعد از امتحان برای پرسیدن و پاسخ دادن به سوالاتی که ممکن است شما و ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی تان داشته باشید وجود دارد.

قبل از امتحان زن خوب شما – معاینه توسط بهترین پزشک زنان اصفهان

زنان باید از سن ۱۸ تا ۲۱ سالگی یا زمانی که از نظر جنسی فعال می شوند، معاینه سالانه زنان را دریافت کنند. با این حال، اگر هر گونه علائم زنانه را تجربه می کنید، باید زودتر برای معاینه برنامه ریزی کنید. چنین علائمی شامل بی نظمی در چرخه قاعدگی، درد غیرعادی یا شدید واژن یا لگن، خونریزی یا ترشح غیرطبیعی واژن، تورم، حساسیت، زخم، توده یا خارش یا تغییرات غیرعادی در پستان است.

هنگام گرفتن اولین قرار ملاقات، مفید است که به متخصص زنان خود بگویید که این اولین معاینه زنان شماست. ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی شما می‌داند که بسیاری از زنان در مورد معاینات زنان احساس نگرانی می‌کنند و به شما کمک می‌کنند تا آرامش داشته باشید و این روند را درک کنید. همچنین این کاملاً قابل قبول است که یکی از اعضای خانواده یا دوست زن در طول قرار ملاقات شما را همراهی کند و در صورت تمایل، همیشه می توانید یک پرستار اضافی درخواست کنید.

در غیر این صورت، برای آماده شدن برای معاینه لگن کار زیادی لازم نیست انجام دهید. به مدت ۲۴ ساعت قبل از معاینه خانم خوب، دوش نگیرید، از کرم‌های واژینال استفاده نکنید و رابطه جنسی نداشته باشید و اگر در طول مدتی که قرار است معاینه خود را انجام دهید پریود شده‌اید، باید دوباره برنامه ریزی کنید.

بعد از معاینه اگر به لابیاپلاستی اصفهان نیاز داشته باشید ما شما را بعه بهترین نحو راهنمایی میکنیم.

متخصص جراحی زیبایی واژن در اصفهان | بهترین لابیاپلاستی اصفهان

متخصص جراحی زیبایی واژن در اصفهان | بهترین لابیاپلاستی اصفهان

اینفوگرافیک بیماری‌هایی که از طريق معاینه لگن قابل‌بررسی هستند؟

در این اینفوگرافیک بیماری هایی که از طریق معاینه واژن قابل کشف هستند را بررسی میکنیم.

اینفوگرافیک بیماری‌هایی که از طريق معاینه لگن قابل‌بررسی هستند؟

چگونه یک معاینه واژن انجام می شود؟

در طول یک معاینه ، پزشک یا پرستار از شما می خواهد:

۱.لباس های شخصی خود را در بیاورید و لباس های مخصوصی به شما داده می شود.

۲.در مورد هر گونه نگرانی های سلامتی با شما صحبت می کنند

پیشنهاد مطالعه
هر آنچه که باید در مورد لابیاپلاستی بدانید

۳.پزشک باید به بیمار اطمینان دهد که معاینه به آسانی انجام می شود.

۴.بر روی پشت خود دراز بکشید و آرام باشید

۵.معاینه معمولا با بازرسی و لمس ملایم شکم کمر برای توده ها، حساسیت، انزال، فتق، و برش ها آغاز می شود.

۶.قسمت هایی از پایین معده را فشار می دهند تا اندام های بیرونی حس شود.

۷.در پوزیشن های مختلفی دراز بکشید تا بتوانند کاملا همه ی قسمت ها را معاینه کنند.

۸.زانوهای خود را خم کنید و پاهای خود را در دستگیره هایی که بر روی تخت هستند قرار دهید

۹.در طول معاینه دستگاهی به نام اسپکلوم وارد واژن می شود. اسپکلوم برای باز کردن واژن است تا واژن و دهانه رحم دیده شود.

۱۰.پزشک شما از یک جفت پلاستیکی و یک برس کوچک برای نمونه برداری از سلول های دیواره رحم استفاده می کند (نمونه ای از مایعات نیز ممکن است از واژن گرفته شود تا برای عفونت آزمایش شود.)

۱۱.Speculum را بر می دارند.

۱۲.پزشک شما دو انگشت در داخل واژن قرار می دهد و از طرف دیگر به آرامی در منطقه ای که احساس درد دارید را فشار می آورد. پزشک شما اگر اندامها در اندازه یا شکل تغییر کرده باشند را متوجه می شود .

گاهی اوقات معاینه رکتوم انجام می شود

۱۳.گاهی اوقات معاینه رکتوم انجام می شود. دکتر شما یک انگشت شما را به رکتوم وارد می کند تا تومورها یا سایر اختلالات را تشخیص دهد.

۱۴.دست چپ باید برای بررسی واژن مورد استفاده قرار گیرد زیرا ارزیابی سمت چپ لگن با دست چپ در واژن راحت است.معاینه سمت چپ لگن به طور معمول دشواری بیشتری دارد، زیرا کولون سیگمویید معمولا در سمت چپ قرار دارد.

۱۵.با یک نور کافی از ژنیتال های خارجی معاینه آغاز می شود.

۱۶.با انگشت شاخص و انگشتان دست چپ ، قسمت های واژن خارجی بازرسی و لمس می شوند. هر گونه ضایعه، مانند رشد شکمی، زخم، یا هر چیز دیگری، باید با دقت مورد بررسی قرار گیرد.

۱۷.به اندازه کلی Minora و Majora باید دقت شود. پوست بین واژن و عضله (قسمت پرینه آل) باید بررسی شود. بازرسی از ناحیه خارجی و پرینه ال نیز باید انجام شود.

۱۸.انگشتان در امتداد دیواره واژن به پایه مثانه با فشار ثابت به سمت سمفیز وارد می شود؛ سپس انگشتان در طول مجرای ادرار به پایین می آید. در حالی که مجرای ادرار از بالا به پایین جدا می شود، توجه داشته باشید که هر گونه حساسیت یا انعطاف پذیری بافت یا غدد پاراورترال در این معاینه مشخص می شود.

متخصص جراحی زیبایی واژن در اصفهان | بهترین لابیاپلاستی اصفهان

متخصص جراحی زیبایی واژن در اصفهان | بهترین لابیاپلاستی اصفهان

انواع بیماری های زنان

تمامی بانوان علاوه بر بیماری های که تمامی افراد با آنها درگیر هستند، از بیماری های دیگری که مرتبط با دستگاه تناسلی آنها است، مواجه هستند.

بیماری های که ارتباط با دستگاه تناسلی بانوان دارد، ممکن است، از همان دوران کودکی با آنها همراه بوده که این بیماری ها در بانوان شامل ناهنجاری های مادرزادی که مرتبط با دستگاه تناسلی بانوان دارد،

پیشنهاد مطالعه
چه کسانی می‌توانند از لابیاپلاستی استفاده کنند؟

انواع بیماری های خوش خیم و بدخیم که ارتباط با دستگاه تناسلی دارد، نظیر کیست تخمدان، انواع زخم های که در ناحیه ی واژن به وجود می آید و همچنین انواع مختلف سرطان که مرتبط با دستگاه تناسلی در بانوان است.

بیماری های دیگری که در تمامی بانوان به وجود می آید و مختص دستگاه تناسلی در آنهاست عبارتند از:

۱)خونریزی های بیش از اندازه از ناحیه رحم،

۲)سرطان دستگاه تناسلی در بانوان

۳) حاملگی خارج از رحم

۴) انواع فیبروم رحم

۵) درد لگن

۷) التهاب رحم ۸) بیماری دهانه رحم

۹) بی اختیاری ادرار و مدفوع

۱۰) دردهای مزمن در ناحیه واژن و… از بیماری های است که ارتباط به زنان و دستگاه تناسلی آنها دارد که در صورت هر نوع درد و یا سوزش در این ناحیه بیمار باید به پزشک متخصص زنان مراجعه کند تا بتواند درمان خود را سریعتر انجام دهد.

متخصص زنان – معاینه توسط بهترین پزشک زنان اصفهان

پزشک متخصص زنان شخصی است که تمامی اطلاعات و آگاهی های لازم را در مورد انواع بیماری های شایع در زنان پرداخته و به درمان بیماران کمک می کند. تمامی بیماری های که در دستگاه تناسلی بانوان یعنی در واژن ایجاد می شود، توسط پزشک متخصص زنان بررسی و درمان می شود که هر بیماری در این ناحیه از چند شاخه به وجود آمده است.

پزشک متخصص زنان در مورد زایمان های طبیعی و سزارین آموزشهای لازم را به صورت عملی و تئوری دیده است که می تواند با اطلاعات جامعی که در این زمینه به دست آورده است، به درمان خانم های باردار کمک کند و آنها را تا پایان دوره بارداری همراهی و همیاری کند.

پزشک متخصص زنان با انجام معاینه داخلی واژن برای بانوانی که زایمان طبیعی دارند، می تواند به زمان موعد زایمان آنها کمک کند. از وظایف متخصص زنان در حوزه ی کاری خود که باید به آن عمل کند تشخیص و درمان انواع بیماری ها است که می تواند با انجام معاینات داخلی واژن و معاینات لگنی به درمان بیماران کمک کند.

سوالات رایج (معاینه توسط بهترین پزشک زنان اصفهان)

چه افرادی به معاینه واژن نیاز دارند؟

باید گفت که تمامی بانوان برای حفظ سلامتی جسمی دستگاه تناسلی خود حتما باید به انجام معاینه داخلی واژن توسط پزشک متخصص نیازمند هستند.

پزشکان متخصص با درنظر گرفتن به اندامهای پیچیده ی که در دستگاه تناسلی بانوان وجود دارد، برای اینکه از بروز بیماری های متعدد در آنها جلوگیری شود، انجام معاینات واژن را به صورت مرتب برای سلامتی فرد ضروری می دانند.

متخصص جراحی زیبایی واژن در اصفهان | بهترین لابیاپلاستی اصفهان

متخصص جراحی زیبایی واژن در اصفهان | بهترین لابیاپلاستی اصفهان

آیا انجام معاینه داخلی واژن قبل از سن بلوغ انجام پذیر است؟

مراجعه حضوری به پزشک متخصص زنان در هر سنی امکان پذیر است. با تشخیص پزشک متخصص دخترانی که هنوز به سن بلوغ نرسیده اند به پزشک متخصص کودکان که اطلاعات و آگاهی کامل در این زمینه دارند، را معرفی می کنند تا درمان را از طریق این پزشکان بررسی کنند.

پیشنهاد مطالعه
غربالگری مرحله اول و دوم چه زمانی انجام می‌شود؟

چه زمانی بهتر است که بیمار برای انجام معاینه واژینال به پزشک متخصص مراجعه کند؟

بهتر است که خانم ها در زمانی که پاک هستند، برای معاینه داخلی واژن به متخصص مراجعه کنند تا معاینه دقیق تر انجام شود، ولی انجام معاینه در زمان پریودی هم توسط پزشک امکان پذیر است.

آیا بیمارانی که می خواهند معاینات داخلی را انجام دهند، می توانند قبل از مراجعه به پزشک دستگاه تناسلی خود را به طور کامل شستشو دهند؟

بهتر است که به مدت بیست و شش ساعت قبل از حضور در مطب پزشک از شست و شوی داخلی خود بپرهیزند مخصوصا در مواردی که بیمار ترشح و یا عفونت قارچی دارد،

زیرا شست و شو سبب می شود که میکروارگانیسم که سبب ترشح و مشکل در بیمار می شود، در اثر شستشو کاهش یافته و پزشک نتواند تشخیص دقیق در مورد نوع بیماری را بدهد پس بهتر است که برای تشخیص دقیق تر پزشک از شست و شوی داخل رحم خودداری کنیم.

برای مشاهده نمونه کارهای دکتر شهرزاد شعبانی نیا در  صفحه اینستاگرام  کلیک کنید.

در زمان انجام معاینات واژینال پزشک متخصص چه سوالاتی را از بیمار می پرسد؟

اولین سوالی که پزشک متخصص در زمان معاینه واژینال و یا معاینات لگنی انجام می دهد، این است که آخرین دوره ی پریودی بیمار چه زمانی بوده است.اگر بیمار دوره ی ماهیانه ی نامرتبی را دارد، بهتر است که با پزشک خود در میان بگذارد،

همچنین در مورد بیماریهای زمینه ای و یا استفاده از داروی خاصی را باید در زمان انجام معاینه داخلی برای پزشک متخصص خود عنوان کند تا پزشک متخصص بتواند از بهترین دارو و شیوه ی درمانی برای بیمار استفاده کند.

نتیجه گیری

تمامی بانوان برای سلامتی جسمی دستگاه تناسلی خود بهتر است که به طور مرتب تحت نظر پزشک قرار بگیرند تا از بروز هر بیماری و عفونت در ناحیه دستگاه جلوگیری کنند.

معاینات سالانه که تمامی بانوان انجام می دهند، از پیشرفت بیماری در بانوان پیشگیری کرده و به درمان آنها کمک می کند. پزشک متخصص زنان با استفاده از ابزارهای مختلف نظیر کلوسکوپ و اسپکولوم معاینات داخلی را انجام می دهند.

معاینات داخلی که پزشک متخصص زنان برای بیماران خود انجام می دهد، از انواع بیماری در زنان و جلوگیری می کنند. متخصص با استفاده از معاینات لگنی که برای بیماران انجام می دهد، از بروز بیماری های متعدد نظیر عفونت های قارچی، خونریزی مقعدی، اندومتریوز جلوگیری می کند و به درمان بیماران کمک زیادی می کند.

پزشک متخصص زنان و زایمان با توجه به نوع درد و بیماری در افراد که شامل خونریزی های غیرطبیعی و بیش از حد در بانوان و یا مشکلات ادراری در آنها است، این تشخیص را می دهد که برای درمان آنها بهتر است، معاینه داخلی واژن را انجام دهند تا بهترین تشخیص را در مورد بیماری بدهند.

دکتر شهرزاد شعبانی نیا

👩‍⚕️جراح و متخصص زنان و زایمان و زیبایی زنان
🔰دارای بوردتخصصی⁣
🔰لابياپلاستی اصفهان / وایتینگ اصفهان

جهت کسب اطلاعات تماس (آدرس مطب، شماره تماس و …) لطفا کلیک کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *