لابیاپلاستی-اصفهان | بهترین-پزشک-زنان-اصفهان | دکتر-شهرزاد-شعبانی-نیا

لابیاپلاستی-اصفهان | بهترین-پزشک-زنان-اصفهان | دکتر-شهرزاد-شعبانی-نیا


آیا به لابیاپلاستی نیاز دارم؟

نیاز به لابیاپلاستی

 

برای زنان غیرمعمول نیست که نگران ظاهر اندام تناسلی خود باشند، و سوالی که از بسیاری از متخصصان زنان پرسیده می شود این است که آیا واژن من طبیعی به نظر می رسد؟ اگرچه اندام تناسلی زنان در اشکال، اندازه ها و رنگ های مختلفی وجود دارد، اما برخی از زنان متوجه می شوند که از ظاهر لابیای خود راضی نیستند.

لابیاها فلپ های پوستی در هر طرف دهانه واژن هستند. هیچ دو تائی، یکسان نیست؛ برخی کوتاه، برخی بلند، برخی نامتقارن هستند، که به این معنی است که لابیای طبیعی یا غیر طبیعی وجود ندارد.

با این وجود، لابیای ناهنجار، بزرگ یا ناهموار می تواند باعث ناراحتی یا درد و همچنین مشکلات اعتماد به نفس شود که همه اینها می تواند کیفیت زندگی یک زن را تحت تاثیر قرار دهد. در چنین مواردی، جراحی بازسازی لب ممکن است توصیه شود.

به خواندن ادامه دهید تا در مورد اینکه لابیاپلاستی شامل چه مواردی می شود و نوع بیماری که معمولاً تحت این روش قرار می گیرد صحبت می کنیم.

دکتر شهرزاد شعبانی نیا متخصص در  لابیاپلاستی اصفهان هستند که بهترین گزینه را برای شما دارد.

لابیاپلاستی-اصفهان | بهترین-پزشک-زنان-اصفهان | دکتر-شهرزاد-شعبانی-نیا

لابیاپلاستی-اصفهان | بهترین-پزشک-زنان-اصفهان | دکتر-شهرزاد-شعبانی-نیا

 

لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی که به نام بازسازی، کاهش یا جوان‌سازی لب نیز شناخته می‌شود، یک عمل جراحی است که برای تغییر ظاهر، شکل یا اندازه لابیا مینور (لب‌های واژن داخلی) و/یا لابیا ماژور (لب‌های خارجی واژن) انجام می‌شود. .

هدف از این نوع روش اصلاح هر گونه مشکل عملکردی است که ممکن است فرد با آن مواجه شود و همچنین ایجاد یک لابیا از نظر زیبایی شناختی دلپذیرتر است.

پیشنهاد مطالعه
لابیاپلاستی چیست و شامل چه مواردی می شود؟

چرا لابیاپلاستی انجام دهیم؟

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا یک زن ممکن است مایل به انجام عمل لابیاپلاستی باشد. برای برخی افراد، این صرفاً آرایشی است، زیرا ممکن است یک زن از ظاهر لابیای خود ناراضی باشد. لابیاها ممکن است به خصوص بزرگ شده، انحراف یا نامتقارن باشند، که در بیشتر موارد، هیچ مشکل پزشکی ایجاد نمی کند.

با این حال، می تواند باعث ایجاد مشکلات عزت نفس و ایجاد احساس غیرجذابی در زن شود، که ممکن است منجر به عدم علاقه به رابطه جنسی شود و بر روابط صمیمانه آنها تأثیر بگذارد.

توجه به این نکته مهم است که تمایل به انجام لابیاپلاستی به تنهایی به دلایل زیبایی، پوشش NHS را تضمین نمی کند. در شرایط استثنایی، جراحی ممکن است در NHS ارائه شود، اما فقط به دلایل پزشکی.

جراحی بازسازی لب ممکن است برای زنانی توصیه شود که ناراحتی ناشی از بزرگ شدن یا انحراف لب‌ها را تجربه می‌کنند، که می‌تواند به لباس‌هایشان گیر کند، رابطه جنسی یا گذاشتن تامپون را دردناک کند، یا از انجام ورزش یا نشستن راحت جلوگیری کند. در برخی شرایط، یک زن ممکن است به دلیل بزرگی لابیاها نتواند لباس مورد نظر خود را بپوشد. همه اینها دلایل پزشکی برای لابیاپلاستی در نظر گرفته می شوند.

لابیاها همچنین ممکن است در هنگام زایمان آسیب ببینند که می تواند باعث پارگی، کشیدگی، زخم یا شکاف شود. تغییر ظاهر لابیاها ممکن است باعث شود زن احساس ناخشنودی یا خودآگاهی کند، که ممکن است دوباره بر روابط صمیمی او تأثیر بگذارد.

پیشنهاد مطالعه
علائم و علت عفونت واژن

در برخی موارد، افزایش سن می‌تواند ظاهر لابیا را نیز تغییر دهد، زیرا تن و حالت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و اغلب اندازه آن افزایش می‌یابد.

صفحه اینستاگرام دکتر شهرزاد شعبانی نیا

لابیاپلاستی چگونه انجام می شود؟

لابیاپلاستی یک روش جراحی نسبتا سریع است که شامل تغییر شکل یا کاهش اندازه لب های واژن می شود. بافت ناخواسته با استفاده از چاقوی جراحی یا لیزر برداشته می شود و برش ها با بخیه های قابل حل بسته می شوند.

این عمل با بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی همراه با آرامبخش انجام می شود و بسته به بیمار بین ۱ تا ۲ ساعت طول می کشد. معمولاً بیماران می‌توانند در همان روز به خانه بروند، اما از آنها خواسته می‌شود که توصیه‌های ویژه مراقبت‌های بعدی ارائه شده را دنبال کنند.

لابیاپلاستی-اصفهان | بهترین-پزشک-زنان-اصفهان | دکتر-شهرزاد-شعبانی-نیا

لابیاپلاستی-اصفهان | بهترین-پزشک-زنان-اصفهان | دکتر-شهرزاد-شعبانی-نیا

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی و بهبودی چگونه است؟

به طور معمول، بیماران برای بهبودی باید تا دو هفته از محل کار خود استراحت کنند. لابیاپلاستی اصفهان این ناحیه احتمالاً بعد از جراحی متورم و درد می‌کند و رفتن به توالت را ناراحت‌کننده می‌کند، با این حال، مسکن‌های بدون نسخه می‌توانند تا حدودی به کاهش درد کمک کنند.

برای جلوگیری از مالش و تحریک، باید از لباس زیر گشاد استفاده شود و بیماران در هفته های اول به جای تامپون از نوار بهداشتی استفاده کنند. در چند هفته اول باید از فعالیت های شدید و ورزش خودداری کرد. از رابطه جنسی باید به مدت شش هفته اجتناب شود.

پیشنهاد مطالعه
آیا لابیاپلاستی عوارض دارد؟

آیا به لابیاپلاستی نیاز دارم؟

اگر به طور فزاینده ای از ظاهر لابیای خود ناراضی هستید، یا اگر باعث ناراحتی یا درد روزانه شما می شود، ممکن است زمان آن رسیده که این موضوع را با پزشک عمومی یا متخصص زنان خود در میان بگذارید.

در حالی که انجام عمل جراحی ترمیمی لبیال تصمیمی نیست که ساده گرفته شود، این روش می تواند زندگی بسیاری از زنان را تغییر دهد و به آنها کمک کند تا زندگی شادتری داشته باشند. اکثر بیمارانی که تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند، دیگر سوزش و درد قبلی را تجربه نمی‌کنند و همچنین بعد از آن احساس رضایت بیشتری از ظاهر اندام تناسلی خود می‌کنند.

لابیاپلاستی نباید در دختران زیر ۱۸ سال انجام شود، زیرا لابیا اغلب پس از بلوغ و تا بزرگسالی جوان به رشد خود ادامه می دهد.

لابیاپلاستی را نباید با واژینوپلاستی که روشی برای سفت کردن واژن است، اشتباه گرفت. برخی از زنان ترجیح می دهند هر دو روش را با هم انجام دهند، به ویژه پس از یک زایمان آسیب زا.

امروز با ما تماس بگیرید تا در مورد لابیاپلاستی بیشتر بدانید.

لابیاپلاستی-اصفهان | بهترین-پزشک-زنان-اصفهان | دکتر-شهرزاد-شعبانی-نیا

💠 تست پاپ hpv typing مثبتی که
بعد از گذشت ۱۰ ماه منفی شد🤩
💥به ما اعتماد کنید…
📍همانطور که با قاطعیت گفتم در اغلب موارد با رعایت توصیه ها و دستورات اصولی ما تست شما بعد از گذشت ۱-۲ سال منفی خواهد شد.
💠 با صدای بلند ویدئو رو گوش بدید👌

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *